Ручна робота: як вишити мережку

З давніх давен українки оздоблювали одяг і предмети побуту вишивкою, одним із різновидів якої є мережка. Подолавши століття, цей ажурний шов і тепер прикрашає своїми наскрізними візерунками блузки, спідниці, сукні і навіть верхній одяг.

 

Жакет 127 Burda 4/2016

 

Для виконання мережки потрібна тканина полотняного або суконного переплетення, у якій поздовжні і поперечні нитки мають однакову товщину. Край, по якому буде вишиватися мережка, повинен бути абсолютно прямим. Існує багато видів мережок, ми ж покажемо вам, як її зробити на прикладі двох найпростіших швів.

 

Подвійний прутик

На бажаній відстані від пруги витягніть нитки з тканини на ширину мережки. Щоб інші нитки не послабилися, закріпіть їх, обшивши краї просвіту ажурним швом. При цьому починайте з нижнього краю і шийте зліва направо: голкою захопіть декілька ниток, точно порахувавши їх кількість, так як тільки при однаковій кількості ниток в одному елементі мережка вийде рівною. Поруч з останньою поздовжньою ниткою елементу вколіть голку в тканину з виворітного боку на глибину 2 або 3 нитки і виведіть її на лицьовий бік. Вишивальну нитку натягніть. Візьміть голкою наступний пучок ниток. За останньою поздовжньої ниткою пучка вколіть голку в тканину з виворітного боку на лицьовий і т. д. Після того як буде обшитий нижній край, таким же чином обшийте верхній край, при цьому кожен раз захоплюйте голкою в пучок ті ж поздовжні нитки. 

 

 

Схрещений прутик

Мережку можна прикрасити, вплітаючи вишивальну нитку. Наприклад: візьміть на голку два пучки ниток і протягніть нитку. Потім візьміть на голку задній пучок з двох і протягніть нитку. Потім візьміть на голку два наступних пучки ниток і т. д. Так виконується шов «схрещений прутик».

 

 

Як обробити кутки

На кутках нитки витягають не до пруги тканини, а зрізають на відстані 1,5-2 см від кінця мережки. Біля кінця мережки нитки акуратно витягніть і приметайте на виворітному боці маленькими стібками шва «вперед голку». Край щільно обшийте обметувальним косим швом або фестончастим швом. Кінці ниток, що виступають, зріжте впритул до стібків.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Туніка з ефектом запаху

Глибокий виріз горловини, ефект запаху, занижена талія, рельєфні шви в нижній частині і, звичайно...

35грн.

Зараз переглядають

Пальто оверсайз без застібки

Пряме пальто до колін із широкими планками вздовж бортів, оздобленими шкіряним кантом, і рукавами...

35грн.

Костюм Єдиноріг

Без єдинорожків на святі ніяк не обійтися! Особливо якщо вони мають такий милий вигляд, як цей –...

0грн.