0

Модна абетка: літера Г

Габардин

(фр. gabardine) - щільна тканина з бавовни, вовни або хімічних волокон із яскраво вираженим дрібним діагональним рубчиком на лицьовому боці, що йде завжди зліва направо, знизу вгору. Рубчик надає габардину ефект тканини у смугу. У 1879 році габардин винайшов Томас Барбері – засновник відомого бренду Burberry.

 

Габардинова парка О-силуету

 

 

Галіфе

(фр. galliffet) – брюки, які щільно облягають гомілку і сильно розширені на стегнах. Названі так на честь французького кавалерійського генерала Гастона Галіфе, за наказом якого у ХІХ ст. частиною форми кавалерії стали ці рейтузи особливого крою.

 

Ми носимо брюки! Алгоритм правильного шиття брюк

 

Брбюки а-ля галіфе Burda 8/2013     Генерал Гастон Галіфе (фото wikipedia.org)

 

Валентіно Гаравані

(Valentino Clemente Ludovico Garavani, 1932) – італійський дизайнер, якого називають «шейх шику». Створений ним одяг став символом розкоші. В юності Валентино оволодів фахом в Парижі у найпрестижніших дизайнерських навчальних закладах - Школі витончених мистецтв і Палаті високої моди. Першими його зірковими клієнтками стали Елізабет Тейлор й баронеса Марі-Елен де Ротшильд. В 1968-му році у сукні від Valentino Жаклін Кеннеді вийшла заміж за грецького мільярдера Арістотеля Онассіса. Дизайнер дуже тонко відчуває жінок і завжди казав, що знає, чого вони хочуть: «Жінка хоче одягатися так, як інші, і страждає, якщо дійсно одягнена так, як інші».

 

Valentino Garavani (фото wikipedia.org)

 

Гарсон

(фр. garçon - хлопчик) – стиль жіночого одягу, в якому за основу береться чоловічий крій, доповнений деталями з жіночого. Спонтанно виник на початку ХХ ст. під впливом суспільних процесів, викликаних Першою світовою війною. Чітких обрисів цей стиль набув завдяки Коко Шанель і Марлен Дітрих.

 

Витонченість фемінізму. Повний гід по жіночим брюкам

 

Брюки Burda 9/2013                   Жилет і кашкет Burda 9/2006

 

Гетри

(від фр. guêtres) з’явилися як частина військової уніформи у вигляді короткої шкіряної накладки на взуття. Гетри на ґудзиках збоку називаються гамашами. У ХХ ст. трикотажні гетри доповнили форму футболістів. З 80-х років минулого століття в’язані гетри з різноманітними візерунками набули популярності серед прихильниць аеробіки і танців, а також стали модним аксесуаром у звичайному одязі.

 

Легінси із суцільнокроєними "шкарпетками"

 

 

Гламур

(англ. Glamour - чари, зачарування) – естетичний феномен, пов’язаний з культурою масового споживання, модою і шоу-бізнесом. Те, що називають гламурним, повинно мати ознаки розкоші і зовнішнього блиску.

 

Діамантове сяйво: робимо гламурні латки з пайєток

 

 

Майстер-клас: квіти з пайєток і намистин

 

Глем-рок

(англ. glamour - чарівність, блиск, розкіш) – стиль в одязі, який виник у 1970 р. в Британії під впливом однойменного музикального напряму. Для нього характерні яскраві і трохи агресивні елементи з ознаками розкоші. Найтиповіші речі для образу в стилі глем-рок це: шкіряна куртка, взуття на шпильці, гострі, шиповані або у заклепках прикраси, блискучі аксесуари.

 

Шкіряний браслет із заклепками

 

 

Жакет шкіряний в рокерському стилі

 

Гленчек

Тканина з малюнком із накладених одна на одну клітин. Клітини можуть відрізнятися за кольором або бути тон-у-тон. Уперше тканина з таким принтом з’явилася у ХІХ ст. в долині Гленкоркет (Glenurquhart), неподалік від озера Лох-Несс в Шотландії. Назва долини дала першу частину назви картатого візерунка, а слово check («клітина») стало її другою частиною. Вважається, що графиня Сіфілд вдягнула своїх єгерів у форму з такої тканини. З тих пір лише з 1926 р. тканини з принтом «гленчек» активно стали поширюватися у світі моди.

 

Як правильно називати принти в "клітинку"

 

 

Розкрій тканин в клітину: правила і поради

 

Гобелен

(фр. gobelin) - строката візерунчаста тканина приглушених кольорів із розпливчастими переходами від одного кольору до іншого. Килими з характерним для гобеленів переплетенням ниток були відомі ще за часів Давньої Греції. Сучасну назву гобеленова тканина отримала у XVII ст. коли два брати французи на прізвище Гобелен відкрили підприємство з виробництва щільних декоративних матеріалів. Найчастіше використовується для пошиття штор і оббивки меблів. Також з нього шиють стильний верхній одяг.

 

Ідеї декору в морському стилі: подушка з гобелену

 

Пальто 114 Burda 9/2018

 

Годе

(фр. godet – одне зі значень - чаша) - це клиноподібні деталі, які можна викроїти разом із деталями спідниці або пришити окремо. Вузькі сукні, розширені до низу, почали з’являтися з 1920-х років, але пік популярності спідниць-годе тривав протягом 1930-х років. Приблизно з 1980-х цей фасон вважається класичним.

 

Парка з клинами годе в бокових швах

 

 

Як обробити суцільнокроєні клини годе

 

Голка

Первісні люди використовували голки з кісток риб і птахів, колючок дерев для пошиття одягу зі шкір тварин. Зараз голки поділяються на ручні і машинні. Щонайменше 25 видів голок випускається зі спеціальної сталі. Що тонша голка, то для більш делікатної тканини вона призначена.

 

Усе готово для роботи! Інструменти для шиття

 

 

Різновиди голок

 

Гранж

(англ. grunge - неприємний, огидний) – антигламурний стиль, який прийшов до нас у 80-х з рок-музики. Йому притаманна еклектика і змішування різних модних стилів. «Усе й відразу» - так коротко можна охарактеризувати цю модну течію. Жан Поль Готьє про гранж 90-х: «Не більше ніж спосіб одягатися, коли у вас немає грошей». На початку 2000-х кутюрьє опрацювали цей непокірний стиль і створили неогранж – символ вільних, самодостатніх і цілеспрямованих молодих людей.

 

Як оформити кофтинку у стилі гранж - відео МК

 

Спідниця 117 B Burda 3/2014                 Спідниця 108 Burda 2/2014

 

Ґудзик

(прасл. *guzъ («вузол», «шишка», «ґудзь») перші ґудзики з’явилися ще в стародавньому Римі. Кістяні ґудзики з двома отворами для пришивання знаходили на розкопках Трипільських поселень. Українські козаки робили собі ґудзики за допомогою кулелійок – дротяну петельку заливали оловом чи свинцем і отримували кулю з вушком, яка і служила їм ґудзиком. Окрім практичного значення ґудзики бувають справжньою прикрасою одягу. Виготовляються вони з багатьох матеріалів: від текстилю до дорогоцінних металів. В основному розрізняють ґудзики з вушком або металевою перемичкою і ґудзики з двома або чотирма отворами.

 

Як зробити обтягнений ґудзик власноруч

 

 

Модний талісман або просто ґудзик

 

Модна абетка

 

0
Поділитись:

Хіт продажу