Запали зірку! Як пошити сорочку з рукавами реглан

Думаєте, блуза-сорочка - це обов'язково щось надто класичне і не дуже цікаве? А от і ні. Завдяки незвичайно закладеним складкам вздовж круглої горловини наша сорочка із "зоряного" крепдешину має невимушений і сучасний вигляд. З відповідними аксесуарами і речами-компаньйонами можна створити стильний і навіть трохи зухвалий образ.  Ця вишукана блуза до того ж легка в пошитті: адже у неї відсутній комір, а рукави-реглан досить нескладно вшити.  

 

                                                        Блуза 118 A Burda 9/2013

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: крепдешин шириною 145 см: розмір 34 - 1,85 м, розмір 36 - 1,90 м, розмір 38 - 1,95 м, розміри 40, 42 - 2,05 м, розмір 44 - 2,10 м; флізелін G 785 - 0,15 мшириною 90 см; 7 ґудзиків; нитки для шиття. 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда і «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькекі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, різець для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

 

Рекомендовані тканини: легкі блузочні тканини.

 

Викрійка блузки рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. На деталі 1 мітки петель поставлені для розміру 34. Для розмірів 36-44 мітки петель поставити заново (крок 12). На деталях 1 і 2 мітки-стрілки складок накреслені для розміру 34. Для розмірів 36-44 мітки-стрілки складок накреслити відповідно до ліній викрійки.

 


Екстра-порада: розмір блузки визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм.36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 =92 см, розм. 42 - 96 см, розм. 44 - 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Пілочка 2 х

2 Спинка зі згином 1х

3 Передня частина рукава 2х

4 Ліктьова частина рукава 2х

5 Обшивка горловини пілочки * 2х

6 обшивка горловини спинки зі згином * 1

х * = Деталі викроїти також з підкладки - див. крок 2.

 

 

1. Розкрій, розміри 34-38

Тканину складіть удвічі лицьовим боком всередину. Всі деталі паперової викрійки накладіть на складену вдвічі тканину згідно з планом розкладки. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу блузи та низу рукавів - 2 см, припуски по поздовжніх зрізах, по інших зрізах і на шви -1,5 см. Деталі викроїть. Для розмірів 40-44 деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки і викроїть з припусками.

 

 

2. Флізелін G 785

Прокладку складіть вдвічі клейовим боком всередину. Зверху накладіть деталі 5 і 6, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см, деталі викроїть. Прокладку припрасуйте з виворітного боку відповідних деталей крою. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по флізеліну протягом бл. 8 секунд.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі складіть лицьовими боками і сколіть. Приколіть до них деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду, лінії суміщень, згинів і складок переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

 

4. Запрасувати підборти

Поздовжній зріз кожного суцільнокроєного з пілочкою підборта відверніть по лінії згину на виворітний бік, приметайте і припрасуйте. Потім подвійний підборт відверніть на виворітний бік по лінії згину підборта. Припрасуйте. Підборт поки не приметуйте.

 

 

5. Складки

На кожній пілочці з лицьового боку закладіть і заметайте обидві маленькі складки в напрямі міток-стрілок, не закріплюючи підборт. Боковий зріз пілочки відверніть на виворітний бік по лінії згину складки, згин припрасуйте на довжину 5 см, розкладіть. На спинці закладіть і заметайте складки в напрямкі міток-стрілок.

 

 

6. Бокові шви і нижні шви рукавів

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. передні частини рукавів накладіть на ліктьові частини рукавів. Виконайте шви, від розмічених ліній нижніх країв строчки прокладіть навскоси в сторони. Припуски кожного шва зріжте до ширини 1 см, обметайте разом. Припуски бокових швів запрасуйте на пілочки, припуски нижніх швів рукавів - назад.

 

 

7. Підгин низу

Низ підбортів ще раз відверніть вперед. Припуск на підгин низу блузи запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини 1 см і застрочіть в край. Потім підборти знову відверніть на виворітний бік.

 

 

8. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши боковий шов блузи з нижнім швом рукава і поперечну мітку 4 з контрольною міткою 3. Рукав вшити. Припуски шва зріжте до ширини 7 мм, обметайте разом. Припуски шва запрасуйте на спинку від верху до початку заокруглення пройми. Згин бокових складок пілочки (крок 5) сколіть з лінією суміщення рукава.

 

 

9. Верхні шви рукавів, підгин низу рукавів

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть верхні зрізи рукавів. Зшийте. Припуски кожного шва зріжте до ширини 7 мм, обметайте разом і запрасуйте назад. Припуски на підгин низу рукавів запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини по 1 см і застрочіть.

 

 

10. Обшивка горловини

Плечові зрізи обшивок горловин пілочок приколіть до плечових зрізів обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6). Пришийте. Припуски швів розпрасуйте. Внутрішній зріз обшивки горловини обметайте. На пілочках підборти ще раз відверніть по лініях згинів на лицьовий бік і приколіть до зрізу горловини.

 

 

11. Обшити зріз горловини

Обшивку горловини приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви обшивки з верхніми швами рукавів. Кінці обшивки горловини лежать на підбортах. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки, на кутках припуски зріжте навскоси. Обшивку горловини і підборта відверніть на виворітний бік, краї припрасуйте. Борти відстрочіть по розмітці, закріплюючи підборти. Обшивку горловини пришийте до припуску верхніх швів рукавів.

 

 

12. Петлі

Для розміру 34 на правій пілочці поставте мітки петель по розмітці («чарівною» кравецькою крейдою). Для розмірів 36-44 мітку верхньої петлі поставте на відстані 1 см від краю горловини, мітку нижньої петлі - на відстані 11,5 см від нижнього краю блузи. Мітки інших 5 петель поставте з однаковими інтервалами. Обметайте петлі. До лівої пілочки пришийте ґудзики відповідно до петель.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Туніка з круглою кокеткою

Хочеться дозволити собі модний каприз? Для таких моментів немає нічого кращого за вишукану туніку...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Анорак з капюшоном і класичними манжетами

Візьмемо легку тканину з мотивами у вигляді екзотичних рослин та тварин, виконаємо класичні...

39.90 грн.

Напівкомбінезон короткий з нагрудною кишенею

Трикотажний напівкомбінезон не обмежує свободу рухів малюка. Зручна кишенька дбайливо збереже всі...

44.90 грн.