0

Як виконати застібку-поло на трикотажному виробі

Застібку поло ми звикли бачити на чоловічих трикотажних сорочках з комірцем, власне звідти і пішла її назва. Це коротка планка з ґудзиками або кнопками, яка дозволяє легко одягати сорочку, і вносить спортивну нотку в образ.

 

Перш ніж робити таку застібку, треба визначитися з шириною і довжиною планки. Це залежить від того, який саме одяг плануєте пошити - дитячий, чоловічий чи жіночий. Для чоловічих сорочок планка має більшу ширину, але коротка. Для дітей – вужча і також коротенька. А для жіночого – залежить від бажання. Неймовірно стильний вигляд мають такі застібки на тонких тканинах, тоді і довжина її може бути майже до талії.

 

В журналах представлено безліч тунік з застібками поло, але сьогодні ми зупинимося на обробці застібки на трикотажному виробі. 

КРОК 1

Розмір деталі для планки залежить від бажаних розмірів застібки. В моєму випадку ширина планки 3,5 см, довжина розрізу 19 см.

 


 

Формула така: ширина планки х 3 +1,5 см на обробку зрізів = 12см, довжина розрізу + 3 см = 22 см.

 


 

 

Укріплюємо деталь флізеліном, обробляємо краї з двох довгих сторін.

 

 

Складена втроє планка, не враховуючи оброблені краї, має збігатися із запланованою шириною.


КРОК 2

Деталь переду кладемо до себе виворітним боком, горловина зверху, позначаємо середню лінію.

 

 

Від цієї лінії відкладаємо ВЛІВО (для жіночих виробів) половину ширини планки – 1,7 см, проводимо лінію довжиною 19 см. Це буде майбутня лінія розрізу.

 

 

Перевертаємо деталь переду на лицьовий бік, накладаємо деталь планки лицьовим боком до лицьового боку виробу таким чином, щоб 1/3 її частина збігалася із лінією розрізу. Менша частина деталі лежить зверху лінії середини переду, а більша (2/3 ) – спрямована до лінії пройми.

 

 

Сколюємо або зметуємо деталі між собою.


КРОК 3

Прокладаємо строчки, відступаючи від лінії розрізу на 2-3 мм справа і зліва буквою П.

 

 

Поперчена строчка має збігатися з точкою закінчення розрізу. 

 

 

Обережно розрізаємо обидві деталі точнісінько по лінії розрізу, не доходячи до кінця 5 мм.

 

 

Далі розріз продовжити вправо і вліво майже до куточків.


КРОК 4

Вивертаємо деталь планки на виворітний бік переду, розправляємо шви.

 

 

Деталь планки знову складаємо втроє, накладаючи більшу частину на меншу. З лицьового боку має бути ледь помітний розріз.

 

 

Обережно прасуємо.


КРОК 5

В кінці розрізу прокладаємо дві поперечні строчки, прихопивши складену планку.

 

 

З виворітного боку обробляємо нижній зріз планки.


КРОК 6

Приметуємо комір таким чином, щоб його краї співпадали з лінією середини переду. Вивертаємо деталі планки знову на виворітний бік поверх коміра, щоб мітки середини збігалися, пришиваємо комір.

 

 

Зрізаємо припуски близько до шва.


КРОК 7

Кіперною стрічкою або косою бейкою з основної тканини, як у моєму випадку, закриваємо шов вшивання коміра, пришиваючи її майже до шва вшивання. Вивертаємо планки, формуючи красиві куточки. Прокладаємо строчку по лицьовому боку, відступаючи від шва вшивання коміра на 0,7 см і прихоплюючи бейку.


КРОК 8

Відмічаємо місця для прикріплення кнопок або пришивання ґудзиків. Це вже за бажанням.

 

 

 


Застібка готова!

Більше фото готової сукні дивіться на моїй сторінці на фотофорумі)


14
Поділитись:
+ коментувати

14 Коментарів

Вау! Супер! Спасибо большое, беру на заметку!

Користуйтеся, Марино! Буду рада, якщо майстер-клас стане у нагоді!

Ух ты !!! Это еще круче, чем публикация на форуме !!!!! Так все четко и ясно . Страшно представить, сколько времени надо, чтобы составить такой подробный текст ! Лора, а по размещению на сайте мастер-класс сложнее, чем пост на форуме ? Надо же в текст добавлять фото, а в обычных публикациях это сделать невозможно. Интересуюсь неспроста, девочки просили мастер-класс по обтянутым кнопкам, а я не знаю, с какой стороны подступиться ))))

Зоя, я текст і фотоматеріали надіслала Олені Раповій на пошту, вона допомогла обробити фото і розмістити їх так, як треба. Сама б я не впоралась)

Зоє, Таня Зосімова викладала багато МК в цьому розділі самостійно. Це не складно, докладний МК в принципі просто потребує часу. Або ви можете надіслати мені фото і опис етапів МК (пишіть російською, я перекладу) на мою пошту e.rapova@burda.ua. Головне, щоб я не заплуталася, в описі позначайте номера відповідних до кожного кроку картинок, щоб я додала те, що потрібно. Особливу увагу зверніть на картинку-"обкладинку" свого МК - бажано, щоб це було квадратне, інформативне і красиве фото. Або таке, щоб я могла з нього вирізати квадратне зображення. За потреби я можу відкоригувати фото за розміром, яскравістю, тощо. Буду вдячна за ваші МК, думаю, і усі майстрині теж)

Лена, спасибо за подробный ответ. Сделать полностью самой МК соберусь не скоро( хорошо понимаю временные затраты на качественный, информативный МК ), а вот с Вашей помощью надеюсь в ближайшее время осилю. Просто мне необходимо будет заново проделать все операции, т.к. первоначально ( при пошиве пальто ) я не делала отдельные фото.

Лоро, дуже дякую за такий змістовний і корисний МК! Збережу собі у вибраному. Принагідно запрошую усіх майстринь ділитися досвідом)

Олено, Вам ДЯКУЮ!!!! Якби не ваша допомога, я б ще довго готувала цю публікацію.

Дуже корисний і дуже інформативний МК.Кожен етап роботи пояснено.Мені буде дуже корисний.Дякую

Приємно, що оцінили! Дякую, Таню!!!

Супер!!! В обране!!! А що це за механізм для кнопок?

Дякую! Щипці для фурнітури p*r*y*m, це їх перше використання. Дуже зручно саме для таких кнопок, інші ще не ставила.

Дякую!

Все зрозуміло і наочно. Дякую за те, що поділилися досвідом.

Хіт продажу