Як пошити жакет у стилі бохо

Для тих, хто хоче поповнити свій гардероб обновкою, пропонуємо пошити жакет швами назовні. Виходить дуже цікаво - грайливо, але в той же час без надмірностей. Прекрасна альтернатива джинсовій куртці.

Вам знадобиться:

Тканина - щільна бавовна з діагональним переплетенням ниток. Розрахувати витрату тканини можна по опису до подібної викрійки. Швейні інструменти та фурнітура.


КРОК 1. Робимо викрійку

Розкладаємо викрійку з урахуванням поздовжньої нитки.


КРОК 2. Коригуємо викрійку

Коригуємо при необхідності високу точку грудей. Необхідні зміни у викрійці робимо під час примірки.


КРОК 3. Заощаджуємо тканину на розкладці

Тканина без малюнка і без ворсу дає можливість заощадити при розкладці.


КРОК 4. Шиємо жакет у стилі бохо

Зшиваємо рельєфні шви на пілочці і на спинці, а також бокові шви. Пам'ятаємо про те, що шви будуть на лицьовому боці. Відстрочуємо з лицьового боку декоративною строчкою. Для рельєфності можна заправити верхню нитку № 10. Боковий шов клапана зшиваємо звичайним способом, складаючи лицем до лиця і вивертаємо на лицьовий бік.


КРОК 5. Виконуємо декоративну строчку

Клапани також відстрочуємо з лицьового боку декоративною строчкою. Для рельєфності вкладаємо вздовж строчки всередину клапана білизняний шнур і прокладаємо ще одну строчку, яка запечатує шнур всередині.


Вигляд виробу

Вигляд виробу перед вшиванням клапана в лінію талії: усі шви на верхній частині та бокові шви на басці зшиті та відстрочені.


КРОК 6

Робимо надсічку по припуску на басці.


КРОК 7. Робимо кишеню з клапаном

В точку стику баски і рельєфного шва вкладаємо клапан таким чином, щоб зріз клапана виявився між зрізами лінії талії пілочки та баски. Сколюємо, відстрочуємо широкою строчокою. Коли обидва клапани вшиті, перевіряємо акуратність роботи: край клапана повинен стати продовженням рельєфного шва пілочки.


КРОК 8. Відстрочуємо лінію талії

Якщо нічого виправляти не потрібно, відстрочуємо лінію талії, суміщаючи зрізи верхньої частини і баски. Обробляємо лінію зрізу доступним способом. Результат: вид клапана з лицьового боку.


КРОК 9. Обробка низу.

Загинаємо на лицьовий бік 1,3 -1,5 см, вкладаємо шнур і прокладаємо строчку, закріплюючи шнур всередині. Далі прокладаємо декоративну строчку уздовж зрізу підгину. Результат. Обробка краю баски.


КРОК 10

Лінію талії можна відстрочити, запрасувавши шов наверх. Перед тим, як почати обробку горловини, зшиваємо плечові шви звичайним способом, склавши виворітними боками пілочку і спинку. Шов відстрочити з лицьовому боку.


КРОК 11

Зробити обшивку горловини до підбортів по плечових швах. При необхідності продублювати. Якщо тканина щільна, то можна не виконувати цю операцію.


КРОК 12

Верхню деталь коміра пришити до підборта, нижню - до горловини жакета.


КРОК 13

Підборти і пілочки від лінії низу до точки розширення лацкана скласти лицем до лиця, прострочити, вивернути на лицьовий бік. Зробити невеликий напуск полички на підборт, щоб приховати лінію шва, закріпити наметуванням.


КРОК 14

Далі поєднуємо нижні і верхні деталі лацканів і коміра виворотами. По краю прокладаємо декоративну строчку.


КРОК 15

Зріз підборта обробляємо.


КРОК 16

На комірці і лацканах поруч з декоративною строчкою прокладаємо звичайну (для того, щоб вкласти шнур для рельєфності).


КРОК 17

Вкладаємо всередину коміра вздовж строчки шнур і прокладаємо зовнішню строчку, закриваючи шнур.


КРОК 18

Поєднуємо зрізи горловини, направляючи їх всередину, і зашиваємо вручну, ховаючи зрізи горловини всередині.


КРОК 19

Ліктьові шви рукавів зшиваємо швами назовні, прокладаємо декоративну строчку. Нижні шви рукавів зшиваємо зрізами всередину. По окату прокладаємо по дві строчки швом з широким кроком для зборки оката.


КРОК 20

Рівномірно розподіливши зборки по окату, вшиваємо в окат рукави, суміщаючи високу точку оката. Попередньо робимо примірку. Вигляд оката з лицьового боку виробу у верхній частині рукава. Загальний вигляд виробу.


КРОК 21

Щоб зробити петлі, робимо розмітку строчкою з широким кроком. Перша петля на лінії талії, друга на рівні грудей, інші розподіляємо через рівні проміжки. Можна використовувати спеціальні лапки або відстрочити петлю строчкою зигзаг. Петлі у готовому вигляді на 2 мм більше діаметру ґудзиків. Закріплююча частина петлі переходить на бортик на 1,5-2 мм.


КРОК 22

Підборт підгинаємо і пришиваємо вручну до низу виробу. Прання готового виробу здійснюємо у дбайливому режимі. Порада: Покладіть виріб у наволочку, щоб «робочі» нитки, не засмічували пральної машини. Після прання обрізаємо зайві кошлаті нитки, прасуємо виріб.


Жакет у стилі бохо готовий!

Автор майстер-класу Ірина Єремчук.


Подобається  2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

боюсь показувати всі шви на верх,але-дуже гарний результат.На літо спробую і собі такий...Дякую за мастер-клас!

Власне саме тому і підібрали цей МК, щоб спробувати щось незвичайне) Будемо чекати на ФФ) Мені завжди дуже цікаво переглядати альтернативне виконання.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет приталеного силуету з вузькими лацканами

Приталена модель на одному ґудзику, з вузькими лацканами і прорізними кишенями з клапанами....

44.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня розкльошеного силуету

Розкльошений силует, візерунок «куряча лапка», накладні кишеньки - це плаття в дусі 60-х так до...

39.90 грн.