Натуральні та синтетичні тканини

 Уже при купівлі тканини ви маєте подумати про те, як вона носитиметься та як за нею доглядати. Чи дуже вона мнеться, або ж пошита з цієї тканини сукня має чудовий вигляд при тривалому носінні; чи можна її прати, або ж доведеться віддавати до хімчистки; як прасувати цю тканину: сильно нагрітою праскою з відпарювачем або помірно нагрітою – усе це залежить від того, з яких волокон складається тканина.

 

На рулоні тканини має бути позначений хімічних склад волокон. На жаль, у маркуванні тканини не зазначається, як із нею поводитися. Тому ми розповімо про основні волокна, їхні властивості та способи обробки тканин. У разі змішаних тканин треба орієнтуватися на найбільш чутливі до обробки волокна, які входять до складу тканини.

 

Переважно волокна поділяють на натуральні – волокна бавовни та льону (рослинного походження), шерсті та шовку (тваринного походження) – та хімічні. Хімічні волокна також поділяють на дві групи: целюлозні хімічні волокна (віскоза, ацетат, триацетат) із сировини рослинного походження (целюлози) і синтетичні хімічні волокна (поліефір, поліамід, поліакрил тощо) із продуктів нафтохімії, тобто вихідним матеріалом є нафта.

 

Шляхом тривалої хімічної переробки з нафти отримують гранулят (у вигляді зернин або гранул) – сировину для виготовлення хімічного волокна. Розплавлений гранулят пропускається через фільтри (пластини з отворами діаметром 0,06–0,08 мм). Зрештою утворюються нескінченні цівки, які залежно від подальшої переробки перетворюються на найрізноманітніші волокна та нитки – від блискучих до матових, від дуже тонких до високооб’ємних, що імітують бавовну чи шерсть.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Полукомбинезон трикотажный

Трикотажный комбинезон на регулируемых бретелях для малышей. ...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця А-силуету з рельєфними швами

Рельєфні шви переду, що розходяться ніби промені і акцентовані контрастними ручними стібками,...

39.90 грн.

Вузькі смугасті штани

До пуловера підійдуть довгі вузькі брюки в смужку. ...

39.90 грн.