Розкішна квітка: шиємо коктейльну сукню крок за кроком

У сукні кольору фуксії з косими складками на плечі і талії, прикрашеними саморобними квітами, ви й самі перетворитеся на розкішну квітку. Вибравши різну довжину і матеріал, ви отримаєте витончене коктейльне або вечірнє вбрання. За допомогою ілюстрованого курсу ви зможете пошити ошатну сукню власноруч і навчитеся робити брошку у вигляді квітки.

 

Сукня 102 Burda 6/2013                      Сукня 103 Burda 6/2103

 

Розмір: 17 – 21

 

Вам знадобиться: шовкова жакардова тканина шириною 140 см: 2,10 м для всіх розмірів; флізелін G 785 0,60 м шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 20 см і спеціальна лапка швацької машини для її пришивання; 2 шпильки для брошок.

 

Рекомендовані тканини: легкі тканини, що м’яко драпіруються.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно пругу/згину тканини.

 

Розкрій

1 Ліф переду 1х

2 Середня частина ліфа спинки зі згином 1х

3 Бокова частина ліфа спинки 2х

4 Праве переднє полотнище спідниці 1х

5 Ліве переднє полотнище спідниці 1х

6 Заднє полотнище спідниці із згином 1х

7 Обшивка переду зі згином 1х

8 Обшивка спинки зі згином 1х

Для квітів:

а) 20 кіл діаметром по 8 см

b) 12 кіл діаметром по 10 см.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку обшивок.

 

Лінії швів і розмітка: обшивки ще раз скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, на зовнішніх половинках полотнищ спідниці - половинки деталей викрійки, позначені на плані розкладки суцільними лініями, - перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складок перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Складки на ліфі

Уздовж правого плечового зрізу ліфа переду з лицьового боку закласти і заметати складки в напрямі міток-стрілок (1).

 

 

Для виконання складок по нижньому зрізу ліф переду скласти лицьовим боком всередину, сумістивши лінії складок. Лінії складок сколоти від низу до міток-стрілок, зшити (2). Складки закласти в напрямі міток-стрілок, заметати уздовж нижнього зрізу.

 

 

Рельєфні шви ліфа спинки

Бокові частини ліфа спинки скласти з середньою частиною ліфа спинки лицьовими боками, сколоти рельєфні зрізи. Зшити (3). Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

 

Правий боковий шов ліфа

Ліф переду накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи. Зшити (4). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Горловина і пройми, плечові шви

На обшивці ліфа виконати правий боковий шов (симетрично аналогічному шву на ліфі сукні). Припуски шва розпрасувати. Нижній зріз обшивки обметати. Припуски по плечових зрізах ліфа переду і ліфа спинки запрасувати на виворітний бік. Обшивку накласти, відповідно, на ліф переду і ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти зрізи горловин і пройм. Зшити, почавши/закінчивши строчки точно біля розмічених ліній плечових швів. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях (5).

 

 

Обшивки переду і спинки відвернути на виворітний бік, для цього плечові зрізи протягнути вниз між ліфом і обшивкою. Горловини і пройми припрасувати. Ліф переду накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи ліфа сукні, зшити, не закріплюючи обшивки (6).

 

 

Припуски швів припрасувати і заховати під обшивки. Запрасовані плечові зрізи обшивки ліфа зшити вручну (7).

 

 

Виточки на спідниці

Праве переднє полотнище спідниці, а також заднє полотнище спідниці скласти лицьовим боком всередину, сумістивши лінії виточок. Лінії виточок сколоти. Виточки зшити, почавши від верхніх зрізів. Біля вершин виточок закріпки не виконувати, нитки строчок туго зв'язати (8). Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки.

 

 

Рельєфний шов переднього полотнища спідниці

Передні полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти рельєфні зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

Складки на спідниці

На передньому полотнищі спідниці з лицьового боку закласти спочатку маленькі складки у напрямі міток-стрілок, заметати уздовж верхнього зрізу. Потім закласти і заметати великі складки у напрямі міток-стрілок (9).

 

 

Правий боковий шов спідниці

Переднє полотнище спідниці скласти із заднім полотнищем спідниці лицьовими боками, сколоти праві бокові зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

Спідницю пришити до ліфа сукні

Спідницю приколоти до ліфа сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши праві бокові шви і лінії швів. Пришити. Припуски шва талії обметати разом і запрасувати на ліф.

 

Застібка на блискавку

Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з краєм пройми. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (10).

 

 

Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Іншу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком уздовж краю розрізу переду (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти шпилькою до краю пройми (11).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верхнього кінця до мітки розрізу (12), потім застібку-блискавку закрити.

 

 

Лівий боковий шов

Нижче застібки на блискавку полотнища спідниці скласти лицьовими боками. Сколоти ліві бокові зрізи від низу до мітки розрізу, відвернувши при цьому вільний нижній кінець потайної застібки-блискавки до краю припуску. Виконати лівий боковий шов, проклавши строчку максимально близько до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (13).

 

 

При цьому використовуйте однобічну лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Припуски шва розпрасувати і обметати. Верхні кінці тасьм потайної застібки-блискавки відвернути на виворітний бік, обігнувши краї припусків, і пришити разом з припусками до краю пройми.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Квіти

Посередині кожного круга з тканини прокласти по колу дрібні ручні стібки шва «вперед голку »(14), тканину стягнути, нитку добре закріпити (15).

 

 

Деталі квітів накласти одна на одну, гострі кінці зшити. Квіти пришити до шпильок для брошок. Квіти прикріпити згідно ескізу моделі до плечового шва і шва талії біля складок.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Жакет короткий з косыми вытачками

Кажется, что крупные квадраты на этом коротком жакете с асимметричными полочками нарисованы мелом...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня-корсаж

 Плаття-корсаж на вузеньких бретелях , що спокусливо облягає фігуру, виконане з...

39.90 грн.

Брюки зі стрілками і вшивним ременем

Деталі ременя з обтягненою пряжкою тут відіграють не лише декоративну роль. Завдяки їм наші брюки...

39.90 грн.