Шиємо мереживну сукню до свят

Театральна прем'єра, святкова вечірка чи романтичне побачення - чарівна ажурна сукня всюди доречна! Вшивний пояс на талії створює ілюзію костюма, а застібка блискавка додає сучасного звучання і динамічності образу. Як шити сукню з делікатного мереживного полотна, дізнаєтеся з ілюстрованого курсу Burda.

 

Сукня 124 Burda 12/2016

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: мереживне полотно з двобічним фестончастим краєм 2,40-2,45-2,50-2,60-2,70 м шириною 108 см; еластична підкладкова тканина 1,45-1,45-1,50-1,50-1,50 м шириною 135 см; флізелін G 710; 1 роз'ємна застібка-блискавка довжиною 65 см; підходяща за кольором стрічка 0,60 м шириною 1 см.

 

Рекомендовані тканини: мереживні полотна, підкладкові тканини для нижнього шару.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на різний напрям поздовжньої нитки для деталей з мереживного полотна і деталей підкладки. Деталі паперової викрійки накласти на мереживне полотно/тканину відповідно до планів розкладки і приколоти. Деталі а і b накреслити прямо на мереживному полотні.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу і рукавів – 4 см. Для деталей а і b припуски вже враховані у наведених розмірах.

 

Розкрій: підкладкову тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Мереживне полотно розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Праві і ліві парні деталі викроїти симетрично. Оборки накреслити так, щоб нижні краї оборок припадали на фестончастий край мереживного полотна, а середини оборок лежали посередині фестона або між двома фестонами.

 

З мереживного полотна з двобічним фестончастим краєм:

1 Ліф пілочки 2х

2 Ліф спинки зі згином 1х

3 Вшивний пояс пілочки 2х

4 Вшивний пояс спинки зі згином 1х

5 Переднє полотнище спідниці 2х

6 Заднє полотнище спідниці зі згином 1х

7 Обшивка горловини пілочки 2х

8 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

9 Рукав 2х

а) оборка талії довжиною по 124-128-132-136-140 см і шириною 13 см, включаючи припуски;

b) 2 оборки рукавів довжиною по 41-42-43-44-45 см і шириною по 14 см, включаючи припуски.

З еластичної підкладкової тканини:

деталі 1-8.

Важливо: вшивний пояс пілочки (деталь 3) викроїти 4х, вшивний пояс спинки (деталь 4) викроїти 2х зі згином.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку деталей підкладки.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Деталі з мереживного полотна наметати на деталі підкладки

Всі деталі, крім рукавів (деталь 9) і оборок (a, b), накласти на відповідні деталі підкладки виворітним боком до лицьового боку і приколоти. Зрізи зметати, крім того, зметувальними стібками прокласти на відстані по 2 мм від ліній виточок (1). Далі деталі обробляти як одношарові. На малюнку показаний ліф пілочки. На інших малюнках мереживне полотно не зображується.

 

 

Виточки

На ліфах пілочок зшити нагрудні виточки, глибини виточок запрасувати вгору. На ліфі спинки і на полотнищах спідниці зшити поздовжні виточки, глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки.

 

Плечові і бокові шви

Ліфи пілочок накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки припосадити. На ліфі сукні зшити бокові шви (2).

На вшивному поясі і на спідниці виконати бокові шви. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

Оборка (а)

Кінці оборки запрасувати на виворітний бік на ширину по 1,5 см, підвернути і застрочити в край. Верхній зріз оборки призборити, для цього на відстані 1 і 1,5 см від зрізу прокласти машинні строчки великими стібками. Оборку стягнути на нижніх нитках строчок призборювання до довжини верхнього зрізу спідниці. Кінці ниток строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити (3).

 

 

Приметати оборку

Оборку приметати до верхнього зрізу спідниці виворітним оком до лицьового боку (4), припуски по середніх зрізах передніх полотнищ спідниці виступають (стрілка).

 

 

Пришити вшивний пояс

Вшивний пояс приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 5), сумістивши бокові шви. Пояс пришити, закріплюючи оборку (5).

Аналогічно вшивний пояс пришити до нижнього зрізу ліфа сукні (контрольна мітка 6). Припуски швів запрасувати на пояс.

 

 

Застібка на блискавку

Припуски по поздовжніх зрізах пілочок обметати і запрасувати на виворітний бік. Застібку-блискавку приметати під запрасовані поздовжні зрізи пілочок так, щоб зубчики застібки-блискавки не було видно, сумістивши припрасовані згини зверху зубчиків, оборку не закріплювати. Верхні зубчики застібки-блискавки лежать біля кутка вирізу горловини. Знизу залишається відкритим розріз. Застібку-блискавку пришити, перервавши строчки біля нижнього шва пришивання вшивного пояса і не закріплюючи оборку (6). При цьому використовувати лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

 

Горловина/обшивка

Обшивки горловин пілочок накласти на обшивку горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати. Зовнішній зріз обшивки обметати. Обшивку приметати до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Передні кінці обшивки відвернути, не доходячи по 3 мм до країв розрізу, приколоти. Обшивку пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях (7).

 

 

Обшивку відвернути на горловину і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва. Обшивку відвернути на виворітний бік і пришити вручну до припуску плечових швів. Кінці обшивки підвернути і пришити до тасьм застібки-блискавки (8).

 

 

Вшивний пояс з підкладкової тканини

На деталях вшивного пояса з підкладкової тканини зшити бокові зрізи. Припуски швів розпрасувати. Припуск по нижньому зрізу вшивного пояса запрасувати на виворітний бік. Пояс з підкладкової тканини накласти на ліф сукні лицьовим боком до виворітного боку і пришити до припуску верхнього шва пришивання зовнішнього пояса близько до шва на максимально можливу довжину (9).

(малюнок зі схемою 9)

 

 

Пояс запрасувати вниз, зрізи підвернути і пришити вручну до припуску нижнього шва пришивання зовнішнього вшивного пояса і до тасьм застібки-блискавки (10).

 

 

Оборки рукавів

Оборки рукавів призборити до довжини нижніх зрізів рукавів так само, як оборку талії (див. текст і малюнок 3). Оборки пришити до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку (11).

Припуски швів зрізати близько до строчок, обметати і запрасувати на рукави. Для фіксації зборок на припуски швів пришивання оборок рукавів накласти відрізки стрічки, стрічки пришити до припусків в край.

 

 

Рукави

Для припосаджування окатів рукавів уздовж окатів прокласти по 2 машинні строчки на відстані по 1 і 1,5 см від зрізів великими стібками, закріпки не виконувати, залишивши довгі кінці ниток строчок (12). Кожен рукав скласти уздовж, сколоти і зшити зрізи рукава до нижнього зрізу оборки, сумістивши кінці шва пришивання оборки. Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати в один бік.

 

 

Вшити рукави

Окати рукавів злегка стягнути на нижніх нитках строчок призборювання. Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши контрольні мітки 9 на рукавах і пілочках, а також шви рукавів з боковими швами. Мітки на окатах рукавів сумістити з плечовими швами. Посадку на окатах розподілити так, щоб не було складок (13).

Рукави вметати з боку рукавів і після примірки вшити. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на рукав.

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (14).

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пальто А-силуету без коміра

Декоративні клапани з обтягненими ґудзиками, прихвачені в поперечний рельєфний шов пілочок,...

35 грн.

Зараз переглядають

Блузка з контрастним коміром

На скромній блузці з білим відкладним коміром застібка ззаду, як в старі добрі часи. ...

35 грн.

Жакет із запахом

Мінімум деталей, максимум ефекту! Жакет із запахом і шалевим коміром контрастного кольору і...

35 грн.