Як красиво обробити край в'язаного полотна

Багато моїх знайомих не хочуть шити з в'язаних полотен, нібито багато мороки з нижнім зрізом виробу. Журнали пропонують петлі по нижніх зрізах переду, спинки і рукавів надіти на спиці і закрити, та це не найкращий варіант, край виходить не еластичним і якщо не дуже акуратно надягати річ, то нитка може просто тріснути. Якщо закрити петлі вільно, край виходить не зовсім красивим, виглядає якось неохайно. Пропоную до вашої уваги метод, який ще жодного разу мене не підвів.

Отже, розпочнемо. Робимо нижній зріз виробу.

Петлі по нижніх зрізах переду, спинки і рукавів розпустити до лінії нижніх країв згідно викрійці. Вийде ось такий відкритий край. (Не забудьте припуски на підгин низу, це дуже важливо!)


Підгин низу до потрібного розміру

Загортаємо низ виробу до потрібного розміру і починаємо безпосередньо пришивати край зрізу до полотна таким чином


Виконуємо шов

Для красивого і еластичного шва ви повинні ввести голку з боку вивороту у вушко розпущеної петлі і вивести голку на лицьовий бік полотна так, щоб голка вийшла біля основи лицьової петлі (див. Фото)


Завершуємо петельку

Після того як голка вийшла на лицьовий бік, нам потрібно зробити шов "петля в петлю", тобто вивести голку в центрі 1 петлі і вколоти її горизонтально під петлею, розташованою вище. Потім по діагоналі знову вколоти голку в центр тої ж петлі в початковій точці. (ви ніби повторюєте напрям в'язки полотна)


Заключний етап

Повернувшись на виворітний бік, підхоплюємо наступне вушко розпущеної петлі і повторюємо з лицьового боку шов "петля в петлю". З виворітного боку повинен вийти ось такий рубчик (див. Фото). Таким чином у вас вийде дуже акуратний, еластичний і надійний шов. Якщо взяти як я ниточку трохи іншого відтінку, то шов стане ще й оздоблювальним, що додасть вашому виробу додаткової елегантності. Але якщо іншої нитки немає під рукою, то використовуйте нитку з клаптиків в'язаного полотна, змотавши розпущені петлі в клубочок.


Подобається  6
Поділитись:
+ коментувати

6 Коментарів

Чудовий майсте-клас! Саме хотіла поцікавитися, як це робиться. Збережу у вибраному.

Дуже трудоємкий процес.Але результат того вартий. Треба буде спробувати.

Спасибо за МК, надо тоже так попробовать, а то я обрабатывала край как на трикотаже и на лице получалось 2 строчки.

Попробуйте, Лена! Начните с толстого трикотажа, на нем легче тренироваться и хорошо его перед этим отпарьте через ткань, что бы он не скручивался, тогда у Вас все получится.

Супер! Дякую,заберу у вибране!

Будь ласка, Yulia! Завжди рада поділитись тим , що перевірила власноруч. :)

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Спідниця на фігурній кокетці

Жакардова міні-спідниця на фігурній кокетці, з драпірованим верхнім полотнищем. ...

30грн.

Зараз переглядають

Кімоно з воланом по нижньому краю

Не відвести очей від цього екстравагантного кімоно з розкішним етничним принтом і пишним воланом...

30грн.

Жакет прямого крою з драпірованою планкою

Жакет із заокругленими пілочками так і притягує погляд! Широка планка драпірується біля плечей і...

30грн.