0
Акція 1+1=3

Стильна джинсовка власноруч: шиємо класичну джинсову куртку крок за кроком

Наша модель джинсової куртки з відкладним коміром, кишенями та оздоблювальними строчками – це класика, яка має неочікувану деталь – зборки на рукавах. І ми покажемо, як її пошити самостійно на звичайній швацькій машині.

 

Куртка Burda 2/2024#113

 

Вам знадобиться: викрійка, джинсова тканина 1,60-1,60-1,60-1,65-1,65-1,65-1,65 м завширшки 140 см; флізелін G 785; 6 ґудзиків для джинсових виробів; контрастні за кольором нитки для оздоблювальних строчок.

 

Рекомендовані тканини: джинсові тканини.

 

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині.

 

1 Середня частина пілочки 2х

2 Проміжна частина пілочки 2х

3 Кишеня 2х

4 Бокова частина пілочки 2х

5 Кокетка пілочки 2х

6 Планка застібки 2х

7 Середня частина спинки зі згином 1х

8 Бокова частина спинки 2х

9 Кокетка спинки зі згином 1х

10 Пояс по нижньому зрізу зі згином 1х

11 Манжета 2х

12 Передня частина рукава 2х

13 Ліктьова частина рукава 2х

14 Комір зі згином 2х

15 Клапан 4х

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти вздовж навпіл лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Усі деталі приколоти до тканини відповідно до плану розкладки. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски на шви і по зрізах завширшки 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Як шити джинс: поради професіонала

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти навпіл клейовим боком усередину. Приколоти деталі паперової викрійки 6, 10, 11, 14 і 15, як показано на малюнку. За допомогою кравецької крейди вздовж контурів деталей паперової викрійки накреслити припуски на шви завширшки 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладку припрасувати до відповідних деталей крою з виворітного боку. Дубльовані прокладкою деталі ще раз скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком усередину. Знову приколоти деталі паперової викрійки.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Перед тим як зняти всі деталі паперової викрійки, контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також усі позначені на деталях паперової викрійки лінії та мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії згину і суміщення (деталі 2, 6, 10, 11 і 13) перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Кишені

На проміжних частинах пілочок припуски по верхніх зрізах обметати, запрасувати на виворітний бік і настрочити. Проміжні частини пілочок накласти на кишені по лініях суміщення виворітним боком до лицьового боку, бокові зрізи зметати. Проміжні частини пілочок відстрочити контрастними нитками по розмітці, закріплюючи нижні зрізи кишень.

 

Білий денім - багато не треба: шорти і куртка!

 

 

5. Клапани

По одній дубльованій і не дубльованій прокладкою деталі кожного клапана скласти лицьовими боками, зшити бокові та нижні зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах – навскіс. Клапан вивернути і відстрочити по краю. Клапани приметати до нижніх зрізів кокеток пілочок між поперечними мітками.

 

 

6. Рельєфні шви

На пілочках сколоти і зшити рельєфні зрізи. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на проміжну частину. Проміжні частини пілочок відстрочити вздовж рельєфних швів близько до швів і на відстані по 7 мм. Аналогічно виконати рельєфні шви спинки.

 

Кокетки пілочок пришити до пілочок, закріплюючи клапани, кокетку спинки пришити до спинки. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на кокетку. Кокетки відстрочити вздовж швів пришивання близько до швів і на відстані по 7 мм.

 

 

7. Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

8. Планки застібки

Планки пришити до зрізів бортів пілочок лицьовим боком до лицьового боку. Припуски швів запрасувати на планки. Припуски по інших поздовжніх зрізах запрасувати на виворітний бік.

 

Планки скласти вздовж по лініях згинів лицьовим боком усередину. Верхні зрізи зшити від згинів до ліній середини переду. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски надсікти по лініях середини переду.

 

Планки вивернути, припрасувати і вистрочити близько до швів пришивання, закріплюючи внутрішні зрізи.

 

 

9. Комір

Припуск по нижньому зрізу однієї деталі коміра запрасувати на виворітний бік. Деталі коміра сколоти лицьовими боками, зшити зовнішні зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах – навскіс. Комір вивернути, припрасувати.

 

Комір вшити в горловину куртки лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва запрасувати на комір. Внутрішній запрасований зріз коміра приметати поверх шва вшивання коміра. З лицьового боку прокласти строчку точно в шов вшивання коміра. Комір вистрочити.

 

Що таке чисто пошити комір і як це робиться

 

 

10. Бокові шви/пояс по нижньому зрізу

Сколоти і зшити бокові зрізи куртки. Припуски швів обметати і розпрасувати. Пояс пришити до нижнього зрізу куртки лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва запрасувати на пояс. Припуск по іншому поздовжньому зрізу пояса запрасувати на виворітний бік.

 

На кінцях пояс скласти по лінії згину лицьовим боком усередину, зшити короткі зрізи. Пояс вивернути, припрасувати.

 

Внутрішній зріз пояса приметати поверх шва пришивання. Пояс вистрочити вздовж шва пришивання.

 

 

11. Ліктьові шви рукавів/розрізи

Поздовжні зрізи припусків під розрізи ліктьових частин рукавів обметати, припуски запрасувати на виворітний бік і настрочити.

 

Виконати ліктьові шви від верху до міток розрізів. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски кожного шва обметати разом до кінців розрізів і запрасувати на передню частину рукава.

 

Припуски по краях розрізів передніх частин рукавів запрасувати на виворітний бік, підігнути і заметати. Вистрочити передні краї розрізів рукавів і далі передні частини рукавів по краю/близько до швів і на відстані по 7 мм. Біля кінців розрізів строчки перервати. Біля міток розрізів виконати поперечні закріпки.

 

 

12. Нижні шви рукавів/нижні зрізи

Рукави скласти поздовж лицьовим боком усередину. Сколоти і зшити нижні зрізи рукавів. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Нижні зрізи рукавів призборити до довжини манжет, для цього вздовж зрізів прокласти по 2 машинні строчки великими стібками. Кінці ниток строчок призборювання зв’язати, зборки рівномірно розподілити.

 

Мікротренди. Комбінований денім

 

 

13. Манжети

Манжети пришити до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Припуски швів запрасувати на манжети. Припуски по інших поздовжніх зрізах манжет запрасувати на виворітний бік.

 

Манжети скласти по лініях згинів лицьовим боком усередину, на кінцях манжет зшити короткі зрізи.

 

Манжети вивернути, припрасувати. Внутрішні зрізи манжет приметати. Манжети вистрочити вздовж швів пришивання близько до швів, закріплюючи внутрішні зрізи.

 

 

14. Вшити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на рукавах і пілочках, а поперечні мітки на окатах рукавів – з плечовими швами. Нижні шви рукавів сумістити з боковими швами. Окати рукавів припосадити. Рукави вшити. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати по окату на рукав.

 

Просто шик! 15 моделей джинсових суконь на будь-який розмір

 

 

15. Петлі/ґудзики/зафіксувати клапани

На правій планці застібки, правому кінці пояса по нижньому зрізу і на передніх кінцях манжет обметати поперечні петлі по розмітці. Довжина петель залежить від розміру ґудзиків. Ґудзики встановити відповідно до петель.

 

Бокові краї клапанів настрочити на пілочки на відстані бл. 5 мм нижче швів пришивання клапанів на довжину бл. 1 см.

 

 

 

Усі викрійки моделей джинсового одягу Burda

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка