Як пошити блузу із потайною застібкою поло

Оздоблена кантами пряма блуза з розкльошеними рукавами 7/8 з усіх боків гарна! Але одна деталь представляє у неї особливий інтерес – це максі-волан, задрапірований ззаду. 

 

З ілюстрованого курсу з пошиття цієї оригінальної блузи ви дізнаєтеся, як виконати потайну застібку поло на кнопках і як шити подвійну кокетку на спинці.

 

Блуза 111 Burda 2/2018

 

Розмір: 17 – 21

 

Рекомендовані тканини: двохлицьові блузочні тканини.

 

Вам знадобиться: вишита гладдю тканина 1,70-1,75-1,75-1,75-1,80 м шириною 140 см; флізелін G 785; 4 кнопки для пришивання; кант 2,50-2,55-2,60-2,65-2,70 м.

Важливо: для планок переду і манжет цієї моделі виворітний бік тканини використовувався в якості лицьового боку.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви, по зрізах і на підгин низу - 1,5 см.

 

Розкрій:

1 Перед зі згином 1х

2 Планка переду 2х

3 Спинка 1х

4 Волан спинки 1х

5 Кокетка спинки зі згином 2х

6 Обшивка горловини переду 2х

7 Рукав 2х

8 Планка рукава 2х

 

План розкладки: тканину розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Асиметричні деталі 3 і 4 накласти на лицьовий бік тканини боком з написами вгору.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Лінії швів і розмітка: контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою з основної та підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На спинці лінію суміщення волана перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні та зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати еластичними зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Волан спинки

Припуски по нижньому і лівому боковому зрізах волана спинки (від контрольної мітки 1) запрасувати на виворітний бік, підвернути та застрочити (1).

 

 

Припуск по верхньому зрізу волана між контрольними мітками 1 і 3 зрізати до ширини 7 мм і обметати. Волан приколоти до спинки по розмітці лицьовим боком до лицьового боку, починаючи від контрольної мітки 1 і суміщаючи поперечні мітки. Волан пришити (2).

 

 

Верхній зріз волана, зріз правої пройми та правий боковий зріз приметати до спинки виворітним боком до лицьового боку (3).

 

 

Кокетка спинки/кант

Кант приметати уздовж верхнього зрізу спинки/волана так, щоб потовщена частина канта лежала на деталі впритул до розміченої лінії шва, а плоска - на припуску. Кант пришити впритул до потовщеної частини, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (4).

 

 

Одну деталь кокетки спинки (= зовнішню деталь) приколоти до спинки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 3) і пришити, закріплюючи кант (5).

 

 

Застібка поло/кант

Канти приметати до переду по розмічених лініях швів пришивання планок так, щоб канти лежали на деталі впритул до ліній швів, плоскі частини кантів спрямовані до лінії середини переду. Нижній кінець правого канта виступає за поперечну лінію на довжину 5 см, нижній кінець лівого канта - на довжину 1 см. Нижній кінець лівого канта відвернути до краю припуску навскіс. Канти пришити впритул до потовщеної частини від верху до поперечної лінії (6).

 

 

Планки переду пришити по розмічених лініях швів пришивання планок лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 2), закріплюючи канти і закінчивши строчки біля поперечної лінії. На початку і в кінці швів виконати закріпки (7).

 

 

На переді виконати розріз по лінії середини переду, не доходячи 1 см до поперечної лінії, в кутах виконати косі надсічки. Припуски швів зрізати близько до строчок (7а). Планки запрасувати на розріз. Припуски по інших поздовжніх зрізах запрасувати на виворітний бік.

 

 

Плечові шви

Канти приметати уздовж плечових зрізів переду, як описано вище (див. також малюнок 4). Перед накласти на спинку і кокетку спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (контрольна мітка 4), закріплюючи канти. Припуски швів запрасувати на кокетку. Припуски по нижніх зрізах обшивок горловини переду обметати. Обшивки горловини переду накласти на внутрішню кокетку спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (контрольна мітка 4) і зшити. Припуски швів розпрасувати, далі відкриті плечові зрізи кокетки запрасувати на виворітний бік. Припуск по нижньому зрізу кокетки спинки запрасувати на виворітний бік (8).

 

 

 

Горловина

Кант приметати уздовж зрізу горловини до ліній згинів планок переду, як описано вище (див. також малюнок 4), біля ліній згинів відвернути до країв припусків навскіс. Планки скласти по лініях згинів лицьовим боком всередину, приколоти до зрізу горловини. Внутрішню кокетку спинки з обшивкою приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви, кінці обшивок лежать на планках. Кокетку і обшивку пришити, закріплюючи кант. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлення надсікти в декількох місцях (9).

 

 

 

Внутрішню кокетку і обшивки відвернути на виворітний бік. Планки переду скласти по лініях згинів виворітним боком всередину, краї припрасувати. Передні кінці обшивок приколоти до припусків швів пришивання планок. Внутрішню кокетку приколоти до припуску плечових зрізів і припуску шва пришивання зовнішньої кокетки спинки, пришити вручну (10).

 

 

Застібка поло

Внутрішні зрізи планок переду приколоти поверх швів пришивання і обшивок переду. Планки переду вистрочити уздовж швів пришивання близько до швів, закріплюючи внутрішні зрізи (11).

 

 

Горловину вистрочити в край. Праву планку накласти на ліву планку. Кінець канта правої планки, що виступає, надсікти впритул до кінця шва, кант приметати до нижніх кінців планок, обігнувши кут, кінець канта відвернути навскіс до країв припусків, як показано на малюнку, не закріплюючи перед (11а).

 

 

Кінці планок пришити до переду між надсічками (12). Припуски шва запрасувати вниз.

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи, зшити від верху до міток розрізів (стрілка). На початку і в кінці строчок виконати закріпки (13). Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

Підгин низу/розрізи

Припуски по краях розрізів ще раз розкласти. Припуски на підгин низу запрасувати на виворітний бік, підвернути і застрочити в край. Припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік, підвернути і застрочити в край, біля верхніх кінців розрізу строчки прокласти поперек (14).

 

 

Планки рукавів

Припуски по верхніх зрізах планок рукавів (без контрольних міток) запрасувати на виворітний бік. Канти приметати під запрасовані зрізи так, щоб потовщена частина канта виступала. Планки приколоти до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до виворітного боку і пришити (контрольна мітка 6). Припуски швів зрізати близько до строчок. Планки відвернути на лицьовий бік і приколоти по лініях суміщення і настрочити в край, закріплюючи канти (15).

 

 

Рукави

Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину, зрізи рукава сколоти (контрольна мітка 7), сумістивши краї планки (16).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати в один бік. Біля нижнього краю рукава припуски відвернути навскіс на виворітний бік і пришити вручну (16а).

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 8 на рукаві і на переді, боковий шов зі швом рукава, а також поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом (17). Рукав вметати з боку рукава, вшити. Припуски кожного шва обметати разом і відвернути на рукав.

 

 

Кнопки

Кнопки пришити до планок переду по розмітці: верхні частини кнопок - під праву планку, при цьому голку на лицьовий бік не виводити. Нижні частини кнопок пришити до лівої планки.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня з гофрованою спідницею і чохол (1965)

Навіть через 45 років шифонове плаття з легкою гофрованою спідницею не втрачає своєї...

33.50грн.

Зараз переглядають

Костюм "Мухомор"

Дуже милий і зовсім навіть неотруйний грибочок з шикарним капелюшком. Його верхня частина...

0грн.

Сукня в стилі Мерилін Монро

Чарівності сукні з відкритою спиною надають красиво задрапірований ліф із запахом та спідниця,...

62.95грн.