Як пошити брюки з прорізною кишенею в рамку

Із вкороченими вузькими брюками легко складати різноманітні стильні ансамблі. Вони мають чудовий вигляд із заправленим верхом або навипуск, із туфлями-човниками на підборах або оксфордами.

 

В ілюстрованому майстер-класі ми покажемо, як виконати прорізну кишеню в рамку, яка розташована на задній половинці брюк. А також ви з легкістю розберетеся, як зробити фігурні вставки з блискавками зверху брюк.

 

 

Брюки 111 B Burda 3/2018                             Брюки 111 A Burda 3/2018

 

Розмір: 36 – 44

 

Рекомендовані тканини: брючні тканини з еластаном або без нього.

 

Вам знадобиться:

Брюки A: тканина піке стретч у поздовжню смужку 1,75 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 2 металеві застібки-блискавки довжиною по 12 см; клапоть підкладкової тканини; «чарівна» кравецька крейда; 18 блочок діаметром по 8 мм.

Брюки B: габардин стретч 1,75 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 2 металеві застібки-блискавки довжиною по 12 см; клапоть підкладкової тканини; «чарівна» кравецька крейда.

 

Паперова викрійка: перевести деталі викрійки. На деталі 2 лінії кишені накреслені повністю для розміру 36. Для розмірів 38-44 середню лінію прорізу кишені накреслити від розміченого кута. Лінії швів пришивання обшивок кишені накреслити на відстані 1,5 см вище і нижче цієї лінії до косих ліній. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Деталь а накреслити прямо на тканині.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу - 4 см. Для деталі а припуски вже враховані в наведених розмірах.

 

Розкрій:

Брюки А, В

З тканини піке стретч в поздовжню смужку/габардину стретч:

1 Передня половинка 2х

2 Задня половинка 2х

3 Передня бокова деталь пояса 2х

4 Вставка передньої половинки 2х

5 Задній пояс зі згином 2х

6 Середня частина передньої обшивки верхнього зрізу зі згином 1х

7 Бокова частина передньої обшивки верхнього зрізу 2х

8 Мішковина кишені 1х

а) 2 обшивки задньої кишені довжиною по 16 см і шириною по 6 см, включаючи припуски.

З клаптя підкладкової тканини: деталі 4 і 8 (до накресленої лінії підкладки).

 

План розкладки: тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладкою дублювати внутрішню деталь заднього пояса. Додатково смугу прокладки розміром 15 х 6 см припрасувати з виворітного боку правої задньої половинки брюк поверх розмітки кишені. Для брюк А додатково прокладкою дублювати припуски на підгин низу.

 

Лінії швів і розмітка: контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою з основної і підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На правій задній половинці брюк лінії кишені, крім того, на передніх половинках брюк і на бокових частинах переднього пояса лінії швів пришивання вставок перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні та зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати еластичними зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Брюки А, В

 

Виточки

На задніх половинках брюк зшити виточки від верхніх зрізів до вершин виточок. Біля вершин виточок нитки строчок зв'язати. Глибини виточок запрасувати до лінії середини спинки.

 

Прорізна кишеня в рамку

На правій задній половинці брюк виконати прорізну кишеню в рамку. На лицьовому боці правої задньої половинки брюк на відстані по 1,5 см (= ширина обшивки в готовому вигляді) від ліній швів пришивання обшивок «чарівною» кравецькою крейдою розмітити лінії суміщення обшивок (1).

 

 

Кожну обшивку (а) скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. Дві складені вдвічі обшивки приколоти до половинки брюк, сумістивши згини обшивок із розміченими лініями суміщення обшивок. Кінці кишені (кути) перенести на обшивки. Обшивки пришити за розміткою на відстані по 1,5 см від згинів обшивок від кута до кута (2).

 

 

Задню половинку брюк прорізати вздовж між швами до кутів, до кінців швів виконати поперечні надсічки, при цьому не пошкодити обшивки (3).

 

 

Обшивки відвернути на проріз і припрасувати. Згини обшивок зметати косими зметувальними стібками (4).

 

 

Маленькі трикутники на кінцях прорізу (від кінців швів до кінця прорізу) відвернути на виворітний бік і настрочити на кінці обшивок лицьовим боком до лицьового боку (4а).

 

 

Мішковину кишені з підкладкової тканини пришити до припуску шва пришивання нижньої обшивки (5).

 

 

Припуски шва обметати разом. Мішковину кишені запрасувати вниз. Мішковину кишені з основної тканини приколоти з виворітного боку до задньої половинки брюк та мішковини кишені з підкладкової тканини, приметати до верхнього зрізу половинки брюк (6).

 

 

З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання верхньої обшивки і навскіс до кутів на кінцях кишені, закріплюючи мішковину кишені з основної тканини (7).

 

 

Мішковини кишені зшити від кутів (8), зрізи мішковини обметати.

 

 

Пришити передні бокові деталі пояса

Передні бокові деталі пояса пришити до передніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 1). Припуски швів запрасувати на деталі пояса (9).

 

 

Вставки передніх половинок брюк/застібки на блискавку

По одній деталі кожної вставки з основної та підкладкової тканин сколоти лицьовими боками і зшити по розмічених лініях швів пришивання застібки-блискавки. Між швами виконати розріз, в кути виконати косі надсічки (10).

 

 

Вставку вивернути, краї припрасувати. Металеву застібку-блискавку підкласти під краї розрізу від розміченої лінії верхнього краю і пришити в край, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів, зубчики застібки-блискавки видно (10а).

 

 

Бокові та нижні зрізи вставки обметати та запрасувати на виворітний бік. На кожній передній половинці брюк припуски по зрізах пришивання вставок обметати. Кожну вставку приколоти до передньої половинки брюк по розмічених лініях суміщення і настрочити в край, контрольна мітка 2 (11). Припрасувати.

 

 

Крокові шви

Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, зшити крокові зрізи (контрольна мітка 5) (12). Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

Середній шов

Передні та задні половинки брюк скласти лицьовими боками, зшити середні зрізи, сумістивши крокові шви (13).

 

 

Припуски шва розпрасувати від верху до початку крокового округлення, на ділянці крокового округлення припуски шва припрасувати «на ребро» (13а). Припуски обметати.

 

 

Пришити задній пояс

Дубльований прокладкою задній пояс пришити до задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, контрольна мітка 3 (14). Припуски шва запрасувати на пояс.

 

 

Бокові шви, розріз для потайної застібки на блискавку (в лівому боковому шві)/нижні розрізи

Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 4), зшити до міток нижніх розрізів. Лівий боковий шов закінчити на відстані бл. 10 см нижче позначки розрізу для потайної застібки на блискавку (стрілка) (15). На початку та в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів і припуски по краях розрізів обметати. Припуски швів розпрасувати.

 

 

Потайна застібка на блискавку

Розкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на задню половинку брюк уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки має лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією верхнього краю пояса. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (стрілка) (16).

 

 

Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на передню половинку брюк уздовж краю розрізу (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти шпилькою. Застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (17).

 

 

Закінчити лівий боковий шов

Потайну застібку-блискавку трохи закрити. Передню половинку брюк накласти на задню половинку брюк лицьовим боком до лицьового боку, зшити ліві бокові зрізи, що залишилися відкритими, впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, при цьому кінець потайної застібки-блискавки відвернути (18). На початку і в кінці строчки виконати закріпку. Припуски шва розпрасувати.

 

 

Внутрішній задній пояс і обшивки

Праву бокову частину передньої обшивки верхнього зрізу накласти на вільну деталь заднього пояса (= обшивка) лицьовим боком до лицьового боку, зшити праві бокові зрізи, контрольна мітка 4. На всіх обшивках обметати нижні зрізи. Обшивки накласти на вже пришиті деталі пояса і передні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, верхні зрізи сколоти, сумістивши праві бокові шви. Біля застібок на блискавки передніх половинок брюк кінці обшивок відвернути, біля потайної застібки на блискавку кінці обшивок відвернути і приколоти, не доходячи по 5 мм до країв розрізу, приколоти до верхнього зрізу. Припуски по краях розрізу разом із тасьмами потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до верхнього зрізу поверх обшивок. Уздовж верхніх зрізів брюк прокласти строчки. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскіс (19).

 

 

Припуски по краях розрізу і тасьми потайної застібки-блискавки відвернути на виворітний бік. Обшивки відвернути на виворітний бік. Краї виметати і припрасувати. Обшивки приколоти до тасьм застібок-блискавок і пришити вручну (20).

 

 

Спереду нижній край обшивки пришити до припуску переднього середнього шва. Внутрішні зрізи обшивок приметати поверх швів пришивання деталей пояса. З лицьового боку прокласти строчки точно в шви пришивання деталей пояса до вставок передніх половинок, закріплюючи внутрішні зрізи (21).

 

 

Підгин низу/розрізи

Припуски на підгин низу половинок брюк обметати, відвернути на лицьовий бік і пришити вздовж країв бокових розрізів (22).

 

 

Припуски на підгин низу відвернути на виворітний бік, краї припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (23).

 

 

Встановити блочки (тільки для брюк А)

Уздовж нижнього краю кожної половинки брюк поставити мітки для блочок: на відстані 2 см вище нижнього краю і по 3 см від країв розрізів, наступні 7 міток поставити між цими мітками з однаковими інтервалами. Встановити блочки.

 

Вистрочити пояс (тільки для брюк В)

Пояс вистрочити в край і ще 4 оздоблювальними строчками з однаковими інтервалами.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня з гофрованою спідницею і чохол (1965)

Навіть через 45 років шифонове плаття з легкою гофрованою спідницею не втрачає своєї...

33.50грн.

Зараз переглядають

Сукня з приспущеними проймами і поясом на кнопках

Приспущені пройми замість рукавів, спідниця, для якої не потрібна викрійка, і еластична стрічка...

49.95грн.

Сукня з рукавами реглан

Жіночнішої екіпіровки для скейтборду не придумаєш! Лена із задоволенням катається на дошці в...

33.50грн.