Як пошити елегантний жакет з баскою

Шикарний шерстяний жакет гідний справжніх леді. Він чудово поєднується з класичними спідницями і невимушеними джинсами. З ілюстрованого курсу Burda ви дізнаєтеся технологію пришивання підкладки до жакета з баскою, а також як виконати комір, що зав'язується.

 

Жакет 115 Burda 9/2018

 

Розмір: 34 - 44

 


Екстра-порада: розмір жакета визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: шерстяна тканина 1,65-1,65-1,70-1,70-1,70-1,75 м шириною 140 см; підкладкова тканина 1,30 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 405 шириною 90 см; 1 роз'ємна металева застібка-блискавка довжиною 50-50-55-55-55-55 см.

Крім того: шовковий папір для переведення деталей; викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення деталей викрійки; ручна голка для шиття, нитки для шиття, нитки для зметування.

 

Рекомендовані тканини: середньоважкі шерстяні або змішані жакетні тканини.

 

Викрійка жакета рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Шовковий папір накласти на лист викрійок і приколоти. Перевести деталі викрійки необхідного розміру по відповідних контурних лініях, не забуваючи про розмітку та написи. Деталі паперової викрійки вирізати.

 

 

Деталі викрійки

1 Пілочка 2х

2 Середня частина спинки 2х

3 Бокова частина спинки * 2х

4 Середня частина баски пілочки 2х

5 Бокова частина баски пілочки * 2х

6 Середня частина баски спинки зі згином * 1х

7 Бокова частина баски спинки * 2х

8 Верхня частина рукава * 2х

9 Ліктьова частина рукава * 2х

10 Комір 1х

11 Підборт 2х

12 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

(* Ці деталі викроїти також із підкладкової тканини).

З підкладкової тканини:

13 Пілочка 2х

14 Середня частина баски пілочки 2х

15 Спинка 2х

(Ці деталі викроїти тільки з підкладкової тканини).

 

Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу жакета та рукавів - 4 см. Деталі викроїти по цих лініях. Комір (деталь 10) викроїти в останню чергу з розкладеного в один шар клаптя тканини. Деталь 10 приколоти до лицьового боку тканини боком із написами догори.

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти навпіл клейовим боком всередину. Приколоти деталі 11 і 12. Навколо деталей паперової викрійки розмітити припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїти. Прокладку припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі ще раз скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки і лінії перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії низу і згинів, а також лінії середини спинки перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Розкрій підкладки

Підкладкову тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 3,5-9 і 13-15 накласти на підкладкову тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити припуски шириною 1,5 см. Всі деталі викроїти. Лінії швів і розмітку перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Виточки пілочок

Кожну пілочку скласти уздовж лицьовим боком всередину, сколоти лінії нагрудної виточки. Виточки зшити від нижнього зрізу до вершини. Біля вершини кінці ниток строчки зв'язати. Глибину виточки розрізати посередині, не доходячи бл. 4 см до вершини, зрізати до ширини 7 мм і розпрасувати. Слабину біля вершини виточки спрасувати.

 

 

6. Спинка

Бокові частини спинки накласти на середні частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 1), зшити. Припуски швів розпрасувати. Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти і зшити середні зрізи. Припуски шва розпрасувати.

 

 

7. Бокові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 4), зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

 

8. Баска

На басках пілочок і спинки сколоти рельєфні зрізи (контрольні мітки 2 і 3), зшити. Припуски швів розпрасувати. На басці виконати бокові шви (контрольна мітка 5). Припуски швів розпрасувати. Баску приколоти до нижнього зрізу жакета лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6), сумістивши шви. Пришити. Припуски шва розпрасувати.

 

 

9. Застібка на блискавку

За необхідності застібку-блискавку вкоротити біля верхнього кінця. Застібку-блискавку розкрити. Половинки застібки-блискавки приметати верхнім боком до припуску по зрізах бортів пілочок так, щоб зубчики застібки-блискавки лежали на пілочках. Верхні кінці тасьм потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік. Половинки застібки блискавки пришити, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

 

10. Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати. Підборти накласти на обшивку горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи (контрольна мітка 12). Припуски швів розпрасувати. Підборти з обшивкою горловини спинки поки відкласти в бік.

 

 

11. Рукави

Ліктьові частини рукавів накласти на верхні частини рукавів, сколоти і зшити ліктьові зрізи (контрольна мітка 9). Припуски швів розпрасувати. Рукави скласти уздовж лицьовим боком всередину, сколоти і зшити передні зрізи рукавів (контрольна мітка 10). Припуски швів розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

 

12. Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, при цьому окат рукава між • пріпосадити. Поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом, також сумістити поперечні мітки 11 на верхній частині рукава та на пілочці. Рукав вметати і вшити з боку рукава. Припуски шва зрізати близько до строчки, по окату відвернути на рукав.

 

 

13. Комір

Комір скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. Короткі зрізи і нижні зрізи до поперечних міток (контрольна мітка 8) сколоти і зшити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскіс. Біля поперечних міток припуски надсікти впритул до останніх стібків строчок. Комір вивернути, краї виметати і припрасувати. Відкриті зрізи вшивання коміра сколоти.

 

 

14. Вшити комір

Комір вметати в горловину між поперечними мітками (контрольна мітка 8). Довший кінець коміра лежить на правій пілочці. Лінію середини спинки на комірі сумістити із середнім швом спинки.

 

 

15. Підкладка

Частини спинки підкладки скласти лицьовими боками, зшити середні зрізи і застрочити складку на вільне облягання по розмічених лініях. Глибину складки запрасувати в один бік. На пілочках підкладки зшити виточки, глибини виточок запрасувати в бік зрізів бортів. На підкладці виконати шви, сумістивши однакові контрольні мітки. Вшити рукави підкладки. Припуски по нижніх зрізах підкладки та рукавів підкладки запрасувати на виворітний бік.

 

 

16. До підкладки пришити підборти з обшивкою

Підборти і обшивку горловини спинки приколоти до підкладки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 15), сумістивши плечові шви. Пришити, не доходячи по бл. 10 см до нижніх зрізів (стрілка). Припуски шва зрізати близько до строчки. Припуск підкладки по зрізу горловини спинки надсікти, припуски шва запрасувати на підкладку.

 

 

17. До жакета пришити підкладку

Підборти і обшивку горловини спинки з підкладкою приколоти до жакета лицьовим боком до лицьового боку. Зрізи зшити, використовуючи уздовж зрізів бортів лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів і закріплюючи застібку-блискавку. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти. На пілочках припуски на підгин низу зрізати від зрізів бортів, не доходячи по 2 см до кінців підбортів. Жакет вивернути. Підкладку вкласти в жакет виворітним боком до виворітного боку, краю виметати і припрасувати.

 

 

18. Підгин низу

Припуск на підгин низу жакета заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками. Підборти пришити до підгину низу. Нижні зрізи підкладки та рукавів підкладки злегка відтягнути вгору і пришити вручну до підгину низу жакета і рукавів. Зайву тканину підкладки відвернути складкою вниз. Зрізи підкладки, що залишилися відкритими, пришити до підбортів.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Юбка короткая расклешенного кроя

Предлагаем дополнить жакет подходящей мини-юбкой чуть расклешенного кроя. Модель без пояса...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Блузон з баскою

Ви помітили, що у цього жакардового блузона немає пояса по нижньому краю? Хоча це не зовсім так -...

49.9 грн.

Сукня відрізна по талії з кишенями

Яскрава смугаста тканина з надлишком компенсує строгий крій злегка розкльошеної сукні з круглим...

49.9 грн.