Як пошити фартух для кравчині

Уте Ренер

Ідея німецької майстрині Уте Ренер зекономить вам купу часу на пошук усього необхідного приладдя для улюбленої швацької справи, а також добре підійде і для інших видів профдіяльності, наприклад роботи в салоні краси.

Довжина фартуха по спинці близько 82 см, розміри 36-48.

 

 

Вам знадобиться: викрійка, тканина букле 1,70–1,70–1,70–2,00–2,00–2,00–2,00 м завширшки 140 см; флізелін натбанд; клаптик флізеліну G 785; 3 ґудзики; еластична стрічка 0,20 м завширшки 1,5 см; бавовняна коса бейка 3,00–3,00–3,00–3,00–3,10–3,10–3,10 м.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини.

 

Паперова викрійка в журналі

Викрійка з синіми контурами на листі викрійок В. Деталі 21–24

 

 

Перезняти деталі викрійки. Деталі 21А і 21В склеїти по лініях з’єднання. Деталі паперової викрійки накласти на тканину відповідно до плану розкладки і приколоти. Деталі а і b накреслити прямо на тканині.

 

Розкрій

21 Перед зі згином 1х

22 Кокетка спинки зі згином 1х

23 Спинка 2х

24 Кишеня 2х

а) права кишеня завдовжки 24,5 см і завширшки 15 см, включаючи припуски;

b) хомутик завдовжки 19,5 см і завширшки 8 см, включаючи припуски;

с) ліва верхня кишені завдовжки 18,5 см і завширшки 15 см, включаючи припуски;

d) ліва нижня кишеня завдовжки 15,5 см і завширшки 15 см, включаючи припуски.

 

Прокладка: флізелін натбанд припрасувати вздовж зрізів пройм з виворітного боку.

 

Припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу – 4 см. Для деталей а–d припуски вже включені у наведені розміри.

 

Плани розкладки

Тканина букле завширшки 140 см

 

 

Тканину скласти вдвоє лицьовим боком всередину. Деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, накласти на тканину стороною з надписами вниз. Деталь d викроїти в останню чергу з розкладеного в один шар клаптя тканини.

 

Пошиття

1. Середній шов спинки

Частини спинки скласти лицьовими боками, зшити середні зрізи. Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

2. Кокетка спинки

Кокетку спинки пришити до верхнього зрізу спинки лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва обметати разом і запрасувати на кокетку.

 

МК: кухонний фартух з ефектною оборкою

 

3. Хомутик

Хомутик скласти вздовж навпіл лицьовим боком всередину, зшити поздовжні зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки і розпрасувати так, щоб шов лежав посередині. Хомутик вивернути. Припуски на відкритих кінцях хомутика зрізати до ширини по 5 мм, обметати і запрасувати на виворітний бік. Хомутик приколоти з лицьового боку до переду по лініях суміщення, кінці настрочити по краю і на відстані по 7 мм. Між кінцями хомутик додатково настрочити на перед поперечними строчками так, щоб утворились петельки різних розмірів для швацького приладдя.

 

4. Кишені а (права) і с, d (ліві)

До припусків по верхніх зрізах кишень а, c і d припрасувати смуги флізеліну завширшки по 2,5 см (виворітний бік). Припуски по всіх зрізах кишень обметати. Дубльовані прокладкою припуски по верхніх зрізах запрасувати на виворітний бік і настрочити. Посередині на відстані по 1 см від припрасованих згинів обметати по одній поздовжній петлі. Припуски по бокових і нижніх зрізах кишень запрасувати на виворітний бік. Кишеню а нашити на праву половинку переду по лінії суміщення. Кишеню с приколоти до лівої половинки переду вгорі, кишеню d – знизу, нашити по краю. Ґудзики пришити до переду відповідно до петель.

 

Штани для дому: 15 моделей на будь-який смак

 

5. Плечові і бокові шви

Виконати плечові і бокові шви. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

6. Бокові кишені

Припуски по всіх зрізах кишень обметати. Цільнокроєні обшивки верхніх зрізів запрасувати на виворітний бік і настрочити. Кишені приколоти до сукні по лініях суміщення і настрочити по краю (кишені не повинні щільно прилягати до сукні).

 

МК: садовий фартух з великими кишенями

 

7. Зборки

Зріз горловини переду призборити між плечовими швами і мітками-зірочками до довжини по 27–27,5–28–28,5–29–30–31 см. Зрізи пройм переду призборити між плечовими швами і мітками-зірочками до довжини по 27–28–29–30–31–32–33 см. Зрізи пройм спинки призборити між плечовими швами і мітками-зірочками до довжини по 26–26,5–27–27,5–28–29–29,5 см. Зріз горловини спинки призборити між плечовими швами і мітками-зірочками до довжини по 20,5–21–21,5–22–22,5–23–23,5 см. Зборки рівномірно розподілити.

 

8. Горловина і пройми

Припрасовану косу бейку розкласти, потім скласти вздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Косу бейку приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи бейки з краєм припуску. Почати і закінчити біля одного плечового шва, кінці бейки підвернути. Бейку пришити по лінії шва на відстані 1 см. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлення надсікти. Бейку відвернути на виворітний бік, внутрішній край (= згин) пришити вручну або приметати і з лицьового боку горловину відстрочити на відстані 7 мм. Пройми аналогічно обшити обшивками з косих бейок, починаючи/закінчуючи біля бокових швів.

 

Повний релакс! 25 викрійок зручного трикотажного одягу для дому

 

9. Підгин низу

Припуск на підгин низу обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягненими стібками або настрочити.

 

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Юбка короткая расклешенного кроя

Предлагаем дополнить жакет подходящей мини-юбкой чуть расклешенного кроя. Модель без пояса...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Блузка з рукавами реглан комбінована

Ошатна блузка з довгими рукавами реглан і коміром-стойкою. ...

54.9 грн.

Спідниця-сонце

Тільки подивіться, як жваво рухається при кожному кроці коротка спідниця-сонце на широкій...

49.9 грн.