Зміїний принт знову в тренді: шиємо блузон з лакової тканини

Цього сезону зміїний принт впевнено посунув з модного олімпу леопардове забарвлення. Тому мисливиці за модою будуть в захваті від блузона, що нагадує шкіру рептилій! У нього супервеликі лацкани і маленький комір-стойка, що застібається на пати.

 

Така модель матиме гарний вигляд як із брюками чи джинсами з високою талією, так і зі спідницею-олівець. Варто лише уникати поєднання одночасно декількох предметів одягу з "хижими" принтами. До однієї речі з "активним" візерунком краще добирати нейтральних компаньйонів. Так ви матимете стильний і сучасний вигляд.

 

Як пошити короткий жакет з лакової шкіри з оригінальним коміром-стойкою, ми покажемо в докладному ілюстрованому курсі.

 

Блузон 120 Burda 3/2010

 

Розмір: 36 - 44

 

Рекомендовані тканини: жакетні тканини, що тримають форму.

 

Вам знадобиться: лакова тканина з принтом під рептилію 1,60-1,60-1,80-1,80-1,80 м шириною 140 см; підкладкова тканина 1,10 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,80 м шириною 90 см; 3 ґудзики; 1 блочка з шайбою внутрішнім діаметром бл. 5 мм; 1 пряжка зі шпеником висотою 5 см; 1 пряжка (комір-стойка) висотою 2,5 см; маленькі підплечики; нитки для шиття.

 


Важливо: лакові тканини прасувати тільки з виворітного боку слабо нагрітою праскою. Якщо таку тканину необхідно пропрасувати з лицьового боку, то робити це можна тільки через сухий пропрасовувач, попередньо спробувавши на непотрібному клапті тканини.


 

Розкрій

З лакової тканини з принтом під рептилію:

1 Пілочка 2х

Підборт 2х

2 Спинка зі згином 1х

3 Плечова кокетка зі згином 1х

4 Передня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

6 Обшивка горловини зі згином 1х

7 Комір-стойка із суцільнокроєними патами зі згином 1х

8 Лацкани 4х

9 Пояс із згином 1х

а) 2 манжети шириною по 10 см, в готовому вигляді 5 см, і довжиною, з якої 2,5 см доводиться на припуск під застібку: розмір 36 - 24 см, розмір 38 - 24,5 см, розмір 40 -25 см, розмір 42 - 25,5 см, розмір 44 - 26 см;

b) ліва пата (пояс) довжиною 16 см і шириною 10 см, в готовому вигляді 5 см;

с) смуга для 2 хомутиків загальною довжиною 18 см і шириною 7 см, включаючи припуски.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на основній/підкладковій тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна пругам тканини.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїти по накреслених лініях.

 

Прокладка: див. ділянки сірого кольору на плані розкладки. Прокладку припрасувати до виворітного боку верхніх деталей лацканів, зовнішніх половинок манжет, а також зовнішніх половинок коміра і пояса.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), окрім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою копіювального коліщатка (з рівним краєм, без зубчиків, від Prym) і копіювального паперу burda (див. точну інструкцію на упаковці паперу). Лінію середини переду, розмітки пат і хомутиків, а також лінії згинів перенести на лицьовий бік тканини зметувальними нитками, проклавши для цього уздовж цих ліній вручну копіювальні стібки.

 

Підкладка

Підготувати деталі паперової викрійки. Вирізати деталі 1 і 3 за вирахуванням ширини підборта. Для цього деталь викрійки 1 розрізати уздовж накресленої лінії, маркованої ПІДБОРТ. Деталь 6 накласти на зріз горловини деталі 3 і перенести внутрішній зріз підборта на кокетку (= лінія підкладки). Деталь 3 розрізати уздовж цієї лінії (1).

 

Розкрій:

1 Пілочка (за вирахуванням підборта) 2х

2 Спинка зі згином 1х

3 Плечова кокетка (за вирахуванням підборта) зі згином 1х

4 Передня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

Деталі викроїти по всіх зрізах з припусками 1,5 см. Контури деталей паперової викрійки перенести на деталі крою.

 

 

1. Виточки

Пілочки і спинку скласти, відповідно, лицьовим боком всередину так, щоб сумістилися лінії виточок. Лінії виточок сколоти. Зшити, при цьому почати строчку біля нижнього зрізу. На початку шва виконати закріпку. Біля вершини виточки закріпку не виконувати, а зв'язати міцно нитки (2). Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки.

 

 

2. Плечова кокетка:

Кокетку приколоти до спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (3).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Пілочки приколоти до кокетки лицьовим боком до лицьового боку. Пришити, при цьому почати/закінчити строчку точно біля розміченої лінії горловини (4). Припуски швів розпрасувати.

 

 

3. Лацкани

Дубльовані і не дубльовані прокладкою деталі кожного лацкана скласти лицьовими боками і сколоти зовнішні зрізи. Зшити, при цьому біля нижнього кінця лацкана прокласти поперечну строчку поверх припусків шва пришивання. Припуски шва зрізати близько до строчки, на куті зрізати навскіс (5).

 

 

Лацкан вивернути. Припрасувати. Взяти разом відкриті зрізи лацкана і приколоти до зрізу борта. Лацкан приметати (6).

 

 

4. Комір-стойка із суцільнокроєними патами

Комір скласти вздовж навпіл лицьовим боком всередину. На правій суцільнокроєній паті сколоти короткі і поздовжні зрізи до поперечної мітки (контрольна мітка 5), на лівій паті сколоти поздовжні зрізи до поперечної мітки. Зшити. Надсікти припуски шва біля поперечної мітки впритул до останнього стібка. Зрізати припуски вздовж швів близько до швів, на кутах зрізати навскіс (7).

 

 

Вивернути пати і комір. Припрасувати. Взяти разом відкриті зрізи коміра і вколоти в пройму плечової кокетки, залишивши виступати пати від передніх швів пришивання кокетки (8). Комір вметати.

 

 

5. Бокові шви

Скласти пілочки зі спинкою лицьовими боками, сколоти бокові зрізи, зшити (9). Припуски швів розпрасувати.

 

 

6. Рукави

Ліктьову частину кожного рукава скласти з передньою частиною рукава і сколоти. Зшити, залишивши внизу відкритим розріз (10).

 

 

Припуски шва розпрасувати, припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік. Для припосаджування рукава по окату від мітки • до мітки • прокласти по обидва боки від розміченої лінії шва по машинній строчці великим стібком (11).

 

 

Тканину на нижні нитки поки не стягувати. Рукав скласти вздовж навпіл лицьовим боком всередину. Сколоти відкриті зрізи. Зшити. припуски шва розпрасувати.

 

7. Вшити рукави

Рукав скласти з блузоном лицьовими боками і вколоти спочатку тільки в нижню частину пройми, сумістивши нижній шов рукава з боковим швом, а також поперечні мітки 8 рукава і пілочки (12).

 

 

Потім сколоти плечові мітки (поперечну мітку) оката рукава і кокетки. Тільки тепер стягнути окат рукава на нижні нитки, поки окат не ввійде в пройму. Рукав вколоти в пройму, рівномірно розподіливши зборки. Рукав вметати і вшити з боку рукава (13).

 

 

Припуски шва вшивання рукава відвернути на рукав. Пришити підплечики.

 

8. До блузона пришити підкладку

На деталях підкладки зшити виточки. Підборти приколоти лицьовим боком до лицьового боку до бортів пілочок підкладки, обшивку горловини - до зрізу горловини кокетки підкладки. Пришити. Припуски шва запрасувати на деталі підкладки.

 

Кокетку пришити до спинки і пілочок. Припуски шва розпрасувати. Зшити бокові зрізи. Виконати шви рукавів. У ліктьових швах залишити відкритими розрізи. У підкладку вшити рукави. Підкладку з підбортами і обшивкою накласти на блузон поверх лацканів і коміра лицьовим боком до лицьового боку, сколоти зрізи бортів, сумістивши шви і лінії швів. Пришити (14).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти. Підборти з обшивкою і підкладку відвернути на виворітний бік. Рукави підкладки вкласти в рукави блузона. Нижні зрізи блузона і підбортів/підкладки зметати. Краї розрізу кожного рукава підкладки підвернути і приколоти до країв розрізу рукава блузона. Пришити вручну. По нижньому зрізу рукава з лицьового боку закласти і заметати складку в напрямі стрілки (15).

 

 

9. Хомутики

Смугу для хомутиків скласти уздовж лицьовим боком всередину. На відстані 2 см від згину прокласти строчку. Вивернути, припрасувати. Смугу розрізати на 2 рівні частини (=хомутики). За розміткою на викрійці приколоти хомутики до верхнього зрізу пояса (зовнішня половинка) (16).

 

 

10. Пояс

Зовнішню половинку пояса приколоти до нижнього зрізу блузона лицьовим боком до лицьового боку, залишивши виступати кінці біля бортів блузона. Пришити (17).

 

 

Припуски шва запрасувати на пояс. Припуск по відкритому поздовжньому зрізу пояса запрасувати на виворітний бік (18).

 

 

Пояс скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. Біля правого кінця пояса припуски шва пришивання і припуск по внутрішньому зрізу пояса ще раз відвернути вгору. Кінці пояса, що виступають, і передній кінець пояса сколоти один з одним. Зшити (19).

 

 

На лівому кінці пояса прокласти строчку уздовж лінії, маркованій ЛІВОРУЧ ЗГИН. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах зрізати навскіс (20).

 

 

Пояс вивернути. Внутрішню половинку пояса приколоти над швом пришивання. З лицьового боку блузона прокласти строчку точно в шов пришивання пояса, прихоплюючи внутрішню половинку пояса.

 

11. Манжети

Зовнішню половинку кожної манжети приколоти до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, залишивши біля заднього кінця розрізу виступати припуск під застібку. Пришити. Припуски шва запрасувати на манжету. Припуск по відкритому поздовжньому зрізу манжети запрасувати на виворітний бік - див. рис. 18.

 

Манжету скласти навпіл лицьовим боком всередину. Зшити кінці - див. рис. 20.

 

Манжету вивернути. Припрасувати. Внутрішню половину манжети приколоти поверх шва пришивання. З лицьового боку рукава прокласти строчку точно в шов пришивання, прихоплюючи внутрішню половинку манжети. На припуску під застібку відкриті зрізи зшити вручну.

 

12. Пата пояса

Пату скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 5 мм від згину прокласти строчку. Припуски шва зрізати близько до строчки. Пату вивернути, припрасувати. Пату приколоти за розміткою на викрійці до лівої половинки пояса так, щоб пата була спрямована в бік бокового шва. Пришити (21).

 

 

Пату відвернути вперед і настрочити на відстані 5 мм від шва пришивання. На відстані 3 см від переднього кінця пати посередині пробити маленьку дірочку для шпеника пряжки. Краї дірочки обметати щільними петельними стібками. Кінець пати протягнути в пряжку і пришити до заднього боку (22).

 

 

На правому кінці пояса за розміткою встановити блочку. Хомутики відвернути на виворітний бік, обігнувши нижній край пояса, і пришити.

 

13. Пати коміра

На лівій паті кінець зрізати прямо. Кінець пати по лінії згину пропустити за перемичку пряжки і пришити до заднього боку.

 

14. Петлі

По одній петлі обметати на передньому кінці манжет і лівому передньому кінці пояса. Відповідно пришити ґудзики до задніх кінців манжет і з внутрішнього боку до правого кінця пояса.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня відрізна з V-подібним вирізом

Як романтично! Струмениста тканина, легка спідниця, глибокий V-подібний виріз і оборки внизу...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Розкльошена міні-спідниця

Ми доповнили жакет злегка розкльошеною міні-спідницею, яка завдяки класичній тканині ...

39.90 грн.

Сукня-сорочка з поясом і боковими розрізами

Класична сукня-сорочка ні за що не здаватиметься вам нудною, якщо пошити її з тканини з помітним...

39.90 грн.