0
Акція 1+1=3

Експерименти з текстилем в британських коледжах моди

Завжди знайдуться ті, хто загубився в химерному світі суконь-бульбашок в стилі Ірис Ван Херпен. Саме завдяки подіумному феномену інноваційні технології в сфері моди зустрічаються зі скепсисом. 

Експерименти з текстилем в британських коледжах моди
Геворгян Вероніка Тігранівна

Студентка London College of Fashion. Факультет Graduate Diploma Fashion Media Styling. Розробляла ребрендингову кампанію для Marks and Spenser  в рамках проекту Rational Styling Intent 2017. Брала участь у зйомці для журналу ASBO в якості стиліста. Колонка автора була опублікована у випуску Burda 5/2017.

Ми розуміємо, що повсякденне життя далеке від футуристичних фантазій, тому розповімо про новаторів, які тримаються подалі від заголовків сенсацій і більше стурбовані впливом текстильної промисловості на навколишнє середовище. 

 

Фото:Gettyimages/Global Images Ukraine

Мода 3D на Lexus Show 

 

Екологічна мода зараз перебуває під пильною увагою. Багато брендів, як Сalvin Кlein і Stella McCartney, вже розвивають напрямки, пов'язані із захистом природи.

 

У коледжі LCF є Центр стійкої моди (The centre for sustainable fashion). Цей факультет досліджує модний дизайн з точки зору раціональності і екологічності. Створений в 2008 році, центр перетворився в співтовариство міждисциплінарної співпраці мислителів, орієнтованих на екологію, поліпшення рівня життя, створення нових екологічно корисних матеріалів переробки текстильних відходів. На цей час департамент займається проведенням досліджень інноваційних матеріалів, які можна використовувати при створенні одягу.

 

Фото:Gettyimages/Global Images Ukraine

Емма Уотсон  на Met Gala 2016 у сукні із перероблених пластикових пляшок , створеному  у коллаборації Сalvin Кlein з компанією Eco Age.

 

Компанія H&M об'єдналася з London College of Fashion для розвитку проекту з переробки старого одягу на нові колекції для цього бренду. 33 команди студентів BA Fashion Jewerly и BA Fashion Design (жіночий одяг) отримали завдання створити жіночі капсульні колекції, використовуючи матеріали і предмети одягу, зібрані в магазині H&M.

 

фото:sustainable-fashion.com

 

Схема збору одягу призначена для заохочення споживачів до пожертвування непотрібного одягу будь-якого бренду, які потім можна повторно використовувати або переробити своїми зусиллями, впровадивши таким чином кругову бізнес модель. Ідея в тому, щоб повторно використовувати вже колись куплені речі, мінімізувавши тим самим шкоду, яку текстильна промисловість завдає екології.

 

Організація Kering Talk на чолі з Франсуа-Анрі Піно і професором Франсуа Корне вже третій рік в рамках проекту Kering Award дає можливість студентам досліджувати екологічний аспект створення одягу, співпрацюючи з галузевими партнерами з компаній Kering, журналістами і люксовими брендами.

 

фото:sustainable-fashion.com

 

Понад 400 реєстрацій і десять проектів-фіналістів, з яких п'ять студентів з LCF були відібрані в якості переможців премії Kering для The centre for sustainable fashion 2016 року. У тому ж 2016 році були запропоновані гранти для підтримки робіт учасників та можливість стажування у Stella McCartney та Brioni.

 

Фото:Gettyimages/Global Images Ukraine  

Засновник найпопулярнішого eco-friendly-бренду Стелла Маккартні.

 

Всі студенти з різних академічних дисциплін продемонстрували глибоку прихильність до моди і навколишнього середовища, а також великий інтерес до більш стійкого та практичного підходу у бізнесі. Цей рік розпочали зі співпраці з Gucci.

 

Студентка Ірен-Марі Силіг з Каліфорнії 10 років працює в модній індустрії. Як прихильник цілісного підходу звертає увагу на захист навколишнього середовища і на здоров'я і комфорт споживачів.

 

Фото: twitter.com/irenemaries

Взуття на основі матеріалу з грибів Ірен-Марі Силіг.

 

Ірен почала досліджувати благотворні властивості грибів, коли її мамі був поставлений діагноз «рак легенів». Ідея була представлена ​​на проекті в рамках Kering Award. Інноваційний матеріал, зроблений зі шкіри грибів Amadou, має біодеградуючі властивості. Тобто, «шкіра з грибів» легко розкладається в природних умовах. Ірен перевірила естетичність і довговічність матеріалу, щоб підтвердити його життєздатність для індустрії моди класу люкс.

 

Нехай для українських читачів це звучить дивно, але використання грибів для створення одягу - не новий метод і давно використовується у Східній та Центральній Європі.

 

Серед яскравих робіт були і зовсім неординарні методи. Студентка-дизайнер Тіна Горджанц з Central Saint Martins зараз працює над колекцією шкіряних сумок і жакетів, зроблених зі шкіри покійного Олександра Маквіна.

 

Фото: style.nine.com.au

 

Студентка використовує ДНК Маквіна для вирощування шкіри людини в лабораторних умовах, і це лише початок масштабного проекту. В подальшому на такій шкірі будуть нанесені татуювання, веснянки реального розміру та форми.

 

Фото:sustainable-fashion.com

Робота студентки Фіони Фунг з факультету Fashion Futures (магістратура). Розробка текстилю на основі водоростей.

 

Студенти мають змогу брати участь у розробках принципово нових текстильних матеріалів, створених зі шкіри риби, водоростей, та людського волосся.

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Дуже цікавий матеріал! Я не знала, що навіть зі шкіри грибів одяг шиють. А от ексмперименти з днк покійного дизайнера для вирощування шкіри дещо моторошне враження справляють.


Зачекайте будь-ласка