0

Павутинки. Як шити з прозорих тканин

Контури деталей і розмітку не переносять на деталі крою із прозорих тканин за допомогою копіювального паперу, оскільки всі лінії буде видно з лицьового боку виробу. Простіше викроїти всі деталі з однаковими припусками на шви та зшити зрізи на однакову ширину. Замість поперечних міток на припуску по зрізу виконують маленьку надсічку.

 

 

Важливу розмітку на деталях крою, наприклад, лінії виточок, середини переду, згину та суміщення переносять на деталі крою за допомогою копіювальних стібків (силків). Для цього парні деталі крою складають лицьовими боками, зверху приколюють деталь паперової викрійки і по потрібних лініях прокладають великі зметувальні стібки (тільки тонкою ниткою!), витягаючи після кожного стібка петлю висотою 2 см. Потім розрізають кожну петлю біля верхівки, обережно видаляють паперову викрійку, трохи розсувають шари тканини та розрізають нитки між ними. Нитки, що залишилися у тканині, виконують функцію розмітки, вони видаляються тільки після виконання швів.

 

Для зшивання деталей крою беруть тонку голку для швейної машини (№ 60 або № 70) і тонкі нитки для шиття або тонкі нитки для машинної вишивки і штопання (від Coats MEZ, Guetermann). Для зметування деталей крою також використовують тонкі нитки і тонку голку.

Деталі крою зшивають машинною строчкою дрібними стібками довжиною 1,5–2 мм. При цьому, щоб уникнути розриву тканини, не можна виконувати строчку прямо зверху шпильок, вколотих перпендикулярно лінії шва. Для обметування припусків швів по них прокладають зигзагоподібну строчку на відстані приблизно 7 мм від шва, а зайві припуски обережно зрізають близько до строчки. Припуски шва запрасовують в один бік.

 

У якості прокладки використовується флізелін G 785 або органза. Проте треба заздалегідь перевірити, чи не змінюється відтінок тканини через таку прокладку. Якщо так, для дублювання можна використати додаткову деталь з основної тканини (наприклад, для прокладки коміра та манжет). Обшивки та підгини низу підвертають удвоє, щоб не просвічували зрізи.

 

Тонкі прозорі тканини прасують без пари слабо нагрітою праскою, поставивши терморегулятор праски на позицію 1–2, «штучний шовк» / «натуральний шовк».

0
Поділитись:

Хіт продажу