0
Акція 1+1=3

Поради у роботі зі штучним хутром

Штучне хутро знову на піку моди. Шити з нього нескладно, але необхідно дотримуватися певних технологічних правил. І якщо вам захочеться пошити хутряне пальто без коміра з довгим ворсом ви легко з цим впораєтесь!

 

Розкрій:

Штучне хутро розкроювати за напрямом ворсу, що визначається так: якщо провести кінчиками пальців по поверхні штучного хутра в напрямі ворсу, то він лежить гладко. У готового виробу ворс має бути спрямований зверху вниз.

 

Штучне хутро з довгим ворсом розкладати для розкрою в один шар, виворітним боком догори. Деталі паперової викрійки розкладати на виворітному боці штучного хутра та пришпилювати. Припуски на шви і підгин розмічати безпосередньо на виворітному боці кравецькою крейдою, а розкрій здійснювати дисковим ножем, скальпелем або лезом безпечної бритви, розрізаючи тільки ткану основу хутра і не пошкоджуючи ворс. Потім зрізи деталей крою обережно відкріпити від відрізу штучного хутра.

Штучне хутро з коротким ворсом складати для розкрою удвоє лицьовим боком усередину.

 

Лінії швів і розмітка:

На штучному хутрі із тканим виворітним боком розмічати лінії швів, низу тощо м'яким олівцем або кравецькою крейдою безпосередньо на тканому боці. Для переведення розмітки підкласти копіювальний папір під паперову викрійку робочим боком до виворітного боку штучного хутра та провести по лініях розмітки кінчиком кулькової ручки без пасти або тупим краєм ножа.

У разі штучної овчини зі шкіряним/велюровим лицьовим боком краще відмовитися від переведення ліній швів на матеріал, а просто викроїти всі деталі з однаковими припусками на шви і потім зшити деталі крою на однакову ширину. Необхідну розмітку виконати за допомогою копіювальних стібків (силець).

 

 

Пошиття:

Строчку прокладати в напрямі ворсу штучного хутра.

Щоб деталі крою в ході виконання строчки не зміщувалися, з'єднати їх шпильками, уколотими перпендикулярно лінії шва.

Використовувати не тонкі шпильки з металевими голівками, а шпильки з різнокольоровими круглими пластиковими голівками, краще за все спеціальні шпильки від Prym завдовжки приблизно 48 мм.

На штучному хутрі з дуже довгим ворсом у ході виконання строчки обережно заправляти ворсинки всередину тупими кінцями закритих ножиць або штопальною голкою. Після виконання шва обережно витягнути ті ворсинки, що все ж потрапили в нього, довгою шпилькою з лицьового боку виробу.

 

Прасування:

Штучне хутро краще не прасувати зовсім, але якщо прасування ніяк не можна уникнути, то здійсніть його грамотно: тільки з виворітного боку, з легким натиском і на м'якій підкладці, якою може стати непотрібний клаптик того самого хутра. І пам'ятайте головне правило: перед прасуванням штучного хутра необхідно зробити пробу на непотрібному клаптику!

 

0
Поділитись:


Зачекайте будь-ласка