Шифон

Шифон і креп-шифон найзручніше розкроювати дисковим ножем на спеціальній підкладці для розкрою, а деталі паперової викрійки приколювати тонкими кравецькими шпильками з бездоганним вістрям, оскільки будь-яка щербинка здатна пошкодити ніжну тканину. Деталі паперової викрійки можна також приклеїти тонкими клейовими смужками або клеєм-спреєм (наприклад, від Gold-Zack). Для цього треба накласти деталь викрійки на тканину по поздовжній/поперечній нитці, помістити в центрі важок, краї деталі підняти, обробити клеєм-спреєм, дати клею схопитися та притиснути краї деталі до тканини.

 

 

Оскільки переводити контури деталей і розмітку на шифон за допомогою копіювального паперу Burda і зубчастого коліщатка не можна, то краще за все викроїти всі деталі з однаковими припусками на шви, а потім зшити відповідні зрізи на встановлену ширину. Внутрішня розмітка виконується зметувальними стібками тільки тонкою голкою та тонкими нитками.

 

Прасування

Шовковий шифон прасують тільки насухо: при попаданні вологи тканина може зморщитися (терморегулятор праски перебуває в позиції 1–2). Поверхня праски має бути ідеально чистою та гладкою, без жодної подряпини. Щоб захистити тканину від ушкоджень при прасуванні, можна накласти на неї цигарковий папір.

 

Прокладка

Для дублювання деталей крою із шифону ідеально підходить напівпрозора ткана прокладка – флізелін G 785 (від Freudenberg). Цей вид флізеліну припрасовується насухо слабо нагрітою праскою.

 

Пошиття

Деталі крою із шифону зшивають тільки тонкою голкою (Microtexnadel) № 60 або № 70 тонкими нитками для машинної вишивки (довжина стібка – 1,5–2 мм). При зшиванні деталей крою потрібно підкласти під них цигарковий папір, щоб транспортер швейної машини не пошкодив тонку тканину. Припуски швів на шовкових тканинах обметують особливо ретельно: на відстані 5 мм від зрізу припуску прокладається зигзагоподібна строчка, а потім припуск зрізається близько до неї. Можна виконати французький (подвійний) шов: скласти деталі крою виворітними боками, зшити припуски на шов по лінії їхньої середини, розпрасувати припуски, скласти деталі лицьовими боками та прокласти строчку точно по розміченій лінії шва. При цьому зрізи сховаються всередині, а перший шов проходитиме точно вздовж згину.

 

Догляд

Шифон і креп-шифон з натурального шовку потрібно віддавати до хімчистки!

0
Поділитись:

Хіт продажу

Жакет А-силуету з рукавами кімоно

У цьому стильному костюмі важлива будь-яка деталь. Жакет без коміра розширюється донизу завдяки...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Блузка сорочкового крою

Найголовніше для школярки Лаури - грати у волейбол разом зі своєю командою і перемагати. Їй...

39.90 грн.

Сукня-сорочка

Просторе плаття-сорочка з короткими суцільнокроєними рукавами і невеликими лацканами може бути...

39.90 грн.