6 ручних стібків

Вибір відповідного шва має вирішальне значення для якості та бездоганного зовнішнього вигляду виробу. Адже шов не лише з’єднує деталі крою, він має також зовні пасувати до вибраної моделі.

 

 

Ручні стібки

 

Хоча тепер шиють майже виключно на машинах, зовсім відмовитися від шиття вручну неможливо. Вручну шиють простими швацькими нитками. Лише для пришивання ґудзиків, кнопок або гачків з петлями використовують товщі нитки (= нитки для обметування петель), а для зметування – дешевші нитки. Голка для ручного шитва теж повинна відповідати тканині і ниткам. Основне правило: що тонша тканина, то тонші мають бути нитки і голка. При шитті невеликими стібками застосовують коротку, довгими стібками – довгу голку. Початок шва закріпіть вузликом, кінець – кількома стібками «назад голку».

 

ШОВ «УПЕРЕД ГОЛКУ», або зметувальний, допоможе зметати два та кілька шарів тканини, приметати кишені, виметати борти й інші деталі або розмітити лінії. Шов прокладають справа наліво. Стібки поперемінно з'являються з верхнього і нижнього боку (1). Довжина стібків залежить від призначення шва. Дуже короткими стібками можна робити складки або припосаджувати тканину.

 

ЗМЕТУВАЛЬНИЙ КОСИЙ ШОВ застосовується в тих випадках, коли скріплювані шари тканини не мають зсуватися ні в поздовжньому, ні в поперечному напрямі. Шов спрямований зверху вниз або знизу вверх. Місце виходу голки знаходиться ліворуч, поряд із місцем входу голки в тканину (2). Шов короткими стібками з невеликим інтервалом між ними міцно скріплює шари тканини, наприклад коміра з лацканами. Коли ж зметують усього два шари (тканина з об'ємною прокладкою волюменфліз або з підкладковою тканиною), то стібки можуть бути довшими, а інтервал більшим.

 

ШОВ «НАЗАД ГОЛКУ»: на лицьовому боці тканини стібки дуже малі і мають вигляд точок. Такий шов застосовується переважно при пришиванні застібок-­блискавок. Шов виконують справа наліво: голку вколюють у тканину, потім виводять її на відстані приблизно 5 мм. На лицьовому боці тканини пропускають 1–2 нитки тканини. Знову вколюють голку в тканину на довжину 5 мм і так далі (3).

 

ШОВ «РУЧНА СТРОЧКА» – найміцніший із ручних стібків. Проте тепер його застосовують тільки для дуже коротких швів або для виправлення машинних швів, коли застосовувати з цією метою швейну машину немає сенсу. Голку вколоти у тканину, вивести через 5 мм. Відступаючи приблизно 3 мм, знову вколоти голку і проколоти на довжину двох стібків. Проколювати тканину точно в місцях виходу голки. Потім знову вколоти голку на довжину двох стібків. Шити в цьому ритмі справа наліво (4).

 

ПОТАЙНИЙ ШОВ майже невидимий і застосовується при підшиванні підкладки, а також для зшивання зрізів основної тканини, завернутих на виворітний бік, або для лагодження шва, що розійшовся, який недоступний для зшивання на швейній машині з виворітного боку. Шов виконується справа наліво.

 


Підкладка пришивається так: вколоти голку у згин підкладки і вивести, зробивши стібок. Точно над точкою виходу голки вколоти її у припуск на підгин низу або в підборт на довжину стібка, причому не проколюючи тканину наскрізь. Точно під точкою виходу голки із тканини знову вколоти її у згин тканини і так далі (5). Якщо зшиваються два підігнутих у стик краї, то голку вколюють поперемінно то в один, то в інший згин.


 

ХРЕСТОПОДІБНИЙ ШОВ («КОЗЛИК»). По суті, це оздоблювальний шов. Застосовується для пришивання звичайних (неприпрасовуваних) прокладок або для з'єднання двох країв тканини. «Козликом» підшивають також припуск на підгин низу у виробів із дуже товстих, еластичних або трикотажних тканин. Шов виконується зліва направо невеликими стібками, навскіс зміщеними вгору/вниз. Нашиваючи прокладку, стежте за тим, щоб стібки не проходили на лицьовий бік тканини, тобто стібок на тканині має захоплювати всього 1–2 нитки тканини. На прокладці стібки можуть бути довші, але не мають захоплювати тканину, що лежить під нею (6).

 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
 • Ручні стібки
Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Простора блуза прямого крою

Простора блуза з «хижим» принтом і рукавами 3/4. На спинці у блузи розташовується застібка на дві...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня відрізна із нижньою спідницею

Легкі літні сукні із розкльошеною спідницею. Для надання сукні більшої пишності, пошийте нижню...

44.90 грн.

Кардиган а-ля кімоно

Якщо стане прохолодно, затишний «в'язаний» кардиган а-ля кімоно стане у пригоді. Уздовж планок...

39.90 грн.