0

Застібка на кнопки: надійно і непомітно

Застібка на кнопки все більше набирає популярності, особливо у верхньому одязі - такому, як пальта, жакети, куртки. Окрім зручного використання (з нею легко впорається навіть малюк) кнопки можуть прикрасити одяг зсередини. Зараз виробники радують нас різноманітними видами кнопок на будь-який смак. Також очевидний плюс цієї застібки в тому, що її не видно з лицьового боку виробу, коли зайві деталі небажані.

 

Кнопки для пришивання

Такі кнопки бувають різного розміру, з металу - чорні і нікельовані (кольору срібла) або з пластмаси. На виробі в застебнутому вигляді такі кнопки не видно з лицьового боку.

 

Застібка на кнопки також виконується на вдвічі складеному і укріпленому прокладкою флізелін матеріалі. Верхню частину кнопки з «ніжкою» пришийте до краю застібки, що лежить зверху, з виворітного боку, а нижню частину кнопки з отвором - до краю застібки, що лежить знизу, з лицьового боку.

 

 

Як пришити кнопку

На виворітному боці краю застібки, що лежить знизу, розмітьте місце пришивання кнопки. Пришийте верхню частину кнопки обметувальними стібками. Потім розмітьте місце пришивання нижньої частини кнопки. Для цього натріть крейдою «ніжку» верхньої частини кнопки і натисніть нею на нижній край застібки. Якщо крейдяну точку на тканині не буде видно, то проколіть «ніжку» шпилькою і вколіть її в нижній край застібки. Точку проколу розмітьте шпилькою.

 

 

Надійніше застібка буде служити, якщо пришити кнопки наступним чином. Верхні частини кнопок пришити за розміткою до правого підборту рівномірними стібками, виводячи голку на лицьовий/виворітний бік виробу. Праву пілочку накласти на ліву пілочку, сумістивши лінії середини переду. На лівій пілочці поставити мітки для нижніх частин кнопок. Нижні частини кнопок пришити.

 

 

Акуратно виконана таким способом застібка на обтягнені тканиною кнопки додає виробу шикарної нотки.

 

 

 

Тасьма з кнопками

Вона складається з двох частин: одна - з верхніми частинами кнопок, інша - з нижніми. Тасьму з верхніми частинами кнопок пришивають до виворітного боку верхнього краю застібки, тасьму з нижніми частинами - до лицьового боку нижнього краю застібки. При цьому стежте, щоб частини кнопки збігалися.

 

 

Пробивні кнопки

Для тих, хто не хоче витрачати час на обметування петель і пришивання ґудзиків, існують пробивні кнопки різних кольорів і розмірів, у вигляді готових комплектів. Ці кнопки можна встановити за допомогою молотка або спеціальних кліщів.

 

 

Важливо: місця установки кнопок слід розмітити на обох краях застібки. Пробивна кнопка складається з двох верхніх і двох нижніх частин. Встановлюючи частини кнопки, стежте, щоб «кришечка» верхньої частини кнопки була на лицьовому боці верхнього краю застібки, а «ніжка» - на виворітному боці верхнього краю застібки, пластина нижньої частини кнопки - на виворітному боці нижнього краю застібки, а чашечка - на лицьовому боці нижнього краю застібки.

 

 

3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Дуже пізнавальна стаття! Я й навіть не знала, що такі кнопки можна пришивати.

цікава стаття. але мені не дуже подобаються стібки на правій пілочці від пришивної кнопки.  А якщо пришивати лише за підборт - то при використанні підборт віддтягується. Хіба пристрочувати підборт до пілочки за кнопкою.  Хтось має поради, як інакше зробити гарну пілочку без стібків?

 

Особисто я теж прихильниця не показувати стібки від пришивання кнопок з лицьового боку виробу. Враховуючи, що зазвичай між підбортом і пілочкою ще як мінімум два шари прокладки, то намагаюся якось так акуратно чіплятися голкою за них, майже не прихоплюючи тканину пілочки. Не ідеальний спосіб, але як інакше не знаю. От саме зараз шию пальто на кнопках. Виручила тканина з ворсом і переплетенням ниток різної товщини і кольору - на ній взагалі майже непомітні стібки)

Хіт продажу