0

Як власноруч зробити обтягнені кнопки

Якщо ви не знайшли для свого пальта чи жакета підходящі металеві або пластикові кнопки, обтягнені кнопки - це вдале вирішення проблеми.

 

При пошитті трикотажного пальта я стикнулася з тим, що у продажу є кнопки всіх кольорів веселки, але такого "хитрого" (фуксія-малина якась)))) не випускають... Довелося обтягнути кнопки підкладковою тканиною. Технологію процесу склала по ходу дії (щось своє, щось підгледіла в інтернеті). Результат сподобався, в такому вигляді кнопки мають вигляд навіть кращий від покупних, типу "от кутюр")))))

 

Із задоволенням ділюся своїм майстер-класом. Сподіваюся, що керуючись ним, ви з легкістю виготовите обтягнені кнопки потрібного кольору для свого виробу.

 

Вам знадобиться: тканина, кнопки, пробійник, клей, ножиці, голка, нитки.

КРОК 1

Клаптик підкладкової тканини проклеїти тонким еластичним дублерином. Для верхньої частини кнопки з "ніжкою" вирізати заготовку, більшу в радіусі на 0,7-1,0 см. Для нижньої частини кнопки з отвором вирізати заготовку довільної форми побільше. 


КРОК 2

У деталі для верхньої частини пробійником зробити в центрі отвір, трохи менший за розміром за опуклу частину кнопки. Можна зробити просто невеликий отвір ножицями.


КРОК 3

Нанести трохи клею типу "Момент" навколо "ніжки" верхньої кнопки, надіти заготовку з тканини, притиснути її по колу і дати підсохнути.


КРОК 4

По краю тканини прокласти дрібні стібки...

 

 

...стягнути нитку і закріпити зі зворотного боку діагональними стібками.

 

 

Верхня кнопка готова:


КРОК 5

На нижній частині кнопки навколо поглиблення нанести невелику кількість клею...

 

 

...дати йому підсохнути і прикласти на цей бік кнопки заготовку тканини довільної форми.

 

 

Відразу ж, поки тканина не прихопилася до металевої поверхні, з'єднати дві частини кнопки - верхню, вже обтягнуту, і нижню, оброблену частково. Рівномірно розправити зборки, що утворилися. Далі операції виконувати зі складеними половинками.


КРОК 6

Перевернути кнопку, позначити припуск по колу приблизно в 1 см і відрізати зайву тканину.


КРОК 7

Припуск тканини на заготовці для нижньої частини кнопки обробляємо так само, як і на верхній частині - прокладаємо стібки, стягуємо і закріплюємо стібками зібраний припуск.

 

 

Нижня кнопка готова:


КРОК 8

Відкриваємо кнопку. Поглиблення з тканини в нижній частині сформоване і вже не деформується, оскільки тканина навколо нього приклеєна до металу.


КРОК 9

Залишилося пришити кнопку на виріб... Красота!!!

 

 

Вважаю вдалою знахідкою використання клею в процесі. Це дозволяє зафіксувати тканину, завдяки цьому можна не вирізати отвір в нижній заготовці, а сформувати "ямку" з тканини. Так нижня частина кнопки (а саме її видно на виробі в розстебнутому стані) має більш стильний і акуратний вигляд.

 

Як зробити обтягнений ґудзик власноруч

 


8
Поділитись:
+ коментувати

8 Коментарів

Зоя, спасибо за такой подробный и наглядный МК!))) Классная идея!Беру себе в копилочку;))

Марина, я оооочень старалась, чтобы ничего не упустить. Буду рада быть полезной !

Зоє, дякую Вам за такий корисний МК! Усе чітко, зрозуміло і наочно показано. Зберегла у вибране. Не знала секрету про клей, тепер теж так спробую. Користуюся нагодою і запрошую шановних майстринь ділитися своїми премудростями шиття і рукоділля. Надсилайте ваші фото і тексти до них на мою електронну скриньку e.rapova@burda.ua Із задоволенням допоможу із публікацією вашого МК на сайті. Також ви можете самостійно завантажити свої матеріали.

Лена, это все благодаря Вам ! Ведь сделать фото и набросать текст - это полдела. Важен конечный результат ! У Вас получилось преподнести мои "сырые" зарисовки в самом выигрышном виде. А мне даже не верится, что я имею к этому отношение, так все красиво ))))) Спасибо ! Призываю мастериц воспользоваться Вашим предложением и делиться своими секретами. Как сказала мне одноклубница Светлана по поводу моих сомнений о необходимости таких публикаций "Есть люди, которым интересно ВСЕ !!!!"

Лена, в продолжение нашего утреннего разговора - я зашла в свой "девственный" Инстаграмм и подписалась на Вас ! Вот !!!!!!

Дякую, Зоє) Я якось прохолодно ставилася до Інстаграм, але потім побачила там багато знайомих облич. Здається, з можливостями сучасних телефонів усі вже там)

Зоя, когда рассматривала Ваше пальто, идея с кнопками мне очень понравилась. Решила, что позже поищу в нете. Пока я собиралась, Вы представили нашему вниманию шикарный МК. Спасибо, очень полезный лайфхак) Добавляю в избранное.

Спасибо, Оля , за комплименты моим стараниям. Вроде и особого ума не надо для того, чтобы стянуть на ниточку тряпочку, но наглядность еще никому не была лишней. Ведь я почти ничего не нашла в нете, когда приступила к выполнению этой операции, только картинки. Так что пригодится и мне, и людям....

Хіт продажу