0

Недитячі забавки. Аплікації на одязі

Аплікація - це пришитий до виробу мотив з іншої тканини. За допомогою аплікації можна не тільки ефектно прикрасити різні речі, але і майстерно приховати дефекти матеріалу - наприклад, потертості або розриви. Мотиви для аплікацій можна купити в магазині, придумати самим або вирізати частину візерунка з тканини.

Мотиви для аплікації розроблені самостійно, намалюйте спочатку на виворітному боці виробу у дзеркальному відображенні. По контуру мотива прокладіть стібки. Щоб тканина аплікації не обсипалася, з виворітного боку припрасуйте до неї прокладку, наприклад флізелін Н 180.

Тканину аплікації приметайте до виробу з лицьового боку зверху контуру. З виворітного боку прокладіть по контуру дрібну зиґзаґоподібну строчку. З лицьового боку зріжте тканину аплікації впритул до зиґзаґоподібної строчки.

 

 

 

Потім край мотива ще раз відстрочіть щільною зигзагоподібною строчкою. Якщо ви хочете, щоб край мотива мав об'ємніший вигляд, пропустіть нитку через край строчки. Якщо ви не хочете відстрочувати мотив по краю, можна обвести його спеціальною контурною фарбою для шовкографії. Це не тільки додасть рельєфності краю мотива, а й збереже латку від  від осипання.

 

Це основні моменти роботи з аплікаціями. Для латок із шовкових та прозорох тканин існують свої нюанси роботи. Дочекайтесь у цьому ж розділі!

0
Поділитись:

Хіт продажу