0

Шиємо теплу сукню на осінь

Графічний дизайн, приталений силует і цікаві колірні переходи - представляємо оригінальну сукню для найвибагливіших модниць.

 

                                                         Сукня 101 A Burda 10/2014

 

Розмір 34-44

 

Вам знадобиться:

тканина матласе з колірними переходами (при висоті рапорта візерунка 130 см) 3,90 м шириною 120 см для всіх розмірів;

флізелін G 785 0,20 м шириною 90 см;

флізелін формбанд;

1 ппотайна застібка-блискавка довжиною 60 см і сппеціальная лапка швейної машини для її пришивання;

нитки для шиття.

 

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок;

олівець, ножиці для паперу;

сантиметрова стрічка;

кравецькі шпильки;

кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;

копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки;

голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

 

Рекомендовані тканини:платтяні тканини.

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи.

 


Порада: процес розкрою можна значно спростити, якщо деталі 2, 3, 4 і 9 перезняти двічі і склеїти по лінії середини переду.

Розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 =92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Бокова частина ліфа переду 2х

2 Середня частина ліфа переду 1х

3 Бейка горловини переду (зовнішня і внутрішня) 2х

4 Кокетка переднього полотнища спідниці 1х

5 Бокова частина ліфа спинки 2х

6 Середня частина ліфа спинки 2х

7 Бейка горловини спинки (зовнішня і внутрішня) 4х

8 Кокетка заднього полотнища спідниці 2х

9 Полотнище спідниці (переднє і заднє) 2х

10 Верхня частина рукава 2х

11 Середня частина рукава 2х

12 Нижня частина рукава 2х

 

 

1. Розкрій

Тканину розкладіть в один шар лицьовим боком вгору. Деталі паперової викрійки приколіть до тканини згідно з планом розкладки: деталі 9 і 12 - зверху темної смуги, деталі 2, 4, 6, 8, а також 3 і 7 (зовнішні деталі) - зверху світлої смуги, інші деталі - між ними. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 3 см, на інші шви і по зрізах -1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

2. Флізелін G 785

Прокладку складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Деталі 3 і 7 накладіть на складену вдвічі прокладку, при цьому деталь 3 - до згину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте до виворітного боку відповідних деталей крою. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці бл. 8 секунд. Додатково маленькі клаптики прокладки припрасуйте в кутках середніх частин ліфа переду і ліфа спинки.

3. Лінії швів і розмітка

Деталі з прокладкою знову складіть лицьовими боками/вдвічі лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На припусках по середніх зрізах кокеток задніх полотнищ спідниці, верхніх зрізах верхніх частин рукавів, а також зрізах пройм переду виконайте надсічки біля поперечних міток на довжину по 5 мм.

4. Флізелін формбанд

Припрасуйте з виворітного боку деталей крою так, щоб ланцюговий шов на флізеліні суміщався з накресленою лінією шва на деталі крою: до бокових частин ліфа переду уздовж зрізів пройм і плечових зрізів, до бокових частин ліфа спинки уздовж зрізів пройм.

5. Бокові частини ліфів переду і спинки

Бокові частини ліфа спинки накладіть на середні частини ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи від верху (контрольна мітка 2) до кутків. Зшийте. На припусках середніх частин ліфа спинки в кутках виконайте надсічки впритул до останніх стібків строчок. Середні частини ліфа спинки приколіть до бокових частин ліфа спинки від кутків до бокових зрізів. Пришийте. Бокові частини ліфа переду пришийте аналогічно до середньої частини ліфа переду (контрольна мітка 1). Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

6. Плечові шви

Частини ліфа спинки накладіть на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи. Зшийте. Дубльовані прокладкою бейки горловини спинки накладіть на дубльовану прокладкою бейку горловини переду лицьовим боком до лицьового боку (зовнішні деталі), сколіть плечові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. На ліфі сукні припуски плечових швів обметайте. Плечові зрізи не дубльованих прокладкою деталей бейки горловини зшийте аналогічно (= внутрішня бейка). Внутрішню бейку горловини поки відкладіть в сторону.

7. Зовнішня бейка горловини

Припуски по зрізах пришивання на зовнішній бейці і на ліфі сукні зріжте до ширини по 1 см. Бейку приколіть до ліфа сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Екстра-порада: шпильки вколюйте точно по розміченій лінії шва, а виколюйте - на припусках близько до лінії шва. Таким чином можна ще до виконання шва проконтролювати посадку по горловині. Пришити. Припуски шва запрасуйте на бейку горловини.

8. Пришити кокетки спідниці

Кокетку переднього полотнища спідниці приколіть до нижнього зрізу ліфа переду лицьовим боком до лицьового боку. Кокетки задніх полотнщ спідниці приколіть до нижніх зрізів частин ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте вгору.

9. Потайна застібка на блискавку, права половинка

Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком вниз вздовж краю розрізу для застібки на блискавку правої частини ліфа спинки/правої кокетки заднього полотнища спідниці на відстані 5 мм від зрізу. Верхні зубчики потайної застібки-блискавки лежать на бейці горловини біля розміченої лінії горловини. Потайну застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу (надсічка - див. крок 3) спеціальною лапкою швейної машини. Голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

10. Потайна застібка на блискавку, ліва половинка

Закрийте застібку-блискавку. Другу тасьму потайної застібки-блискавки накладіть уздовж краю розрізу для застібки на блискавку лівої частини ліфа спинки/лівої кокетки заднього полотнища спідниці, вгорі приколіть. Застібку-блискавку знову розкрийте і пришийте другу тасьму потайної застібки-блискавки до мітки розрізу (надсічка) спеціальною лапкою швейної машини. Голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Потайну застібку-блискавку закрийте.

11. Середній шов по спинці

Частини ліфа спинки і кокетки задніх полотнищ спідниці складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи від нижнього кінця застібки на блискавку до низу, при цьому нижній кінець потайної застібки на блискавку відверніть до країв припусків. Виконайте середній шов по спинці від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки. Припуски шва розпрасуйте і обметайте, також обметайте краї розрізу.

12. Внутрішня бейка горловини

Нижній зріз внутрішньої бейки горловини обметайте. Внутрішню бейку горловини накладіть на зовнішню бейку горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Сколіть зрізи горловин. Задні кінці внутрішньої бейки відверніть біля потайної застібки на блискавку, не доходячи по бл. 5 мм до країв розрізу, приколіть до зрізу горловини. Припуски по краях розрізу з потайною застібкою-блискавкою відверніть на лицьовий бік і приколіть до зрізу горловини зверху внутрішньої бейки. Уздовж зрізу горловини прокладіть строчку. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки.

13. Закінчити бейку горловини

Спочатку припуски по краях розрізу, а потім внутрішню бейку горловини відверніть на виворітний бік. Горловину припрасуйте. Внутрішню бейку горловини приколіть зверху шва пришивання, підверніть і пришийте до тасьм потайної застібки-блискавки. З лицьового боку прокладіть дрібні ручні стібки шва «назад голку» точно у шов пришивання бейки горловини.

14. Пришити полотнища спідниці, бокові шви

Полотнища спідниці приколіть, відповідно, до нижніх зрізів кокеток. Пришийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте вгору. Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, сумістивши поперечні шви. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

15. Рукави

Верхні частини рукавів приколіть до середніх частин рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Нижні частини рукавів приколіть до середніх частин рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте, обметайте. Припуски на підгин низу рукавів обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну.

16. Вметати рукави

Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом сукні, а також поперечні мітки 12 на рукаві і на проймі. Потім з виворітного боку сумістіть верхню поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом і сколіть. Окат рукава сколіть з проймою. Рукав вметайте.

17. Вшити рукави

Кожен рукав вшийте в пройму з боку рукава, почавши строчку від шва рукава. Щоб легко видалити наметування, строчку прокладіть впритул до нього. Наметування видаліть. Припуски шва вшивання рукава акуратно припрасуйте з боку рукава.

18. Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметайте. Край припуску на підгин низу пріпосадіть. Для цього близько до краю припуску прокладіть машинну строчку великими стібками. Припуск на підгин низу сукні відверніть на виворітний бік і приметайте. Край припуску стягніть на нижній нитці строчки призборювання, щоб припуск рівно лежав на спідниці. Зборку рівномірно розподіліть. Припрасуйте. Припуск на підгин низу пришийте вручну.

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

Переклад: Олена Рапова

5
Поділитись:
+ коментувати

5 Коментарів

Класно й зрозумило! Дякую, обов'язково пошию на осінь;)

Дякую! Дуже детальний опис. Класна сукня. Графічний дизайн допоможе змоделювати фігуру. А ще, така викрійка стане в нагоді нашим талановитим майстриням для ліквідації улюблених залишків тканини. Варіантів поєднання безліч!

  Дякую за статтю! Зшила таку сукню минулого року, дуже задоволена. І , дійсно, "пристосувала" залишки тканин.

Дуже гарна сукня. Чи можна купити викрійку?

Так, можна. Оксано, зайдіть на сторінку з цією викрійкою 101 А з Burda 10/2014, там є рожева кнопка "Купити" 

https://burdastyle.ua/models/zhinocha-moda/sukni/suknya-zi-spidnyceyu-na...

Також на цю сторінку можна потрапити, якщо клікнути по зображенню сукні у цьому ілюстрованому курсі.

Хіт продажу