0

Як пошити кишеню-портфель. Інструкція

Об'ємна кишеня портфель має дуже стильний вигляд не лише на аксесуарах, а й верхньому одязі. Існує декілька основних різновидів. Сьогодні ми публікуємо інструкцію із порадами що до шиття таких кишень.

 

 

Заокруглена кишеня-портфель

На паперовій викрійці кишені накресліть лінію планки вздовж зовнішнього краю кишені і на відстані бл. 4 см від нього (1).

 

Планку перезніміть з деталі кишені як окрему деталь. Кишеню і планку викроїть з тканини з припусками на шви по всіх зрізах: кишеню викроїть один раз, а планку - два рази. Припуск по верхньому зрізу кишені і кожної планки обметайте, запрасуйте на виворітний бік і настрочіть. Припуск по зовнішньому зрізу однієї планки обметайте і запрасуйте на виворітний бік. Планки складіть лицьовими боками і зшийте внутрішні зрізи. Припуски шва візьміть разом і обметайте (2).

Планку з необробленим зовнішнім зрізом приколіть до кишені лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень надсічіть (3).

Планку заметайте на виворітний бік. Край припрасуйте і відстрочіть в край. За бажанням край можна відстрочити додатково на більшій відстані, не прихоплюючи при цьому планку із запрасованим зовнішнім краєм. Кишеню приколіть до виробу і настрочіть в край тільки планкуу, що лежить знизу. За бажанням нижню планку можна настрочити додатково на більшій відстані. Нижню планку настрочіть з кожного боку від верхнього краю уздовж внутрішнього шва на довжину по бл. 3 см. Потім настрочіть бокові краї кишені від верхнього краю на довжину по бл. 3 см точно в шов (4).

 

 

Прямокутна кишеня-портфель із суцільнокроєною деталлю для складок

Конструкція викрійки даної кишені трохи складніша.

 

Як виготовити викрійку

Основну викрійку кишені переведіть на великий аркуш паперу. Бокові краї і нижній край утворюють лінію зовнішнього згину складки. На однакових відстанях, які відповідають бажаній ширині складки, від нижнього і бокових країв кишені накресліть дві лінії. Середня - це лінія внутрішнього згину складки. Вершини кутів з'єднайте пунктирною лінією. Через вершину внутрішнього кута під прямим кутом до пунктирної лінії проведіть лінію, що перетинає лінію внутрішнього згину складки в двох точках. З цих точок перетину проведіть прямі лінії, паралельні пунктирній лінії, до перетину із зовнішньої (третьої) лінією (5).

Вирежіте кутки по накреслених суцільних лініях. Викрійка готова. Кишеню викроїть з припусками на шви по всіх зрізах. Всі зрізи обметайте. Припуск по верхньому краю кишені запрасуйте на виворітний бік і настрочіть. Припуски по бокових і нижніх краях заметайте на виворітний бік. Припрасуйте (6).

Потім запрасуйте згини складок. Для цього бокові і нижній краї відверніть спочатку на лицьовий бік по лініях внутрішніх згинів складок лицьовим боком до лицьового боку. Згини припрасуйте. Потім запрасуйте складки на виворітний бік по лініях зовнішніх згинів (7).

Щоб зшити кутки кишені, складки знову розкладіть. Кишеню складіть, суміщаючи то один боковий край, то інший з нижнім краєм (8).

Кутки зшийте по розмічених лініях швів. Вершину кожного кутка надсічіть впритул до строчки (8а).

Припуски швів розкладіть. Знову закладіть складки кишені по лініях згинів. Зовнішній згин складки відстрочіть в край. Потім приколіть кишеню до виробу і настрочіть нижню частину складки в край. Від верхнього краю настрочіть кишеню по лінії внутрішнього згину складки на довжину бл. 3 см. Потім верхні краї складки настрочіть на довжину по бл. 3 см (9).

 

Кишеня-портфель з пришивною прямою деталлю для складок

Це найпростіший спосіб зробити кишеню-портфель зі звичайної кишені заокругленої або прямокутної форми. Для деталі зі складками вам буде потрібна прямокутна смуга тканини шириною, рівній подвійній бажаній ширині складки, і довжиною, що дорівнює довжині бокових зрізів кишені плюс довжина нижнього зрізу кишені. Кишеню і деталь для складок викроїть з припусками на шви шириною 1 см за всіма зрізами. Лінії суміщення кишені переведіть на лицьовий бік тканини зметувальними стібками або накресліть ці лінії на лицьовомув боці тканини за допомогою «чарівної» кравецької крейди.

 

Прямокутну кишеню-портфель шиють так...

На деталі для складок припуск по одному поздовжньому зрізу запрасуйте на виворітний бік. Інший поздовжній зріз деталі для складок приколіть до кишені від верхнього зрізу вздовж одного бокового зрізу лицьовим боком до лицьового боку. Деталь для складок пришийте на ширину припуску на шов (1 см), не доходячи 1 см до нижнього зрізу кишені. На початку і в кінці шва виконайте по закріпу. Припуск шва деталі для складок надсічіть впритул до останнього стібка строчки (1).

Деталь для складок від надсічки приколіть до нижнього зрізу кишені і пришийте, почавши строчку точно біля останнього стібка бокового шва і закінчивши її, не доходячи 1 см до кутка. На початку і в кінці шва виконайте по закріпу. Припуск шва деталі для складок надсічіть впритул до останнього стібка строчки (2).

Потім деталь для складок від кутка пришийте до іншого бокового зрізу кишені. Деталь для складок відверніть на лицьовий бік. Припуски швів запрасуйте на кишеню. Деталь для складок відстрочіть уздовж швів пришивання близько до швів. Припуск по верхньому зрізу кишені і деталі для складок підверніть. Потім суцільнокроєну обшивку уздовж входу в кишеню запрасуйте на виворітний бік і настрочіть в край (3).

Деталь для складок приколіть до виробу по лініях суміщення, заклавши на кутках в складки (4).

Бокові і нижній краї деталі для складок настрочіть в край. Сколіть краї кишені і краї деталі для складок (5).

Припрасуйте. Верхні кутки кишені відстрочіть у вигляді трикутників (6), прихоплюючи кінці деталі для складок.

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Люблю кишені-портфелі. Стильна деталь. І шиється не так складно, як воно здається. Головне - дотримуватися покрокової інструкції і все вийде:)

Кишені-портфелі - на любителя, але, як правильно їх пошити варто знати! А раптом хтось (наприклад, чоловік) дуже захоче такі кишені на куртці чи на штанах, ну як йому відмовиш?!

Хіт продажу