0

Як пошити пояс

Один із трендів сезону - пояс. Саме так, він повертається в моду. Тим краще, бо сьогодні ми покажемо як його пошити!

 

 

Пояс, що застібається на пряжку (ремінь)

 

Цей пояс, довжиною на бл. 15 см більше обхвату талії, завжди дублюється жорсткою прокладкою. Найкращим варіантом прокладки є жорстка прокладка для пояса, що припрасовується, шабрак. Прокладку викроюють без припусків на шви. Існують два способи пошиття пояса, що застібається на пряжку.

Традиційний спосіб, вимагає багато ручної роботи...

Вам будуть потрібні дві смуги тканини, ширина і довжина кожної з яких дорівнює ширині та довжині пояса плюс припуски на шви по всіх зрізах. Прокладку шабрак (без припусків на шви) припрасуйте до зовнішньої деталі пояса з виворітного боку. Припуски по зрізах зовнішньої деталі пояса замітайте на виворітний бік вздовж краю прокладки (1),

 

при цьому на кутках припуски підверніть, як показано на малюнках (2) і (2а).

 

 

Припуски по зрізах внутрішньої деталі пояса заметайте на виворітний бік так, щоб ця деталь була на бл. 2 мм вужчою за пояс в готовому вигляді. Припрасуйте. Деталі пояса складіть виворітними боками і сколіть (3).

Пояс відстрочіть з лицьового боку по контуру в край, прихопивши при цьому внутрішню деталь пояса.

 

...І швидкий спосіб

Вам буде потрібна одна смуга тканини шириною, рівною подвійній ширині пояса, з припусками на шви по всіх зрізах, а також прокладка шабрак шириною, рівною ширині пояса в готовому вигляді, і без припусків на шви. Смугу тканини складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину і зшийте поздовжні зрізи. Пояс складіть так, щоб шов лежав точно по лінії середини пояса. Припуски шва розпрасуйте. Короткі зрізи на одному кінці пояса зшийте, надавши їм бажаної форми. Найкраще використовувати при цьому прокладку як шаблон. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутках зріжте навскоси, на ділянках заокруглень надсічіть.

Пояс виверніть за допомогою кухарської ложки з довгою ручкою (4).

Припрасуйте. Прокладку шабрак вставте в пояс так, щоб її клейовий бік був звернений до шва (5). Пояс припрасуйте, при цьому припрасовується і прокладка. Пояс відстрочіть по контуру.

 

Пришивання до пояса пряжки зі шпеником

 

На відстані бл. 3 см від відкритого кінця пояса проріжте маленький отвір і надайте йому форми кола за допомогою шила або пробийте тканину діропробивачем. Цей отвір обшийте петельним швом (6).

Шпеник просуньте через отвір. Кінець пояса оберніть навколо перемички і пришийте до виворітного боку пояса обметувальним косим швом (7) або обметайте кінець пояса зигзагоподібним швом і настрочіть (7а).

З протилежного боку пояса пробийте блочки: одну - точно на відстані, рівній обхвату талії, інші - з інтервалом бл. 3 см. Інструкцію з пробивання блочок ви знайдете в упаковці.

 

 

Обтягування пряжки тканиною

Якщо ви не знайшли підходящої пряжки до свого пояса, ви можете самостійно обтягнути пряжку тканиною (перемичка при цьому не обтягується). Візьміть дві частини тканини (якщо тканина тонка, то на зовнішню частину припрасуйте прокладку флізелін), складіть їх лицьовими боками і розмітьте зовнішній контур пряжки кравецькою крейдою або олівцем. Внутрішній контур розмітьте, проклавши строчку дрібними стібками. Тканину всередині строчки виріжте, залишивши по периметру припуски на шви шириною 5 мм, і надсічіть в кутки. Для перемички надріжте одну частину тканини по коротких зрізах впритул до лінії строчки (8).

Деталь виверніть лицьовим боком назовні і вкладіть пряжку між обробленими частинами, при цьому шов повинен знаходитися біля внутрішнього краю пряжки. Частину тканини, надрізану для перемички, зріжте до ширини пряжки і приклейте клеєм для текстилю або пришийте хрестоподібним швом до нижньої частини тканини. Стібки не повинно бути видно з лицьового боку. Нижню частину тканини на кутках підверніть і зріжте. Потім оберніть її навколо краю пряжки, підігніть і пришийте дрібними стібками до внутрішнього шва (9). Стібки не повинно бути видно з лицьового боку.

 

Фігурний пояс

Назва цього пояса говорить сама за себе: фігурний пояс відповідає формі тіла. Для цього пояса завжди наводиться викрійка, і він зміцнюється жорсткою прокладкою, наприклад шабрак. Можна також використовувати прокладку флізелін Н 250, припрасувавши кілька шарів один зверху іншого. Фігурний пояс шиється так само, як пояс, що застібається на пряжку. Єдина відмінність полягає в тому, що при шитті швидким способом деталі пояса зшиваються лицьовими боками, а прямі коротке зрізи залишаються відкритими.

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Неодноразово робила пояси до свого одягу. Дещо робила методом "наукового тику":) Тут все так детально описано і показано, що захотілося знову пошити пояс, але тепер уже за усіма правилами.

Хіт продажу