Як пришити хомутики

Хомутики фіксують ремінь на поясі в правильному положенні. На спідниці зазвичай роблять чотири хомутики: по одному над кожною виточкою або між боковими швами і центрами переднього і заднього полотнищ. На брюках додається ще п'ятий хомутик - біля заднього середнього шва. На сукнях і пальто виконують два хомутики - по одному біля кожного бокового шва. Можна додатково пришити третій хомутик посередині спинки.

 

 

Щоб ремінь можна було вільно протягнути через хомутики, вони повинні бути на бл. 3 см (з них 2 см доводиться на припуски на шви) довше ширини пояса. Хомутики на поясі спідниці або брюк повинні бути на бл. 1 см довше ширини пояса.

 

Для хомутиків викроюється одна довга смуга тканини шириною, рівній подвійній ширині хомутика в готовому вигляді плюс припуски на шви. Смугу тканини складіть  вздовж навпіл лицьовим боком всередину і прокладіть строчку на бажаній відстані від згину - це буде ширина хомутиків (1).

 

Припуски шва зріжте близько до строчки і розпрасуйте. Смугу виверніть на лицьовий бік за допомогою штопальної голки і нитки або за допомогою деккерної  голки. Смугу припрасуйте, розташувавши шов посередині, і відстрочивши по краях в край. Потім розріжте смугу на відрізки однакової довжини - хомутики, попередньо розмітивши місця розрізів (2).

 

Якщо хомутики пришиваються разом з поясом, один кінець кожного хомутика приколіть до верхнього зрізу спідниці або брюк лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте пояс, прихопивши кінці хомутиків. Другий кінець кожної шльовки підверніть і пришийте до верхнього краю пояса (3) або оберніть навколо верхнього краю пояса і пришийте вручну (4).

 

Якщо хомутики пришиваються до вже готового виробу, то обидва кінці кожного хомутика підверніть і настрочіть (5) або пришийте вручну (6).

  • Як пришити шльовки на брюки
  • Як пришити шльовки на брюки
  • Як пришити шльовки на брюки
  • Як пришити шльовки на брюки
  • Як пришити шльовки на брюки
  • Як пришити шльовки на брюки
3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Не знала, що вони хомутиками називаються. Я їх завжди шлюфками "обзивала". Але у мене варіант пришивання вручну не приживеться, моя дитина джинси тільки за хомутики і натягує - тому пришиваю чим міцніше, бо повідриває.

...а я шльовками, - так мене давно, на курсах крою та шиття навчили

Так, російською - "шлёвки", а українською - "хомутики":)

Хіт продажу

Сукня-сорочка з пишною спідницею

Блузки з баскою і сукня сорочкового крою з пишною спідницею. ...

54.9 грн.

Зараз переглядають

Шорти з округленими нижніми зрізами

Пара секунд - і ви вже одягнені, при цьому ваші ноги будуть здаватися... довшими! І все завдяки...

49.9 грн.

Сукня атласна із заниженою талією в стилі 20-х

Шикарне вбрання у стилі 20-х років: струмениста сукня без рукавів із заниженою талією посаджена...

49.9 грн.