Як виконати пишний рукав з оборкою по краю

Рукави блузок, суконь і сорочок обробляються різними видами манжет: звичайними, подвійними, класичними сорочковими тощо, робиться простий підгин або одворот. Все залежить від вибраної моделі, типу тканини і сезонності речі, яку ви шиєте.

 

Теплої пори ніколи не виходить з моди рукав із куліскою по нижньому краю, в яку може бути протягнута еластична стрічка або зав'язка. Не менш популярними залишаються рукави, зібрані на резинки і прикрашені оборками. За допомогою ілюстрованого курсу вам буде легко впоратися з пошиттям.

 

Блузка 110 Burda 3/2016                             Блуза 119 A Burda 2/2017

 

Так шиється рукав із еластичною куліскою

У цього рукава по нижньому краю виконують куліску, в яку протягують еластичну стрічку. Куліска має бути на бл. 2 мм ширшою за еластичну стрічку. Якщо куліска  виявиться занадто широкою, то еластична стрічка може в ній скручуватися.

 

Проста еластична куліска виконується вздовж нижнього краю рукава. Для цього заметайте припуск по нижньому зрізу рукава на виворітний бік, край припрасуйте. Якщо тканина товста, зріз припуску обметайте. Якщо тканина тонка, припуск підверніть. Ширина куліски в готовому вигляді = ширині еластичної стрічки плюс 5 мм. З лицьового боку вистрочіть нижній край рукава на ширину еластичної стрічки плюс 2 мм. Щоб втягнути еластичну стрічку, підпоріть шов рукава на припуску. Відріжте від еластичної стрічки відрізок потрібної довжини і втягніть його в куліску за допомогою англійської шпильки. Кінці еластичної стрічки зшийте. Підпороту ділянку шва зашийте.

 

 

Способи виконання рукава

із еластичною куліскою і оборкою

 

• Викрійка рукава вже дається із суцільнокроєною оборкою подвійної ширини плюс ширина куліски для еластичної стрічки.

 

Запрасуйте припуск по нижньому зрізу рукава на виворітний бік. Нижній край рукава заметайте по лінії згину на виворітний бік і приметайте поверх розмічених ліній для куліски. Припрасуйте. З лицьового боку рукава уздовж розмічених ліній прокладіть строчки. Для втягування еластичної стрічки з виворітного боку розпоріть шов між строчками. В куліску протягніть еластичну стрічку потрібної ширини за допомогою англійської шпильки. Кінці стрічки зшийте. Потім зашийте підпороту ділянку шва.

 

 

• Оборка має одинарну ширину. Еластична куліска викроюється як окрема деталь і пришивається.

 

Виконайте шов рукава. Припуски шва обметайте і розпрасуйте. По нижньому зрізу рукава виконайте підгин «руликом». Викроїть для куліски косу бейку. Ширина бейки дорівнює ширині еластичної стрічки, плюс 5 мм, плюс припуски на підгин. На бейці запрасуйте припуски по зрізах. Приколіть бейку поверх розмічених ліній строчок для куліски виворітним боком до виворітного боку. Кінці бейки підверніть біля шва рукава. Пришийте.

 

 

Втягніть у куліску відрізок еластичної стрічки потрібної довжини. Кінці стрічки зшийте. Робота піде швидше, якщо бейку для куліски не пришивати, а по розмічених лініях пришити гумові жилки зигзагоподібною строчкою. Для цього прокладіть з виворітного боку вздовж розмічених ліній зигзагоподібні строчки, прихопивши гумові жилки. Стягніть тканину на жилки до потрібної довжини, на кінцях жилок виконайте вузлики і міцно їх пришийте.

 

 

 

 

• Оборка пришивається. По верхньому зрізу оборки викроюється необхідний припуск для еластичної куліски.

 

Виконайте шов рукава. Припуски шва розпрасуйте і обметайте. Зшийте короткі зрізи оборки лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва розпрасуйте. По зрізах оборки виконайте підгин. Оборку пришийте до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва обметайте, запрасуйте на рукав і настрочіть з лицьового боку на ширину еластичної стрічки, при цьому залиште у шві відкритою ділянку довжиною бл. 4 см для втягування еластичної стрічки. Втягніть відрізок еластичної стрічки потрібної довжини. Кінці еластичною стрічки зшийте. Відкриту ділянку у шві зашийте.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Труси бавовняні просторого крою для малюків

Чарівні трусики з натуральної бавовни для маляти. Вільний крій не утрудняє рухів. ...

54.9 грн.

Зараз переглядають

Пуловер обтислого крою з декольте на спинці

Спереду цей обтислий трикотажний пуловер із вирізом-човником має зовсім скромний вигляд. Але...

54.9 грн.

Шарф з кишенями

Перед вами не просто шарф, а суперпрактична річ! Адже у нього є капюшон, який можна накинути...

0 грн.