0

Як виконати принт на тканині власноруч

Надайте пошитій речі оригінального вигляду за допомогою принту у вигляді різноманітних фігур і квітів. Декорування улюбленої спідниці або сукні можна перетворити на захоплюючий процес разом з дітьми.

 

Вам знадобиться:

 

Для одного принта: гумова пластина для виготовлення печаток і штампів, розмір має відповідати розміру мотиву; акрилові блоки для штампів товщиною бл. 1 см: розміром 4 х 6 см для маленьких мотивів або 6 х 10 см для великих мотивів; ножиці або макетний ніж; калька для креслень, м'який олівець; двобічний скотч.

 

Фарба для штампів: фарба для тканини (Marabu); губка для нанесення фарби. Або: перманентні текстильні чорнила для штампінгу (наприклад, від Ranger - архівні чорнила Archival Ink).

Виготовлення штампа

Бажаний мотив перезняти на кальку, контури перевести на гумову пластину і вирізати. Мотив наклеїти на акриловий блок за допомогою двобічного скотча.

 

Порада: маленькі мотиви можна наклеювати з двох боків акрилового блоку: один мотив з верхнього боку, інший - з нижнього.

 

Спідниці 148 і 134 Burda 6/2013

 

 

Для виготовлення квіткового мотиву з гумової пластини товщиною бл. 3 мм вирізати спочатку коло в якості основи (на малюнку позначено світло-сірим кольором). Потім вирізати трикутні пелюстки (на малюнку позначені темно-сірим кольором) і наклеїти їх на круг. Коло приклеїти до акрилового блоку пелюстками вгору.

 

Сарафан 149 Burda 6/2013

 


Нанесення малюнку на тканину

Тканину попередньо випрати (без ополіскувача). Під тканину підкласти лист щільного картону або стопку газет. Фарбу нанести за допомогою губки на штамп. Або ж промокнути штамп у штемпельну подушку. Довільно нанести відбитки мотиву на тканину.

 

Сукня 147 Burda 6/2013

 

Найкраще попередньо спробувати на непотрібному клаптику тканини. Для закріплення фарби тканину слід пропрасувати з виворітного боку (див. інструкцію виробника).

 

Сукня 133 Burda 6/2013

 


Техніка фарбування тканини

Перед виконанням штампів білу сукню занурити на бл. 2/3 загальної довжини в розведену водою текстильну фарбу (наприклад, від Javana). Для отримання кольору чайної троянди рожеву фарбу необхідно змішати з невеликою кількістю помаранчево-коричневої фарби і розвести великою кількістю води.

 

За бажанням тканину можна попередньо перев'язати в декількох місцях еластичною стрічкою або шнуром для досягнення ефекту «вузликового батика». Тканину залишити до повного висихання, після цього виконати за допомогою штампа квітковий принт.

 

Сарафан 135 Burda 6/2013

 


0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 136 B
35грн