0

2 в 1: шиємо теплий пуловер зі знімним коміром хомутом

Якщо з вересня ви роздумували шити чи не шити такий пуловер зі знімним коміром, то з настанням справжньої зими очевидно, що час прийшов! Коли вам захочеться як слід утеплитися, зверху шерстяного «в’язаного» пуловера owersize можна надіти комір хомут. Він чудово зігріє плечі і шию. Звісно, ви можете носити такий комір і окремо від пуловера – зверху блузки або сукні замість шарфа. 

 

З ілюстрованого курсу з пошиття Burda ви не тільки побачите крок за кроком, як правильно пошити таку річ. Окремі пункти стануть в пригоді і для інших швейних проектів. Як от оригінальні вшиті клини годе, які "ховаються" в бокових швах за допомогою застібок-блискавок.

 

Пуловер 101 з Burda 9/2017

 

Розмір 34-44

 

Вам знадобиться: шерстяне в'язане полотно 2,00-2,05-2,05-2,10-2,10-2,15 м шириною 140 см; 2 металеві застібки-блискавки довжиною по 14 см; клапоть клейової прокладки; подвійна голка швейної машини.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на в'язане полотно згідно з планом розкладки і приколоти. Деталь а накреслити прямо на в'язаному полотні.

 

 

Припуски:  на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу деталей 1, 2 і 3 - 4 см, на підгин низу деталей 6 і 7 - 3 см. Для деталі а припуски вжвраховані у наведених розмірах.

 

Розкрій:

Пуловер

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

3 Рукав 2х

4 Планка горловини зі згином 1х

5 Клин годе 2х

Знімний комір гольф

6 Перед зі згином 1х

7 Спинка зі згином 1х

а) комір довжиною 60,5-61,5-62,5-63,5-64,5-65,5 см і шириною 33 см, включаючи припуски.

 


В'язане полотно розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, накласти на в'язане полотно боком з написами вниз.


 

 

Пошив

При зметуванні зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу переду пуловера відвернути на виворітний бік, приколоти. нижній край переду відстрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані 3,5 см, закріплюючи припуск на підгин низу. При цьому строчку утворюють дві верхні і одна нижня нитки, нижня нитка утворює зигзагоподібні стібки. Таким чином в'язане полотно під час виконання строчки не розтягується, а край залишається еластичним. Аналогічно виконати підгин низу спинки пуловера. Припуски по нижніх зрізах клинів годе відвернути на виворітний бік і настрочити на відстані по 1 см (1).

 

 

Застібки на блискавки

Кожну застібку-блискавку розкрити. Одну половинку застібки-блискавки накласти верхнім боком вниз вздовж бокового зрізу переду (край розрізу) і приколоти так, щоб тасьма застібки-блискавки лежала на припуску, а зубчики - на переді. Знизу кінець тасьми застібки-блискавки виступає. Застібку-блискавку пришити впритул до зубчиків, використовуючи лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (2).

 

 

Іншу тасьму застібки-блискавки аналогічно пришити вздовж краю розрізу спинки (3).

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Виконати бокові шви від верху впритул до міток розрізів. При цьому кінці застібок-блискавок злегка відвернути в боки, як показано на малюнку (4).

 

 

На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів розпрасувати. Нижніми кінцями застібок-блискавок обігнути нижні краї переду і спинки, припуски з тасьмами застібок-блискавок пришити вручну (4а).

 

 

Пришити клини годе

Клини годе приколоти до країв бокових розрізів зверху тасьм застібок-блискавок лицьовим боком до лицьового боку. З виворітного боку переду/спинки строчки прокласти в уже наявні строчки пришивання застібок-блискавок (лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів) (5). На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів пришивання клинів годе обметати разом, далі обметати припуски бокових швів.

 

 

Рукави

Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти і зшити зрізи рукавів (6).

 

 

Припуски швів обметати і розпрасувати. Виконати підгин низу рукавів, як показано на малюнку 1 і описано в тексті до цього малюнку. Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов рукава з боковим швом і поперечні мітки 4 на рукаві і на переді. Вшити рукав (7). Припуски шва обметати разом і запрасувати на рукав.

 

 

Планка горловини

Планку горловини скласти навпіл лицьовим боком всередину. Виконати передній середній шов (8).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Планку скласти по лінії згину виворітним боком всередину, відкриті зрізи сколоти (9).

 

 

Пришити планку горловини

У кутку вирізу горловини переду з виворітного боку припрасувати маленький клаптик прокладки для ущільнення. Планку приколоти до зрізу горловини, сумістивши лінії середини переду, лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на планці з плечовими мітками рукавів. Планку пришити, для цього припуск переду надсікти по лінії середини переду впритул до стібків (10, стрілка).

 

 

Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз. З лицьового боку перед і спинку відстрочити вздовж шва пришивання бейки горловини подвійною голкою швейної машини близько до шва.

 

Знімний комір гольф/плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи (11).

 

 

Припуски швів обметати і розпрасувати. Припуски на підгин низу переду і спинки відвернути на виворітний бік і настрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані 2,5 см (12) - див. також малюнок 1 і опис до нього.

 

 

Комір

Комір скласти до половини довжини лицьовим боком всередину. Виконати задній середній шов (13).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Комір скласти до половини ширини лицьовим боком назовні, відкриті зрізи сколоти (14). Комір скласти по задньому середньому шву і поставити мітку середини переду.

 

 

Вшити комір

Комір приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії середини переду і задній середній шов коміра з лінією середини спинки. Комір вшити вузькою зигзагоподібною строчкою (15).

 

 

Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз. З лицьового боку перед і спинку відстрочити вздовж шва вшивання коміра подвійною голкою на відстані 7 мм, закріплюючи припуски (15а).

 

 

0
Поділитись: