0

Байкерський жакет як альтернатива блейзеру: усі етапи пошиття

Короткий жакет у байкерському стилі - ідеальний партнер і для спідниць, і для брюк. Пошитий з екстрам'якої замші нейтрального кольору він стане справжньою альтернативою звичному блейзеру у вашому офісному гардеробі. А виконаний із сяючої штучної шкіри металік такий жакет немов магніт притягуватиме погляди на запальних вечірках і дискотеках.

 

Як пришити металеві застібки-блискавки, обшити жакет підкладкою і правильно виконати інші вузли дізнаєтеся з докладного ілюстрованого курсу Burda.

 

 

Жакет 113 A Burda 1/2017                      Жакет 113 B Burda 1/2017

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: натуральна замша з козячих шкур; підкладкова тканина 1,10-1,15-1,15-1,15-1,15 м шириною 140 см; флізелін LE 420 шириною 90 см; 1 роз'ємна металева застібка-блискавка довжиною 35-40-40-40-40 см; по 2 металеві застібки-блискавки довжиною по 14 см і 22 см.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; крейда або «чарівна» кравецька крейда (Prym); ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини і ручна голка для шиття; клей для текстилю (наприклад, Gütermann HT 2).

 


Важливо: пластини натуральної замші можуть бути різного розміру і різної форми, тому дані з витрати замші ми не наводимо. Вирушаючи в магазин купувати замшу, візьміть із собою повний комплект деталей паперової викрійки.


 

 

Деталі крою:

21 Середня частина пілочки 4х

(2х в якості підбортів)

22 Проміжна частина пілочки * 2х

23 Бокова частина пілочки * 2х

24 Середня частина спинки * 2х

25 Нижня середня частина спинки *зі згином 1х

26 Бокова частина спинки * 2х

27 Верхня частина рукава * 2х

28 Ліктьова частина рукава * 2х

29 Комір зі згином 2х

30 Стойка коміра зі згином 2х

31 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

32 Мішковина кишені * 2х

33 Мотив (верхня частина рукава) 2х

34 Мотив (ліктьова частина рукава) 2х

* Ці деталі викроїти також з підкладкової тканини, деталь 24 - за вирахуванням ширини обшивки горловини спинки.

 

1. Розкрій замші

Деталі паперової викрійки накладіть на виворітний бік замші, при цьому зверніть увагу на напрям ворсу замші. Праві і ліві парні деталі накладіть на замшу симетрично, тобто один раз боком з написами вгору і один раз боком з написами вниз. Деталі паперової викрійки зафіксуйте на замші скотчем. За допомогою олівця або кравецької крейди навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски: на підгин низу - 4 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїть.

 

 

2. Прокладка

Флізелін складіть поперек навпіл клейовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки 21, 22, 29 і 30. Деталі 25 і 31приколіть до згину. Накресліть припуски на шви і на підгин низу, як на деталях із замші. деталі викроїть. Прокладку припрасуйте з виворітного боку замшевих деталей крою (терморегулятор праски в позиції «ШОВК»). Притискайте праскою прокладку, затримуючись на одному місці на бл.10 секунд, не тягніть. Додатково смуги прокладки шириною по 4 см припрасуйте до припуску на підгин низу бокових частин переду і спинки, а також частин рукавів.

 

 

3. Лінії швів і розмітки

Всі деталі складіть лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Накладіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки, а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей із замші за допомогою копіювального коліщатка без зубчиків (або тильним боком ножа) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Порада: за допомогою «чарівної» кравецької крейди (Prym) всі лінії і розмітку можна накреслити з лицьового боку деталей крою, оскільки через деякий час вони знову зникнуть.

 

 

4. Розкрій підкладки

Обшивку горловини спинки (деталь 31) накладіть на середню частину спинки (деталь 24), уздовж нижнього зрізу обшивки накресліть лінію. Зріжте обшивку. Підкладкову тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. За допомогою лінійки і кравецької крейди навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски на шви і на підгин низу шириною 1,5 см. Деталі підкладки викроїть. Контури деталей викрійки переведіть на підкладку за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Рельєфні шви пілочок

Бокові частини пілочок накладіть на проміжні частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку, зшийте рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Припуски швів зріжте до ширини по 7 мм і відверніть на проміжні частини пілочок. Проміжні частини пілочок вистрочіть уздовж швів близько до швів.

Права пілочка: проміжну частину правої пілочки накладіть на середню частину правої пілочки, зшийте рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Припуски шва зріжте близько до строчки і відверніть на проміжну частину пілочки. Проміжну частину пілочки вистрочіть уздовж шва близько до шва.

 

 

6. Застібка на блискавку

Для розмірів 38-44 застібку-блискавку довжиною 40 см вкоротіть біля верхнього кінця. Застібку-блискавку розкрийте. Одну половинку застібки-блискавки накладіть згідно малюнку верхнім боком уздовж зрізу борта правої пілочки, тасьму застібки-блискавки приколіть до припуску. Іншу половинку застібки-блискавки аналогічно приколіть до проміжної частини лівої пілочки. Нижні кінці половинок застібки-блискавки сумістіть із лініями нижніх країв деталей, верхні кінці застібки-блискавки підверніть.

 

 

7. Рельєфний шов лівої пілочки

Середню частину лівої пілочки без прокладки накладіть на проміжну частину лівої пілочки лицьовим боком до лицьового боку, зшийте рельєфні зрізи впритул до зубчиків застібки-блискавки, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Припуски шва відверніть на проміжну частину пілочки. Проміжну частину пілочки вистрочіть уздовж шва близько до шва.

 

 

8. Кишені із застібками

На блискавці на кожній проміжній частині пілочки поверх розмічених ліній кишені проведіть тильним боком ножа, щоб їх було видно з лицьового боку. Мішковину кишені з підкладкової тканини накладіть на проміжну частину пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії кишені. Уздовж розмічених ліній прокладіть строчку по периметру прямокутника. Між строчками виконайте проріз, в кути виконайте косі надсічки. Мішковину кишені відверніть на виворітний бік і припрасуйте.

 

 

9. Зшити мішковини

Застібку-блискавку приклейте під оброблені краї входу в кишеню. Краї входу в кишеню пришийте до застібки-блискавки в край, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Мішковину кишені із замші приколіть до мішковині з підкладкової тканини лицьовим боком до лицьового боку. Зрізи мішковини зшийте.

 

 

10. Спинка

На середніх частинах спинки зшийте середні зрізи. Припуски шва розпрасуйте. По обидва боки від шва прокладіть оздоблювальні строчки близько до шва. Нижню середню частину спинки пришийте до середньої частини спинки. Припуски шва зріжте близько до строчки і запрасуйте на нижню частину спинки. Нижню середню частину спинки вистрочіть уздовж шва близько до шва. Прокладіть ще 4 строчки з інтервалами по 2,5 см. Бокові частини спинки складіть із середньою частиною спинки лицьовими боками, зшийте рельєфні зрізи (контрольна мітка 4). Припуски швів зріжте близько до строчок і запрасуйте на бокові частини спинки. Бокові частини спинки вистрочіть уздовж рельєфних швів близько до швів.

 

 

11.  Плечові і бокові шви

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, зшийте плечові і бокові зрізи. Припуски швів зріжте близько до строчок, розпрасуйте і приклейте.

 

 

12. Мотиви рукавів

Припуски по заокруглених зрізах мотивів (деталі 33, 34) зріжте. мотиви приклейте по лініях суміщення, відповідно, до верхніх і ліктьових частин рукавів і настрочіть в край. Додатково на мотивах прокладіть ще по 2 оздоблювальні строчки з інтервалом по 1,5 см, попередньо накресливши лінії строчок за допомогою кравецької лінійки і «чарівної» кравецької крейди.

 

 

13. Розрізи рукавів із застібками на блискавки

На верхніх частинах рукавів поверх розмічених ліній швів пришивання застібок-блискавок проведіть тильним боком ножа, щоб їх було видно з лицьового боку. Між розміченими лініями на рукавах виконайте розрізи, в кутк виконайте косі надсічки. Припуски по краях розрізів рукавів відверніть на виворітний бік і приклейте. Застібки-блискавки підкладіть під краї розрізів, тасьми застібок-блискавок приклейте. Краї розрізів рукавів настрочіть на тасьми застібок-блискавок вкрай, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

 

14. Шви рукавів

Ліктьові частини рукавів накладіть на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть ліктьові зрізи (контрольна мітка 9) і зшийте. Припуски швів розпрасуйте і приклейте. Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть передні зрізи рукавів (контрольна мітка 10) і зшийте. Припуски швів розпрасуйте і приклейте.

 

 

15. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми, сумістивши верхню поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом, а також поперечні мітки 11 на верхній частині рукава та на пілочці. Рукав вшийте в пройму з боку рукава. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянці оката припуски запрасуйте на пілочку і спинку. Пілочку і спинку вистрочіть уздовж шва вшивання рукава між переднім і ліктьовим швами рукава.

 

 

16. Плечові шви - підборти і обшивка

Обшивку горловини спинки приколіть до плечових зрізів середніх частин пілочок, дубльованих прокладкою (= підборти), виконайте плечові шви (контрольна мітка 5). Припуски швів розпрасуйте. Припуски на підгин низу підбортів зріжте від зрізів бортів до внутрішніх зрізів підбортів плавними дугоподібними лініями до ширини по 1,5 см.

 

 

17. Підкладка

На верхніх частинах рукавів підкладки виконайте розрізи, як описано в кроці 13, припуски по краях розрізів запрасуйте на виворітний бік. На рукавах підкладки виконайте шви, при цьому в ліктьовому шві одного рукава залиште відкритою велику ділянку для вивертання жакета. На підкладці виконайте інші шви. Підкладку приколіть до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки, сумістивши плечові шви. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. На ділянках округлень на припусках шва виконайте надсічки. Припуски шва запрасуйте на підкладку.

 

 

18. Стойка коміра

Деталі стойки коміра приколіть до деталей коміра лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6) і пришийте. Припуски швів зріжте близько до строчок, на припусках виконайте надсічки. Припуски швів розпрасуйте, по обидва боки від швів прокладіть строчки близько до швів.

 

 

19. Вшити комір

Один комір приколіть до зрізу горловини жакета між поперечними мітками (контрольна мітка 7) лицьовим боком до лицьового боку і вшийте. Інший комір вшийте аналогічно в горловину підбортів і обшивки горловини спинки. На початку і в кінці строчок виконайте надсічки. Припуски швів зріжте близько до строчок, на припусках виконайте надсічки. Припуски швів вшивання комірів розпрасуйте.

 

 

20. Зшити деталі коміра

Деталі коміра сколіть лицьовим боком всередину, при цьому верхній комір повинен бути трохи більше нижнього коміра на кутах, щоб кути коміра вже готового жакета не відверталися догори. Лінії швів не мають співпадати. Зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень виконайте надсічки. На припусках пілочок і підбортів біля поперечних міток виконайте надсічки впритул до строчки (стрілка). Від надсічок припуски лацканів відверніть вгору.

 

 

21. Лацкани, нижній край

Підборти приколіть до пілочок від поперечних міток. При цьому лацкани підбортів мають бути трохи більше лацканів пілочок на кутах, щоб кути лацканів вже готового жакета не відверталися догори. Нижні зрізи підбортів і пілочок сколіть, далі приколіть підкладку. Нижні зрізи зшийте, при цьому від зрізів підбортів строчку прокладіть уздовж лінії нижнього краю жакета на довжину по бл. 4 см, потім плавною увігнутою лінією прокладіть строчку до країв припусків. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлення на припусках виконайте надсічки, на кутах припуски швів зріжте навскоси. Жакет поки не вивертайте.

 

 

22. Підгин низу

Припуск на підгин низу жакета відверніть на виворітний бік на ширину 4 см, приклейте до спинки і бокових частин пілочок. Припуски на підгин низу рукавів приклейте аналогічно. При цьому зверніть увагу на те, що верхні 2 см мають залишатися вільними для пришивання підкладки. Жакет виверніть через відкриту ділянку в шві рукава підкладки. Відкриті зрізи зшийте в край. Рукави підкладки вкладіть у рукави жакета виворітним боком до виворітного боку. Борти, комір і лацкани вистрочіть в край.

 

 

23. До рукавів пришити підкладку

Припуски на підгин низу рукавів підкладки підверніть. Рукави підкладки приколіть до підгину низу рукавів жакета, як показано на малюнку. Краї розрізів лежать на тасьмах застібок-блискавок. Через розріз кожного рукава просуньте руку між жакетом і підкладкою, нижні зрізи рукава витягніть назовні. Булавки видаліть, міцно тримаючи зрізи. Потім нижній зріз рукава підкладки приколіть до нижнього зрізу рукава жакета лицьовим боком до лицьового боку. Зрізи зшийте.

 

 

24. Підкладку пришити до застібки-блискавки

Рукави виправіть. Краї розрізу рукавів підкладки приколіть до тасьм застібки-блискавки, при цьому зайву тканину підкладки відверніть складкою вниз. Підкладку пришийте до тасьм застібки-блискавки вручну.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 9432 CE
64.9