0
Акція 1+1=3

Елегантний гламур: шиємо спідницю з жакарду

Хочеться чогось чарівно-жіночного і гламурного на кожен день? Жакардова тканина кремового пастельного відтінку – ось модний рецепт від Burda. Пошийте з неї блискучу спідницю довжиною до колін. Зустрічні і бокові складки надають їй пишної форми. А складки на передній кокетці мають нетривіальний вигляд. Матусям школярів в такій спідниці можна відвідати шкільну лінійку – кращого вбрання годі й вигадувати.

 

Спідниця 106 Burda 2/2014

 

Розмір: 34 - 42

 

Вам знадобиться: жакардова тканина з ефектом металік 2,00 м шириною 145 см для всіх розмірів; підкладкова тканина 0,40 м шириною 140 см; клейова стрічка флізелін натбанд (для міцності швів); 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: спідничні тканини, що тримають форму.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині/підкладковій тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна прузі або згину тканини.

 

21 Кокетка переднього полотнища 2х

22 Переднє полотнище зі згином 1х

23 Кокетка заднього полотнища 2х

24 Заднє полотнище зі згином 1х

а) 2 деталі для складок (кокетки) шириною по 40 см і довжиною по 60 см.

 

З підкладкової тканини:

21 Кокетка переднього полотнища 2х

23 Кокетка заднього полотнища 2х

 

 

Розкрій

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на пыдгин низу спідниці - 4 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Флізелін натбанд: припрасувати уздовж верхніх зрізів деталей кокетки з підкладкової тканини на відстані по 1 см від зрізів.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складок перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Деталі для складок

На кожній деталі для складок (а) за допомогою «чарівної» кравецької крейди уздовж зрізів довжиною по 60 см розмітити з лицьового боку лінії суміщення і згинів складок: нижню лінію суміщення - на відстані 1,5 см, на відстані 6 см - лінію згину, на відстані 3 см - лінію суміщення, на відстані 6 см - лінію згину і т. д. Деталь скласти по нижній лінії згину виворітним боком всередину, згин заметати, сумістити з нижньою лінією суміщення і приметати. Потім деталь скласти по 2-й лінії згину, згин заметати, сумістити з 2-ю лінією суміщення і приметати (1). Деталі зі складками припрасувати.

 

 

Кокетка переднього полотнища спідниці

Деталь паперової викрійки кокетки переднього полотнища спідниці приколоти до деталей зі складками з лицьового боку - 1 раз боком з написами догори і 1 раз боком з написами вниз. При цьому лінії швів пришивання кокеток повинні лежати на згинах нижніх складок. Деталі кокеток зі складками викроїти з припусками шириною по 1,5 см. Деталі зі складками накласти, відповідно, на частини кокетки переднього полотнища спідниці виворітним боком до лицьового боку і наметати. Деталі кокетки переднього полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити, закінчивши строчку точно біля розміченої лінії шва пришивання кокетки (2). Припуски швів розпрасувати. 

 

 

На полотнищах спідниці закласти складки

На полотнищах спідниці з лицьового боку закласти складки в напрямі міток-стрілок і заметати уздовж верхніх зрізів (3). 

 

 

Кокетка заднього полотнища спідниці, виточки

На частинах кокетки заднього полотнища спідниці зшити виточки. Для цього кожну частину кокетки скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Виточку зшити, почавши від верхнього зрізу. На початку строчки виконати закріпку, біля вершини виточки закріпку не виконувати, а зв'язати нитки строчок. Глибину виточки запрасувати до лінії середини спинки. 

 

Потайна застібка на блискавку

На припусках частин кокетки заднього полотнища спідниці біля мітки розрізу для застібки на блискавку виконати маленьку надсічку. Потайну застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту потайну застібку-блискавку накласти верхнім боком на одну частину кокетки уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма потайної застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми потайної застібки-блискавки приколоти до краю припуску, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією верхнього краю кокетки. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (4).

 

 

Потайну застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму потайної застібки-блискавки накласти верхнім боком на іншу частину кокетки уздовж краю розрізу, приколоти шпилькою (5).

 

 

Потайну застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (6). 

 

 

Середній шов кокетки заднього полотнища спідниці

Нижче потайної застібки на блискавку частини кокетки заднього полотнища спідниці скласти лицьовими боками. Сколоти середні зрізи від нижнього зрізу до мітки розрізу. На кокетці заднього полотнища спідниці виконати середній шов від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, використовуючи при цьому односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (7). Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

 

Пришити кокетку переднього полотнища

Кокетку переднього полотнища спідниці приколоти до верхнього зрізу переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, при цьому припуски середнього шва кокетки розкласти в пряму лінію. Пришити (8), не закріплюючи згин нижньої складки кокетки.

 

 

Пришити кокетку заднього полотнища

Кокетку заднього полотнища спідниці приколоти спочатку до відповідної половинки заднього полотнища спідниці від бокового зрізу до лінії середини спинки. Пришити (9).

 

 

Припуск заднього полотнища спідниці надсікти по лінії середини спинки впритул до останнього стібка шва (10). Потім заднє полотнище спідниці приколоти до кокетки від лінії середини спинки до іншого бокового зрізу. Пришити. Припуски шва запрасувати на кокетку. 

 

 

Бокові шви

Переднє полотнище спідниці накласти на заднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

До кокетки пришити підкладку

На кокетці з підкладкової тканини зшити виточки і виконати шви, залишивши відкритим розріз для застібки на блискавку. Припуски швів розпрасувати. Припуск по нижньому зрізу кокетки запрасувати на виворітний бік. Кокетку з підкладкової тканини приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку. На спідниці припуски по краях розрізу разом з половинками потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до верхнього зрізу спідниці зверху підкладки (11).

 

 

Уздовж верхнього зрізу спідниці прокласти строчку. Припуски шва зрізати близько до строчки. Підкладку відвернути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину. Кокетку з підкладкової тканини і припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік. Підкладку підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки. Нижній край підкладки приколоти до припуску шва пришивання кокетки. Підкладку пришити вручну (12). 

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

 

 

 

 

0
Поділитись:


Зачекайте будь-ласка