0
Акція 1+1=3

Go West! Як пошити замшевий жакет з каскадами бахроми

Літо – час подорожей і пригод. Беремо курс на Дикий Захід: приталений силует, чудова бахрома, ніжна штучна замша - ви неодмінно захочете мати такий жакет в своєму гардеробі. З нашою покроковою інструкцією у вас все вийде!

 

Жакет 122 Burda 5/2016

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: штучна замша 1,85 м шириною 145 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,40 м шириною 90 см; нитки для шиття.

Окрім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; дисковий ніж для розкрою, підкладання для розкрою, сантиметрова лінійка; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі булавки; кравецька крейда; клейовий олівець; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: м'яка штучна замша.

 

Викрійка жакета рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 122. На деталі 1 лінії суміщення для бахроми накреслені для розміру 34. Для розмірів 36-44 лінії суміщення накресліть заново відповідно до ліній викрійки.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на штучній замші. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Пілочка 2х

2 Середня частина спинки зі згином 1х

3 Бокова частина спинки 2х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

7 Планка горловини і бортів 4х

8 Планка рукава 2х

Інші деталі: смуги для бахроми накреслити прямо на штучній замші довжиною: а) 1х 80-84-88-92-96-100 см; b) 1х 80-84-89-93-98-102 см; с) 2х 14-15-16-17-18-19 см; d) 2х 11-12- 12-13-14-15 см; е) 1х 39-40-42-43-44-46 см; f) 1х 37-38-39-39-40-42 см; g) 2х 26-27-28-29-30-31 см.

 

1. Спочатку приколоти деталі паперової викрійки...

Штучну замшу складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Всі деталі паперової викрійки накладіть на штучну замшу згідно з планом розкладки, деталь 2 - до згину. Зверніть увагу на напрям ворсу штучної замші. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на всі шви, по зрізах і на підгин низу - 1,5 см. Припуски по верхніх і нижніх зрізах планок рукавів (деталь 8) не передбачені.

 

 

2. ...Потім накреслити інші деталі

Смуги для бахроми накресліть прямо на штучній замші. Ширина смуг для пілочок і спинки (деталі а-f) - 13 см. Ширина смуг для рукавів (деталь g) - 11,5 см. Всі дані по довжині смуг - див. вище (включаючи припуски шириною 1,5 см). Кравецькою крейдою накресліть на смугах стрілки напряму ворсу штучної замші - див. малюнок.

 

 

3. Прокладка

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Накладіть планку горловини і бортів (деталь 7), приколіть. По всіх зрізах накресліть припуски на шви шириною 1,5 см. Деталь викроїть. Прокладку припрасуйте з виворітного боку 2 деталей планки (= зовнішні деталі планки). Терморегулятор праски в позиції «ШОВК», водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці на бл. 8 секунд. Найкраще спробувати попередньо на непотрібному клапті штучної замші.

 

 

4. Лінії швів І розмітка

Дубльовані прокладкою деталі складіть ще раз лицьовими боками, приколіть деталь паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), за винятком лінії напряму поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою із основної і підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. На деталях 1, 2, 3, 4 і 5 лінії суміщення бахроми переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

5. Рельєфні шви спинки

Бокові частини спинки накладіть на середню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи, контрольна мітка 1. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

6. Бокові шви, підгин низу

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть лінії бокових швів, контрольна мітка 3. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Припуск на підгин низу запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини 1 см і застрочіть.

 

 

7. На смугах виконати бахрому

На смугах для бахроми на відстані 1,5 см від верхнього поздовжнього зрізу (виворітний бік) кравецькою крейдою накресліть лінію = верхні кінці бахроми. На всіх смугах для бахроми напрям ворсу має бути таким же, як на жакеті, - зверху вниз. За допомогою різця і лінійки від низу до розміченої лінії виконайте розрізи для бахроми з інтервалами по 1 см. Порада: також бахрому можна виконати ножицями від руки або за попередньо накресленими лініями.

 

 

8. Настрочити бахрому

Пілочки і спинку викладіть лицьовим боком вгору. Смугу з бахромою (а) приколіть до пілочок і спинки по нижній лінії суміщення зверху бокових швів, почавши/закінчивши на відстані по 1,5 см від зрізів бортів. Смугу настрочіть вздовж верхнього краю в край. Смугу з бахромою (b) настрочіть аналогічно на пілочки і спинку уздовж 2-ї від низу лінії сполучення. Смуги з бахромою (с) і (d) настрочіть на пілочки, смуги (е) і (f) - на спинку, при цьому припуски пілочок і спинки виступають. Наметування видаліть.

 

 

9. Плечові шви

Смуги накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи, контрольна мітка 2. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

10. Планка горловини і бортів. Частина 1

Дубльовані і не дубльовані прокладкою деталі планки складіть лицьовими боками, сколіть задні середні зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Дубльовану прокладкою деталь планки приколіть до зрізів бортів, зрізів горловин пілочок і зрізу горловини спинки, при цьому біля нижнього краю жакета кінці планки виступають на довжину по 1,5 см. Планку пришийте. Припуски шва запрасуйте на планку.

 

 

11. Планка горловини і бортів. Частина 2

Не дубльовану прокладкою деталь планки накладіть на вже пришиту деталь планки лицьовим боком до лицьового боку, зовнішні зрізи сколіть, зшийте. На нижніх кінцях планки прокладіть поперечні строчки. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутках - навскоси. Внутрішню планку відверніть на виворітний бік, край припрасуйте. Відкритий внутрішній зріз планки приколіть зверху шва пришивання зовнішньої планки. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов пришивання зовнішньої планки. Зріз, що виступає, зріжте впритул до стібків.

 

 

12. Ліктьові шви рукавів

Ліктьові частини рукавів накладіть на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Ліктьові зрізи сколіть. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

13. Настрочити планки рукавів і бахрому

Рукав розкладіть лицьовим боком вгору. Бахрому (деталь g) приколіть до рукава на відстані 2 мм нижче розміченої лінії суміщення, припуски по бокових зрізах рукавів виступають. Планку рукава приколіть до рукава зверху бахроми по розміченій лінії суміщення, поздовжні зрізи планки настрочити в край. Аналогічно настрочіть бахрому і планку на інший рукав.

 

 

14. Передні шви рукавів, підгин низу рукавів

Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть передні зрізи. Зшийте, не закріплюючи бахрому. Припуски шва розпрасуйте. Припуски на підгин низу рукавів запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини по 1 см і застрочіть.

 

 

15. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на рукаві і проймі (контрольна мітка 6). Плечову мітку на окаті рукава сумістіть з плечовим швом. Рукав вметайте в пройму з боку рукава, вшийте.

 

 

Фото: U2/Улі Глаземан. Ілюстрації: Ізабель Дреєр. Текст: Маріанна Симон.

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка