0

Грайлива клітинка: шиємо сукню-сорочку на осінь

Хочете відразу опанувати пошиття застібки-поло, відкладного коміра на стойці, рукавів на манжетах і спідниці зі зборками? А також правильно кроїти картаті тканини? Тоді сукня-сорочка з грайливим візерунком клітини віши, що розбігається у різних напрямах, саме те, що треба!

 

До того ж ця сукня з драпіровкою, що нагадує бюстьє, обов'язково підніме вам настрій на початку осені. Ідеальний варіант для офісу, навчання і відпочинку.

 

Сукня 113 Burda 3/2018

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: тканина в клітину віші стретч 3,00-3,00-3,10-3,10-3,20-3,20 м шириною 140 см (при використанні тканини шириною 130 см витрата тканини збільшиться); флізелін G 785 шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 6 ґудзиків.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда, «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття; нитки для шиття.

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Шовковий папір накласти на лист викрійок і приколоти. Перевести деталі викрійки необхідного розміру по відповідних контурних лініях, не забуваючи про розмітку і написи. Деталі паперової викрійки вирізати.

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Деталі викрійки:

1 Ліф переду зі згином 1х

2 Планка застібки переду 2х

3 Бюстьє 2х

4 Ліф спинки зі згином 1х

5 Кокетка спинки зі згином 2х

6 Кокетка переднього полотнища спідниці зі згином 1х

7 Кокетка заднього полотнища спідниці зі згином 1х

8 Рукав 2х

9 Стойка коміра зі згином 2х

10 Комір зі згином 2х

Інші деталі:

а) 2 деталі верхнього ярусу спідниці шириною по 111-113-115-117-119-121 см і довжиною по 29 см, включаючи припуски;

b) 2 деталі нижнього ярусу спідниці шириною по 111-113-115-117-119-121 см і довжиною по 26 см, включаючи припуски;

с) 2 деталі планки спідниці довжиною по 111-113-115-117-119-121 см і шириною по 12 см, включаючи припуски;

d) 2 манжети довжиною по 28,5-29-29,5-30,5-31-32 см і шириною по 10 см, включаючи припуски;

е) 2 косі бейки для окантовки розрізів рукавів довжиною по 15 см і шириною по 3 см, включаючи припуски.

(Усі дані наведені для розмірів 34-36-38-40-42-44 з припусками на шви і на підгин низу.)

 

 

1. Розкрій

Деталі паперової викрійки накласти на лицьовий бік розкладеної в один шар тканини згідно з планом розкладки і приколоти.

Важливо: праві і ліві парні деталі, наприклад рукави, викроїти симетрично. Звернути увагу на стрілки напряму поздовжньої нитки. Вони мають розташовуватися паралельно пругу. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: 1,5 см по всіх зрізах і на шви. Деталі а-е накреслити за допомогою кравецької крейди і лінійки прямо на тканині. Всі деталі викроїти.

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти уздовж навпіл клейовим боком всередину. Приколоти деталі 2, 9 і 10. По всіх зрізах деталей розмітити припуски шириною 1,5 см. Додатково на флізеліні накреслити манжету (d). Викроїти деталі прокладки. Прокладку припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою. Клаптик прокладки розміром бл. 5 х 2,5 см припрасувати з виворітного боку ліфа переду поверх нижнього кінця розрізу для ущільнення (див. крок 4).

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії згинів і суміщення перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Мітки петель підходять для розміру 34 (див. крок 5).

 

 

4. Застібка поло/пришити планки

Припуски по поздовжніх зрізах планок зрізати до ширини по 1 см. Планки приколоти до ліфа переду по розмічених лініях швів і пришити. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Ліф переду розрізати між швами, не доходячи бл. 7 мм до кінців швів, в кути виконати косі надсічки впритул до останніх стібків строчок (стрілки). При цьому не пошкодити планки. Припуски швів запрасувати на планки, припуски по інших поздовжніх зрізах планок запрасувати на виворітний бік.

 

 

5. Петлі

Планки скласти по лініях згинів виворітним боком всередину, внутрішні зрізи приметати над швами пришивання планок. З лицьового боку планки вистрочити уздовж швів пришивання близько до швів, згини вистрочити в край. Для розмірів 36-44 на правій планці застібки поставити мітку верхньої петлі на такій же відстані від верхнього кінця, як у розміру 34. Позначка нижньої петлі підходить для всіх розмірів. Мітку третьої петлі поставити між верхньою і нижньою мітками посередині. Від поставлених міток вниз обметати поздовжні петлі.

 

 

6. Пришити нижні кінці планок

Праву планку застібки накласти на ліву планку, сумістивши лінії середини переду. У нижніх кінців планок ліф переду відвернути вниз. Нижні кінці планок приколоти до ліфа переду лицьовим боком до лицьового боку. Ліф переду пришити до кінців планок від надсічки до надсічки. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски шва обметати разом. Ліф переду знову відвернути вгору. Припуски шва запрасувати вниз.

 

 

7. Кокетки пришити до ліфа спинки

Одну кокетку спинки приколоти до верхнього зрізу ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, іншу кокетку - лицьовим боком до виворітного боку. Кокетки пришити разом. Кокетки запрасувати вгору поверх шва пришивання виворітними боками всередину.

 

 

8. Кокетки пришити до ліфа переду/нагрудної виточки

Зовнішню кокетку спинки приколоти до плечових зрізів ліфа переду. Пришити. Припуски швів запрасувати на кокетку. Зрізи пришивання внутрішньої кокетки підвернути і приметати над передніми швами пришивання. З лицьового боку кокетку відстрочити уздовж швів пришивання близько до швів, закріплюючи внутрішню кокетку. Зрізи горловин і пройм кокеток зметати. На ліфі переду сколоти і зшити нагрудні виточки від бокових зрізів до вершин виточок. Кінці ниток строчок зв'язати. Глибини виточок запрасувати вниз.

 

 

9. Бюстьє

Припуски по верхніх поздовжніх зрізах деталей бюстьє запрасувати на виворітний бік, підвернути і застрочити. Припуски по нижніх поздовжніх зрізах обметати. Одну деталь бюстьє скласти, як показано на малюнку, лицьовим боком всередину, сумістивши мітки прорізу. Виконати шов до мітки прорізу (контрольна мітка 6). На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски шва розпрасувати. Іншу деталь бюстьє протягнути через проріз першої деталі, скласти навпіл і аналогічно виконати шов. Припуски шва розпрасувати.

 

 

10. Приметати бюстьє

Бюстьє накласти на ліф переду по лініях суміщення, приметати уздовж зрізів пройм і бокових зрізів.

 

 

11. Комір зі стойкою

Деталі коміра сколоти лицьовими боками, зовнішні зрізи зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскіс. Комір вивернути, припрасувати і вистрочити в край. Припуск по зрізу вшивання не дубльованої прокладки деталі стойки коміра запрасувати на виворітний бік. Цю деталь стойки приколоти до коміра з боку дубльованої прокладкою деталі, дубльовану прокладкою деталь стойки коміра приколоти з іншого боку коміра. Деталі стойки коміра зшити, закріплюючи комір. Припуски шва зрізати близько до строчки, надсікти.

 

 

12. Вшити комір

Стойку коміра вивернути, краї виметати і припрасувати. Дубльовану прокладкою деталь стойки коміра приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки з плечовими мітками на кокетці. Деталь стойки вшити. Внутрішню деталь стойки приметати над швом вшивання і застрочити в край. На правому кінці стойки коміра обметати петлю по розмітці.

 

 

13. Правий боковий шов ліфа сукні

Ліф переду накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи. Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

 

14. Спідниця/праві бокові шви

На кокетці спідниці виконати правий боковий шов. Деталі верхнього і нижнього ярусів спідниці, а також деталі планки спідниці зшити лицьовими боками у довгі смуги. Планку скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати, відкриті зрізи зметати.

 

 

15. Зшити деталі спідниці

Планку спідниці приколоти до нижнього зрізу верхнього ярусу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Нижній ярус спідниці накласти на верхній поверх планки і приколоти. Зрізи зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору.

 

 

16. Призборити спідницю/пришити кокетку

Верхній ярус спідниці призборити, для цього уздовж верхнього зрізу прокласти дві машинні строчки великими стібками. Зріз стягнути на нижніх нитках строчок призборювання до довжини нижнього зрізу кокетки спідниці. Нитки строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити. Спідницю приколоти до нижнього зрізу кокетки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Пришити. Припуски шва обметати разом і запрасувати на кокетку.

 

 

17. Пришити спідницю

Кокетку спідниці приколоти до ліфа сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Пришити. Припуски шва обметати разом і запрасувати на ліф сукні.

 

 

18. Потайна застібка на блискавку

Потайну застібку-блискавку розкрити. Застібку-блискавку накласти верхнім боком вниз уздовж лівого бокового зрізу спинки (лицьовий бік) на відстані 5 мм від краю припуску. Верхні зубчики застібки-блискавки сумістити з верхньою міткою розрізу. Застібку-блискавку пришити до нижньої мітки розрізу, використовуючи спеціальну лапку швацької машини для пришивання потайних застібок-блискавок, яка відвертає зубчики. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки пришити вздовж лівого бокового зрізу переду. На початку і в кінці строчок виконати закріпки.

 

 

19. Лівий боковий шов

Потайну застібку-блискавку трохи закрити. Перед і спинку скласти лицьовими боками, на спідниці сколоти ліві бокові зрізи від низу до потайної застібки на блискавку, сумістивши поперечні шви. На ліфі сукні сколоти ліві бокові зрізи від зрізу пройми до потайної застібки на блискавку. Виконати лівий боковий шов вище і нижче потайної застібки на блискавку впритул до останніх стібків швів пришивання застібки-блискавки, для цього кінець і тасьми застібки-блискавки відвернути в бік. Припуски шва розпрасувати.

 

 

20. Розрізи рукавів

Розрізи рукавів виконати по розмітці. Краї кожного розрізу розкласти в пряму лінію і пришити якомога ближче до одного поздовжнього зрізу окантовувальної бейки. Бейку відвернути на виворітний бік, внутрішній зріз бейки підвернути, приколоти над швом пришивання і застрочити в край. Біля верхнього кінця розрізу бейку з виворітного боку зшити навскіс, як виточки. Виконати шви рукавів. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати в один бік. Окантовку переднього краю розрізу відвернути на виворітний бік, приколоти.

 

 

21. Манжети

Кожну манжету приколоти до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, залишивши виступати кінці манжети: за передній край розрізу на 1,5 см, за задній край розрізу на 3,5 см (з яких 2 см - припуск на застібку). Припуски шва зрізати близько до строчки і запрасувати на манжету. Припуск по іншому поздовжньому зрізу манжети запрасувати на виворітний бік. Манжету скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На обох кінцях манжет зшити короткі зрізи на відстані по 1,5 см. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскіс.

 

 

22. Закінчити обробку манжет

Манжету вивернути. Внутрішній запрасований зріз манжети приметати над швом пришивання. Припрасувати. Манжету вистрочити по контуру в край/близько до шва пришивання, закріплюючи внутрішній зріз. На передньому кінці манжети обметати петлю.

 

 

23. Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 11 на рукаві і на переді, а також шви рукавів із боковими швами. Поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовою міткою на кокетці. Рукав вметати з боку рукава, припосадити окат рукава від • до •.Рукав вшити. Припуски шва обметати разом і відвернути по окату на рукав.

 

 

24. Підгин низу

Нижній зріз сукні обметати, запрасувати на виворітний бік на ширину 4 см і пришити вручну незатягнутими стібками, захоплюючи на спідниці лише по 1-2 нитки. З лицьового боку стібки не має бути видно.

Ґудзики пришити до лівої планки застібки переду, лівого кінця стойки коміра і задніх кінців манжет.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 133
59.9