0
Акція 1+1=3

Хрест навхрест: шиємо блузку і сукню з шалевим коміром

Довгий перехресний шалевий комір формує вишуканий виріз горловини і має вигляд зав'язаного зверху шарфа. В нашому покроковому ілюстрованому курсі докладно показано, як пошити невимушену блузку з цією екстра-оригінальною деталлю. Але варто видовжити викрійку і вибрати однотонний "варений" шовк благородного сірого кольору, і ви зможете створити легку елегантну сукню, яку можна вдягнути влітку в офіс.

 

       Сукня 106 Burda 4/2014                                       Блузка 105 Burda 4/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: віскозний лавабль в поперечну смужку 2,00 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,30 м шириною 90 см; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: легкі блузочні тканини.

 

 

Розкрій

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині/підкладковій тканині.

21 Перед, суцільнокроєний із шалевим коміром, зі згином 1х

22 Спинка зі згином 1х

23 Рукав 4х

24 Обшивка горловини переду зі згином 1х

25 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу блузки -4 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку деталей обшивки горловини. Додатково смуги прокладки шириною по бл. 2 см припрасувати уздовж зрізів пройм і уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі знову скласти навпіл лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складок перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Лінії згинів і поперечні мітки на деталях суцільнокроєного шалевого коміра перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Рукави, що виступають на плані розкладки за згин тканини, викроїти в останню чергу із розкладеного в один шар клаптя тканини. Правий і лівий рукави викроїти симетрично.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.  

 

Виточки спинки

Спинку скласти по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Виточки зшити, проклавши строчки від середини виточки до вершин. Біля вершин виточки закріпи не виконувати, нитки строчок туго зв'язати (1). Глибини виточок запрасувати до лінії середини спинки.

 

 

Перед, шалевий комір

На переді припуск на кутку (лінія середини переду) відвернути поперек вниз, припрасувати. У нижніх кутках переду припуски розрізати між розміченими лініями швів, не доходячи по бл. 5 см до кутків (2). Одну суцільнокроєну з передом деталь шалевого коміра скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. Зрізи коміра сколоти від поперечної мітки (контрольна мітка 1) до нижнього гострого кутка. Потім сколоти зрізи переду від гострого кутка до розміченої лінії горловини переду, сумістивши запрасований край переду (див. малюнок 2) з розміченою лінією горловини. Зшити, почавши строчку точно біля розміченої лінії горловини. 

 

 

Знизу біля гострого кутка прокласти 2 стібки поперек, потім зшити зрізи коміра, від поперечної мітки (контрольна мітка 1) строчку прокласти навскоси до краю припуску (3).

 

 

Перед відвернути по шву в бік і приколоти (3а). Потім аналогічно скласти іншу суцільнокроєну з передом деталь шалевого коміра, виконати шов. 

 

 

На кінцях швів деталей коміра припуски швів надсікти впритул до кутків. Уздовж швів припуски деталей коміра зрізати до ширини по 7 мм (4). Нижче поперечної мітки 2 припуски швів обметати.

 

 

Деталі суцільнокроєного коміра вивернути. Відкриті зрізи деталей коміра сколоти від швів на довжину по бл. 5 см (5).

 

 

Деталі коміра припрасувати уздовж швів. Нижче поперечної мітки 2 припуски швів переду запрасувати в бік бокових зрізів (5а).

 

 

Комір вметати в горловину, середній шов коміра

Ліву суцільнокроєну деталь коміра приметати до правого зрізу горловини переду від поперечної мітки (контрольна мітка 1) на довжину бл. 5 см. Потім праву суцільнокроєну деталь коміра приметати до лівого зрізу горловини переду від поперечної мітки на довжину бл. 5 см (6).

 

 

Кінці деталей шалевого коміра розкласти, скласти лицьовими боками і сколоти середні зрізи (= задній середній шов коміра). Зшити (7).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Потім комір знову скласти по лінії згину виворітним боком всередину. Решту відкритих зрізів коміра зметати (8). 

 

 

Плечові шви

Спинку накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. Комір вметати в горловину лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки з плечовими швами (9). 

 

 

Горловина

Обшивку горловини переду накласти на обшивку горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки горловини обметати. Обшивку приколоти до зрізу горловини зверху шалевого коміра, сумістивши плечові шви і лінії швів. Обшивку пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки. По лінії середини переду припуск обшивки надсікти впритул до строчки (10).

Обшивку відвернути зверху припусків шва пришивання і настрочити на припуски близько до шва, почавши/закінчивши строчку якомога ближче до кутка вирізу горловини переду (лінія середини переду). Обшивку горловини відвернути на виворітний бік. Горловину припрасувати. Внутрішній зріз обшивки пришити до припусків плечових швів. 

 

 

Правий боковий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

Потайна застібка на блискавку

На лівих бокових зрізах переду і спинки біля міток розрізу виконати маленькі надсічки. Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією горловини. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (11).

 

 

Застібку-блискавку пришити між мітками розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік), приколоти шпилькою (12).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити між мітками розрізу (13), потім застібку-блискавку закрити. 

 

 

Лівий боковий шов

Спинку скласти з передом лицьовими боками, сколоти ліві бокові зрізи вище і нижче потайної застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. На швейній машині встановити односторонню лапку для пришивання застібок-блискавок і кантів. Виконати лівий боковий шов від верху/низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (14). Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

 

Рукави

На деталях рукавів біля поперечних міток виконати маленькі надсічки на краях припусків. Кожну деталь рукавів скласти навпіл лицьовим боком всередину. Сколоти зрізи рукавів. Зшити. Припуски швів розпрасувати. По 2 деталі кожного рукава вкласти одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви і поперечні мітки (контрольні мітки 8). Нижні зрізи сколоти. Зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки (15). Рукав вивернути. Нижній край рукава припрасувати. Відкриті зрізи зметати. 

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом блузи, а також поперечні мітки 8 на рукаві і на проймі (16).

 

 

Потім верхню поперечну мітку на оката рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Потім окат рукава сколоти з проймою. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (17). Припуски шва зрізати до ширини 1 см і обметати разом. Припуски шва вшивання рукава відвернути по окату на рукав. 

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу блузи запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини 2 см і застрочити.

 

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка