0

Класика і рок-н-ролл: як пошити жакет типу блейзер

Класика і рок-н-рол... Така універсальна модель, безсумнівно, має з'явитися в кожному гардеробі! А з нашим покроковим керівництвом пошити її зможуть навіть ті, хто не має досвіду пошиття жакетів.

 

Зокрема з ілюстрованого курсу Burda ви дізнаєтеся, як правильно пошити комір жакета, щоб кути коміра не загорталися вгору. А також навчитеся виконувати кути конвертом.

 

Жакет 103 Burda 4/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно з ефектом букле шириною 135 см: розм. 36 - 1,90 м, розм. 38, 40, 42, 44 - 2,00 м; еластична підкладкова тканина шириною 135 см: розм. 36 - 1,30 м, розм. 38, 40, 42, 44 - 1,40 м; флізелін G 785 1,70 м шириною 90 см; 2 ґудзики; 2 маленькі кнопки для пришивання; 1 пара підплечиків; шерстяна тасьма з фестончастими краями шириною 2,5 см: розм. 36 - 4,50 м, розм. 38 - 4,60 м, розм. 40 - 4,70 м, розм. 42 - 4,80 м, розм. 44 - 4,90 м; металевий ланцюжок: розм. 36 - 5,30 м, розм. 38 - 5,40 м, розм. 40 - 5,50 м, розм. 42 - 5,70 м, розм. 44 - 5,80 м; залишки товстої ворсованої пряжі; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: трикотажні полотна або м'які шерстяні тканини.

 

Викрійка жакета рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями  і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 103. Деталь 7 перезніміть двічі = верхній і нижній коміри.

 

 


Екстра-порада: розмір жакета визначається  за обхватом грудей (розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Середня частина пілочки 2х

2 Бокова частина пілочки 2х

3 Середня частина спинки 2х

4 Бокова частина спинки 2х

5 Верхня частина рукава 2х

6 Ліктьова частина рукава 2х

7 Комір зі згином 2х

8 Підборт 2х

9 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

10 Верхня кишеня 2х

11 Нижня кишеня 2х

 

 

 

1. Розкрій

Трикотажне полотно скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Всі деталі паперової викрійки накладіть на складене вдвічі трікотажне полотно - лінії згинів деталей 9 і 7 сумістіть зі згином трикотажного полотна. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу спинки і рукавів (деталі 3, 4, 5 і 6) - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Флізелін G 785

Прокладку складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. На складену вдвічі прокладку накладіть деталі 1, 2, 7, 8 і 9, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Додатково викроїть відповідні смуги прокладки для припусків на підгин низу і припусків по краях шліц (деталі 3, 4, 5 і 6), а також для обшивок по верхніх зрізах верхніх і нижніх кишень. Прокладку припрасуйте з виворітного боку відповідних деталей. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по флізеліну, затримуючись на одному місці на бл. 8 секунд.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі знову сколіть лицьовими боками/складіть лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздожньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду, лінії суміщення і згинів переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Рельєфні шви пілочок, середній шов по спинці

Бокові частини пілочок накладіть на середні частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи, сумістивши лінії швів. Зшийте. На початку і в кінці строчок виконайте закріпки. Середні частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

5. Рельєфні шви спинки, шліци

Бокові частини спинки накладіть на середні частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи від верху до міток шліц. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Обшивки шліци запрасуйте на середню частину спинки. Припуски під шліци (бокові частини спинки) відверніть на середню частину спинки і, щоб не виконувати надсічки, вище шліц припуски бокових частин спинки запрасуйте на виворітний бік навскоси. Обшивки припусків під шліци запрасуйте на виворітний бік. Верхні кінці обшивок шліц приколіть.

 

 

6. Плечові шви

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи, сумістивши шви і лінії швів. Зшийте. Плечові зрізи підбортів накладіть на плечові зрізи обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть плечові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

7. Підборти пришити до пілочок

Підборти і обшивку горловини спинки накладіть на пілочки і горловину спинки лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть зрізи лацканів від поперечних міток (контрольні мітки 4), зрізи бортів і нижні зрізи. Зшийте. Підборти і обшивку горловини спинки залишіть лежати на жакеті.

 

 

8. Комір

На нижньому комірі кравецькою крейдою поставте хрестик. Деталі коміра складіть ліцьовими боками, сколіть зрізи вшивання. Верхній комір має бути трохи більшим за нижній комір на кутах, щоб кути коміра вже готового жакета не відверталися догори. Для цього нижній комір перегніть, зовнішні зрізи комірів сколіть, не доходячи по бл. 4 см до кутів, при цьому лінії швів не суміщайте. Потім перегніть кути, сколіть зрізи на кутах. Деталі коміра зшийте з боку нижнього коміра. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутах - навскоси.

 

 

9. Комір вшити в горловину

Комір виверніть, припрасуйте і вкладіть між жакетом і подбортами з обшивкою горловини спинки так, щоб нижній комір лежав на жакеті. Нижній комір приколіть до зрізу горловини жакета, верхній комір - до зрізу горловини підбортів і обшивки горловини спинки. Коміри вшийте. Припуски швів вшивання комірів і припуски швів пришивання підбортів (лацкани і нижній край жакета - див. крок 7) зріжте близько до строчок, на ділянках округлень виконайте надсічки в декількох місцях.

 

 

10. Зшити припуски швів вшивання комірів

Підборти і обшивку горловини спинки відверніть на виворітний бік. Краї виметайте (шви мають лежати точно у згинах). Припрасуйте: краї лацканів до ліній згинів - з боку пілочок, нижче ліній згинів краї бортів і нижні краї пілочок - з боку підбортів. Точно сколіть припуски швів вшиванняя верхнього і нижнього комірів. Обшивку горловини спинки відверніть вгору, припуски швів вшивання комірів зшийте близько до сколотих швів. Обшивку горловини спинки знову відверніть на виворітний бік жакета.

 

 

11. Бокові шви

Біля бокових зрізів пілочок підборти відверніть вниз. Припуски швів пришивання підбортів розпрасуйте на довжину по бл. 5 см. Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть бокові зрізи, потім кінці підбортів приколіть до припуску на підгин низу спинки. Виконайте бокові шви. Припуски швів розпрасуйте. Підборти знову відверніть на виворітний бік. Припуски на підгин низу спинки відверніть на виворітний бік, для цього обшивки шліци ще раз розкладіть. Припрасуйте. Припуск на підгин низу пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

12. Шви рукавів

Кожну ліктьову частину рукава накладіть на верхню частину рукава, сколіть ліктьові зрізи від верху до мітки шліци. На припуску ліктьової частини рукава біля верхнього кінця припуску під шліцу виконайте надсічку. Припуски шва розпрасуйте. Для припосаджування оката кожного рукава від • до • прокладіть строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть передні зрізи рукава. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте.

 

 

13. Передні краї шліц рукавів, розмітити кути конвертом

Припуск на підгин низу кожної верхньої частини рукава відверніть вгору, біля краю припуску на підгин низу на краї обшивки шліци поставте позначку. Припуск на підгин низу знову відверніть вниз. Обшивку переднього краю шліци відверніть на виворітний бік, біля краю обшивки на краї припуску на підгин низу верхньої частини рукава поставте позначку. Обшиву знову відверніть. Від мітки до мітки через розмічений нижній куток верхньої частини рукава проведіть лінію шва.

 

 

14. Виконати кути конвертом

Кожен рукав складіть на куті, сколіть размічені лінії шва. Зшийте, почавши/закінчивши строчку на відстані 1 см від краю припуску на підгин низу/обшивки шліци. Припуски косого шва зріжте до ширини 5 мм, біля нижнього кінця - навскоси. Припуски шва розкладіть і розпрасуйте.

 

 

15. Припуски під шліци рукавів

Біля краю шліци кожної ліктьової частини рукава припуск на підгин низу ліктьової частини відверніть на лицьовий бік і приколіть. Припуск настрочіть уздовж краю розрізу на відстані 1 см, не доходячи 1 см до краю припуску на підгин низу ліктьової частини рукава. Край припуску на підгин низу біля кінця шва відверніть вниз і приколіть. На припуску по поздовжньому зрізу припуску під шліцу виконайте надсічку впритул до останнього стібка строчки. На нижньому куті припуски зріжте навскоси.

 

 

16. Закінчити рукави

Обшивку шліци кожної верхньої частини рукава накладіть на припуск під шліцу ліктьової частини рукава лицьовим боком до лицьового боку. Зрізи сколіть і зшийте від верху до поперечної мітки (див. крок 15) з припусками шириною 1 см. Припуск на підгин низу рукава і обшивку шліци (верхня частина рукава) відверніть на виворітний бік рукава. Передній край шліци і низ рукава приметайте і припрасуйте. Припуск на підгин низу кожного рукава пришийте вручну незатягнутими стібками. Знизу краї шліци рукава закрийте на кнопку.

 

 

 

17. Вметати рукави

Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши поперечну мітку ліктьової частині рукава з боковим швом, а також поперечні мітки 9 на рукаві і на проймі. Потім з виворітного боку верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістіть з плечовим швом і сколіть. Рукав припосадіть по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколіть з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметайте.

 

 

18. Вшити рукави

Кожен рукав вшийте в пройму з боку рукава, почавши строчку від шва рукава. Щоб легко видалити намітку, строчку прокладіть впритул до зметувальних стібків. Видаліть наметувальні нитки. Припуски шва вшивання рукава відверніть на рукав. Шов вшивання рукава акуратно відпрасуйте з боку рукава, припрасовуючи посадку.

 

 

19. Тасьма

Один кінець шерстяної тасьми відверніть на виворітний бік на ширину 1 см. Кінці ланцюжка і шерстяної нитки пришийте до запрасованого кінця тасьми. Ланцюжок і шерстяну нитку протягуйте під і над фестончастими краями тасьми, схрещуючи їх з лицьового боку з інтервалами по бл. 5 см і закріплюючи ручними стібками. Тасьму накладіть на перед і спинку уздовж шва вшивання рукава від поперечної мітки до поперечної мітки, на відстані 1 см від поперечної мітки тасьму і нитку зріжте, кінець тасьми підверніть. Ланцюжок відщипніть кусачками біля кінця тасьми, кінець ланцюжка пришийте. Тасьму нашийте вручну. Аналогічно нашийте тасьму уздовж шва вшивання іншого рукава.

 

 

20. Підплечики

Одягніть жакет. Вкладіть підплечик, сумістивши його край з краями припусків шва вшивання рукава (для кращого огляду на малюнку ми не зобразили тасьму). Підплечик пришийте до припусків плечового шва, кінці підплечика закріпіть нитяними перемичками на припусках шва вшивання рукава.

 

 

21. Підготовка деталей паперової викрійки для розкрою підкладки

З деталі 1 зріжте передню частину, з деталі 2 - нижню частину по накреслених лініях підкладки. Деталь 1 накладіть на деталь 3 уздовж краю горловини, на деталі 3 обшивку шліци відверніть на спинку, на деталях 9 і 10 обшивки відверніть вниз. Уздовж внутрішніх країв обшивок на спинці і на кишенях накресліть лінії = лінії підкладки. Зі спинки зріжте нижню бокову частину, з кишень - верхні частини по накреслених лініях підкладки. З деталей 4, 5 і 6 зріжте обшивки/припуски під шліци.

 

 

22. Розкрій підкладки

Підкладкову тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Подготовлені деталі паперової викрійки 1-6, 10 і 11 накладіть на підкладкову тканину, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на середній шов по спинці - 3 см, по нижніх зрізах частин спинки припуски не передбачені, на підгин низу бокових частин пілочок біля бокових зрізів - 4 см, біля рельєфних зрізів - 1,5 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть. Лінії швів і розмітка - див. крок 3.

 

 

23. Кишені

Деталь кожної кишені з підкладкової тканини приколіть, відповідно, до обшивки верхнього зрізу кишені лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте, залишивши в шві відкритою ділянку довжиною бл. 5 см для вивертання. Припуски шва запрасуйте на підкладку. Обшивку і підкладку відверніть на лицьовий бік кишені, зрізи зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень виконайте надсічки в декількох місцях. Кишеню виверніть, припрасуйте. Відкриту ділянку шва зашийте. Уздовж верхнього краю кишені нашийте тасьму. Всі кишені приколіть до пілочок по розмітці і нашийте вручну.

 

 

24. Підкладка

Середні частини спинки підкладки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи, сумістивши лінії швів. Для складки на вільне облягання спочатку зшийте середні зрізи на відстані 1 см. Потім по лінії середини спинки прокладіть строчки зверху і знизу на довжину по бл. 5 см. Глибину складки відверніть в один бік. На підкладці виконайте шви, залишивши в рельєфних швах спинки підкладки відкритими шліци. Ліктьові шви рукавів підкладки виконайте без шліц. Вшийте рукави підкладки.

 

 

25. До жакета пришити підкладку

Підкладку приколіть до обшивки горловини спинки і далі до підбортів до ділянок округлення лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Підкладку вкладіть в жакет виворітним боком до виворітного боку, рукави підкладки вкладіть в рукави жакета. Рельєфні шви спинки жакета і спинки підкладки сколіть біля верхніх кінців шліц, при цьому підкладку злегка відтягніть вгору.

 

 

26. Низ підкладки, шліци

На середній частині спинки підкладки у верхньому куті вирізу під кожну шліцу виконайте косу надсічку довжиною 1,5 см. Поздовжні зрізи підкладки підверніть і приколіть до обшивки шліци. Нижній зріз підкладки підверніть на ширину 5 мм, відтягніть до верхнього краю припуску на підгин низу/підбортів, приколіть і пришийте вручну. Біля верхніх кінців шліц зайву тканину підкладки відверніть вниз. Підкладку пришийте до обшивок шліц. Рукави підкладки підверніть на ширину по 1,5 см і пришйте до верхніх країв припусків на підгин низу рукавів жакета.

 

 

27. Петлі, ґудзики, тасьма

На правій пілочці обметайте петлі по розмітці. До лівої пілочки пришийте ґудзики відповідно до петель. Тасьму нашийте уздовж країв коміра і лацканів (з боку підбортів), закінчивши на бл. 3 см нижче верхньої петлі/ґудзика. Потім з лицьового боку жакета тасьму нашийте вздовж інших зовнішніх країв жакета, почавши/закінчивши на відстані по бл. 3 см вище ліній згинів лацканів. Також нашийте тасьму уздовж нижніх країв рукавів і країв шліц.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу