Колор-блокінг в стилі печворк: шиємо сукню-футляр

Шиття - це творчість. Оригінальна геометрія швів нашої сукні-футляр з'єднує 4 різних за фактурою і забарвленням тканини. Тому ця викрійка допоможе не просто пошити неймовірно жіночну сукню, яка ідеально підкреслює фігуру. Лише дайте фантазії запрацювати на повну силу. Зазирніть у свої запаси відрізів і залишків тканин - з них ви можете створити власний шедевр у стилі колор-блокінг або печворк, який вразить усіх неповторною художньою композицією.

 

                                                            Сукня 103 Burda 8/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: візерунчаста тканина клоке 0,55 м шириною 150 см для всіх розмірів; тканина піке хай-тек сріблястого кольору 0,50 м шириною 150 см; трикотажне полотно помаранчевого кольору 0,65 м шириною 150 см; трикотажне полотно хай-тек синього кольору 1,15 м шириною 120 см; еластична підкладкова тканина 1,15 м шириною 135 см; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму, або трикотажні полотна; ідеально підійдуть тканини/трикотажні полотна з еластаном.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині/трикотажному полотні. Удвічі складати тканину/трикотажне полотно лицьовим боком всередину, в один шар розкладати тканину/трикотажне полотно лицьовим боком вгору. Асиметричні деталі 1-9 накласти на лицьовий бік тканини/трикотажного полотна боком з написами догори.

 

 

Розкрій:

З візерунчастої тканини клоке:

1 Середня частина ліфа переду 1х

2 Права бокова частина ліфа переду 1х

5 Права кокетка переднього полотнища спідниці 1х

8 Нижня частина переднього полотнища спідниці 1х

 

 

З тканини піке хай-тек сріблястого кольору:

3 Ліва частина ліфа переду 1х

6 Права бокова частина переднього полотнища спідниці 1х

 

 

З трикотажного полотна помаранчевого кольору:

4 Ліва бокова частина ліфа переду 1х

7 Середня частина переднього полотнища спідниці 1х

 

 

З трикотажного полотна хай-тек синього кольору:

9 Ліва бокова частина переднього полотнища спідниці 1х

10 Ліф спинки 2х

11 Заднє полотнище спідниці 2х

12 Рукав 2х

 

 

З підкладкової тканини:

10 Ліф спинки 2х

11 Заднє полотнище спідниці (без припусків по краях шліци) 2х

13 Ліф переду зі згином 1х

14 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

 

 

Деталі підкладки викроїти з припусками на шви і на підгин низу 1,5 см. Лінії швів перевести на деталі крою підкладки.

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на трикотажному полотні за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах -1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швіві низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 

Флізелін формбанд: припрасувати уздовж зрізів горловин і пройм переду і спинки, а також вздовж верхніх зрізів полотнищ спідниці, при цьому ланцюговий шов на флізеліні повинен суміщатися з розміченою лінією шва.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Рельєфні шви ліфа переду

Ліву бокову частину ліфа переду приколоти до лівої частини ліфа переду від низу (контрольна мітка1) до кутка (поперечна мітка) лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (1).

Припуск лівої частини ліфа переду надсікти впритул до останнього стібка строчки (1а).

Ліву частину ліфа переду приколоти до лівої бокової частини ліфа переду від надсічки до верху. Пришити (2). 

 

 

Припуски шва запрасувати на ліву бокову частину ліфа переду. Середню частину ліфа переду приколоти до правої бокової частини ліфа переду від верху (контрольна мітка 2) до кутка. Пришити (3).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Ліву частину ліфа переду приколоти до правої і середньої частин ліфа переду від низу (контрольна мітка 3) до кутка лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (4). Припуск середньої частини ліфа переду надсікти в кутку впритул до останнього стібка строчки (див. також малюнок 1а). Ліву частину ліфа переду приколоти до середньої частини ліфа переду від кутка до верху. Пришити. Припуски шва запрасувати на середню і праву бокову частини ліфа переду. 

 

 

Переднє полотнище спідниці

Праву кокетку переднього полотнища спідниці приколоти до правої бокової частини переднього полотнища спідниці від верху (контрольна мітка 4) до кутка лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (5).

 

 

Припуск правої бокової частини переднього полотнища спідниці надсікти впритул до останнього стібка строчки (див. також малюнок 1а). Праву бокову частину переднього полотнища приколоти до кокетки від кутка до бокового зрізу. Пришити. Припуски шва запрасувати на кокетку. Середню частину переднього полотнища спідниці (деталь 7) накласти на праву бокову частину переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 5). Зшити (6).

Припуски шва запрасувати вниз. Нижню частину переднього полотнища спідниці накласти на середню частину переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 6). Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати. Ліву бокову частину переднього полотнища спідниці накласти на переднє полотнище спідниці, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 7). Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

 

Поперечний шов переду

Ліф переду накласти на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти поперечні зрізи (контрольна мітка 8), сумістивши рельєфні шви. Зшити. Припуски шва розпрасувати. 

 

Частини ліфа спинки і задні полотнща спідниці

На частинах ліфа спинки і на задніх полотнищах спідниці зшити виточки. Для цього деталь крою скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сумістивши лінії виточки. Лінії виточки сколоти. Виточки зшити, почавши строчку від широкого кінця і закінчивши біля вершини виточки. Біля вершини виточки закріп не виконувати, а нитки строчки туго зв'язати (7). Глибину виточки запрасувати до лінії середини спинки.

Частини ліфа спинки накласти на задні полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти поперечні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

 

Потайна застібка на блискавку

Припуски по середніх зрізах частин спинки надсікти біля верхніх поперечних міток (розрізу для потайної застібки на блискавку). Потайну застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту потайну застібку-блискавку накласти верхнім боком на праву частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма потайної застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми потайної застібки-блискавки приколоти до краю припуску, верхні зубчики потайний застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією горловини. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (8).

 

 

Потайну застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму потайної застібки-блискавки накласти верхнім боком на ліву частину спинки уздовж краю розрізу, приколоти шпилькою (9).

 

 

Потайну застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (10).

 

 

Середній шов по спинці. Шліца

Нижче потайної застібки на блискавку частини спинки скласти лицьовими боками. Сколоти середні зрізи від нижньої поперечної мітки (шліца) до потайний застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайний застібки-блискавки відвернути до країв припусків. Виконати середній шов по спинці від поперечної мітки впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, використовуючи при цьому одностороннюю лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (11).

 

 

Припуски шва і припуски по краях шліци обметати. Припуски шва розпрасувати, не доходячи бл. 3 см до верхнього кінця шліци. Обшивку лівого краю шліци запрасувати на виворітний бік. Припуск під шліцу правого краю шліци відвернути на ліву частину спинки і, щоб не виконувати надсічку, припуски правої частини спинки (середній шов по спинці) вище шліци запрасувати на виворітний бік навскоси. Припуск по подовжньому зрізу припуску під шліцу запрасувати на виворітний бік і настрочити (12).

Біля верхнього кінця шліци обшивку лівого краю шліци і припуск під шліцу приколоти. Ліву частину спинки відстрочити біля верхнього кінця шліци по розмітці навскоси, закріплюючи обшивку шліци і припуск під шліцу. 

 

 

Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

Рукави

Кожен рукав скласти по лінії згину виворітним боком всередину. Відкриті зрізи зметати. Згин припрасувати. Рукав приколоти до зрізу пройми між поперечними мітками лицьовим боком до лицьового боку. Рукав вшити (13). Припуски шва запрасувати на перед і спинку. 

 

 

Підкладка

На деталях підкладки зшити виточки. Глибини нагрудних виточок запрасувати вниз, глибини інших виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки. На передньому полотнищі спідниці закласти і заколоти складки в напряму міток-стрілок. Полотнища спідниці підкладки пришити, відповідно, до деталей ліфа підкладки. Припуски швів розпрасувати і обметати. Виконати середній шов по спинці підкладки між мітками розрізів. Виконати плечові шви. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

Горловину обшити підкладкою

Підкладку накласти на сукню лицьовим боком до лицьового боку, приколоти до зрізу горловини. Середні зрізи частин спинки підкладки відвернути, не доходячи по бл. 5 мм до країв потайної застібки на блискавку, приколоти до зрізу горловини. На сукні припуски по краях розрізу разом з тасьмами потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до зрізу горловини зверху підкладки (14).

Уздовж розміченої лінії горловини прокласти строчку. Припуски шва зрізати близько до строчки. Підкладку відвернути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до до шва і максимально близько до країв застібки на блискавку. Підкладку відвернути на виворітний бік, припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік. Горловину припрасувати. 

 

 

Пройми обшити підкладкою

Біля бокових зрізів на сукні і на підкладці припуски відвернути на виворітний бік і сколоти шпильками (15).

 

 

Спочатку біля одної пройми переду просунути руку між сукнею і підкладкою, сколоті зрізи витягнути назовні. Шпильку видалити, міцно тримаючи зрізи. Зрізи пройм переду і підкладки сколоти від бокових зрізів лицьовим боком до лицьового боку, при цьому вище поперечної мітки рукав ще раз відвернути на перед лицьовим боком до лицьового боку, а припуски шва вшивання рукава відвернути на пройму. Зрізи пройм сколоти на максимально можливу довжину, закріплюючи рукав. Зшити (16).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки, пройму переду виправити. Аналогічно зшити зрізи пройм спинки і підкладки. Потім обшити підкладкою іншу пройму. Пройми припрасувату. Зрізи пройм підкладки, що залишилися відкритими, підвернути і приколоти до припусків швів вшивання рукавів, пришити вручну (17). 

 

 

Бокові шви

Біля бокових зрізів підкладку відвернути вгору. Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи на сукні і на підкладці. З кожного боку єдиною строчкою виконати боковий шов на сукні і на підкладці. Припуски швів розпрасувати і обметати. Підкладку знову вкласти в сукню виворітним боком до виворітного боку. Підкладку підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки, пришити вручну. 

 

Підгин низу сукні та підкладки

Обшивку лівого краю шліци ще раз розкласти. Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Обшивку шліци знову відвернути на виворітний бік і пришити до підгину низу. Припуск по нижньому зрізу підкладки відвернути на виворітний бік на 2 см вище, ніж за розміткою, підвернути і застрочити в край. Припуски по краях нижнього розрізу запрасувати на виворітний бік, підвернути і застрочити.

 

Подобається  3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Олено! Це дійсно захоплює - шиття в стилі колор-блокінг! Безмежний політ фантазії! Є нагода вдало пристосувати залишки тканин та створити неповторну, унікальну річ. А допоможе в цьому такий детальний майстер-клас!

Ірино, якось я бачила сукню за цією викрійкою з неймовірно стильною композицією тканин. Це були декілька видів джинсу, бавовна у квіточку і однотонна тканина. І сукня-футляр стала майже casual.

 Цікава ідея!

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Туника с оригинальной спинкой

Любите образы в стиле пэчворк, но пугает кропотливая работа? Нет проблем: воздушная туника с...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня-футляр в стилі ретро з Burda 9/1957

Версія 2017: поздовжні рельєфні шви і передні складки біля плечей залишилися без зміни, але...

39.90 грн.

Сукня-футляр з креп-сатину

У цій строгій і одночасно спокусливій чорній сукні матовий бік креп-сатину став лицьовим, і лише...

39.90 грн.