Майстер-клас: як пошити лляну сукню з запахом

Влітку у відпустці за день можна встигнути побувати відразу в декількох місцях: вранці на пляжі, вдень у місті, ввечері в ресторані... Лляна сукня з запахом і накладними кишенями XL просто створена для курортного життя і не тільки!

 

На одній основі з Burda 4/2015 ви можете пошити собі три варіанти в залежності від власних потреб. Сукня 122 з рукавами 3/4 в спортивному стилі дозволить динамічно рухатися в робочому ритмі. Модель 121 зі смугастої тканини і з короткими рукавчиками просто незамінна на морському курорті. Саме на її прикладі створений ілюстрований курс з пошиття. А в маленькій чорній сукні 120 з американською проймою можна відвідати світський захід і мати при цьому вельми достойний вигляд.

 

Сукня 122 Burda 4/2015     Сукня 121 Burda 4/2015      Сукня 120 Burda 4/2015

 

Популярність цієї викрійки доведена нашими майстринями на фотофорумі. Для пошиття такої універсальної літньої сукні ідеально підійде лляне полотно.

 

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: тканина в поперечну смужку 2,60 м шириною 150 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,60 м шириною 90 см; репсова стрічка 1,00 м шириною 4 см; 2 великі кнопки для пришивання. Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину тканини.

 

1 Ліф пілочки 2х

2 Ліф спинки 2х

3 Переднє полотнище спідниці 2х

4 Бокове полотнище спідниці 2х

5 Заднє полотнище спідниці зі згином 1х

6 Обшивка горловини пілочки 2х

7 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

8 Лацкан 4х

9 Передня частина рукава 2х

10 Ліктьова частина рукава 2х

а) 2 кишені довжиною по 31 см (з яких по 5,5 см - обшивки верхніх зрізів) і шириною по 24 см, включаючи припуски

b) права зав'язка довжиною 45 см, ліва зав'язка довжиною 55 см, обидві зав'язки шириною по 7 см, включаючи припуски

с) 2 обшивки пройм (розкрій за косою) довжиною по 20 см і шириною по 4 см, включаючи припуски.

 

 

Розкрій

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на підгин низу сукні - 4 см, на підгин низу рукавів - 1,5 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см.

 

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладкою дублювати нижні деталі лацканів.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду, лінії згинів і лінії суміщення перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Виточки

Кожен ліф пілочки і кожну частину ліфа спинки скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Лінії виточки сколоти. Виточку зшити, почавши строчку біля нижнього зрізу і закінчивши біля вершини виточки. Біля вершини виточки закріп не виконувати, а туго зв'язати нитки строчки (1). Глибини нагрудних виточок зрізати до ширини по 1,5 см (1а) і обметати. Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки.

 

 

Середній шов ліфа спинки

Частини ліфа спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

Рукави

Припуск по нижньому зрізу кожного рукава обметати і запрасувати на виворітний бік, але поки не пришивати. Передні частини рукавів приколоти до зрізів пройм ліфів пілочок лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 1), сумістивши нижній край рукава з поперечної міткою. Передню частину рукава вшити (2).

Аналогічно вшити ліктьову частину рукава в пройму ліфа спинки (контрольна мітка 2). Припуски кожного шва вшивання рукава і припуски по зрізах пройм нижче рукавів зрізати до ширини по 1 см. Припуски шва вшивання кожної частини рукава обметати разом і запрасувати на ліф спинки/пілочки, не доходячи бл. 5 см до нижнього краю рукава.

 

 

Плечові шви і верхні шви рукавів

Ліфи пілочок накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи і верхні зрізи рукавів, при цьому припуски на підгин низу рукавів ще раз відвернути вниз. Зрізи зшити (3). Припуски швів розпрасувати і обметати. Припуски на підгин низу рукавів знову відвернути на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

 

Зав'язки

Припуски по поздовжніх зрізах і одному короткому зрізу кожної зав'язки запрасувати на виворітний бік. Ширина в готовому вигляді - 4 см. Репсову стрічку приколоти до виворітного боку зав'язки, при цьому кінець репсової стрічки підвернути біля запрасованого кінця зав'язки. Репсову стрічку відстрочити в край (4). Ліву, довшу зав'язку приколоти до бокового зрізу ліфа лівої пілочки між розміченою лінією шва пришивання спідниці і поперечної міткою. Іншу зав'язку поки відкласти в бік. 

 

 

Бокові шви

Ліфи пілочок накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити, закріпивши в лівому боковому шві зав'язку. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

Пройми обшити обшивками

Кожну косу обшивку пройми скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Складену вдвічі обшивку приколоти до зрізу пройми нижче рукава лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи обшивки з краєм припуску. Кінці обшиви лежать на припусках шва вшивання рукава на довжину по бл. 2 см. Обшивку пришити до зрізу пройми (5). Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку відвернути на виворітний бік, пройму припрасувати і відстрочити на відстані 7 мм, біля нижнього краю рукава строчку прокласти поперек до шва вшивання рукава. 

 

 

Лацкани

По одній дубльованій і не дубльованій прокладкою деталі кожного лацкана скласти лицьовими боками і зшити, залишивши відкритими зрізи пришивання (контрольна мітка 9). Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутку - навскоси (6).

 

 

Лацкан вивернути. Припрасувати. Лацкан приколоти до зрізу горловини ліфа пілочки від поперечної мітки (контрольна мітка 9) лицьовим боком до лицьового боку, при цьому дубльована прокладкою деталь лацкана лежить знизу. Лацкан приметати (7). 

 

 

Приметати праву зав'язку

Відкритий кінець правої зав'язки зрізати навскоси. Для цього з верхнього боку зав'язки вздовж одного поздовжнього краю (= нижній край) від кінця зав'язки відміряти 2 см і поставити мітку. Кінець зав'язки зрізати вгору навскоси від поставленої мітки до кутка (8).

 

 

Зав'язку приколоти до зрізу горловини ліфа правої пілочки між розміченою лінією шва пришивання спідниці і поперечною міткою зверху лацкана (9).

 

 

Горловину обшити обшивкою

Плечові зрізи обшивок горловин пілочок приколоти до плечових зрізів обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку. На обшивці горловини виконати плечові шви. Припуски швів розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки горловини обметати. Обшивку приколоти до зрізів горловин ліфів пілочок і ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, закріплюючи лацкани і праву зав'язку. Пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень - надсікти (10).

 

 

Обшивку відвернути зверху шва пришивання і настрочити на припуски шва близько до шва (11). Обшивку горловини відвернути на виворітний бік. Горловину припрасувати. Внутрішній зріз обшивки пришити до припусків плечових швів. Нижні кінці обшивки поки не пришивати. 

 

 

Кишені

Припуски по всіх зрізах кожної кишені обметати. Верхній зріз кишені запрасувати на виворітний бік на ширину 5,5 см. Потім припуски по інших зрізах кишені запрасувати на виворітний бік на ширину по 1,5 см (12).

 

 

Кишеню приколоти до бокового полотнища спідниці по розмітці і настрочити в край. Верхні кутки кишені настрочити по периметрах маленьких трикутників (13). 

 

 

Спідниця

Суцільнокроєні обшивки передніх зрізів передніх полотнищ спідниці обметати, відвернути на виворітний бік і приметати. Краї припрасувати. Бокові полотнища спідниці пришити до передніх полотнищ спідниці (контрольні мітки 10) і заднього полотнища спідниці (контрольні мітки 11) лицьовим боком до лицьового боку. Припуски швів розпрасувати і обметати. Верхні зрізи бокових полотнищ спідниці призборити. Для цього по обидва боки від розміченої лінії шва пришивання спідниці прокласти строчки великими стібками. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, верхні зрізи бокових полотнищ спідниці стягнути на нитках строчок до довжини по 18-19-21-22-23 см. Кінці ниток строчок зв'язати. Зборку рівномірно розподілити (14). 

 

 

Ліф сукні пришити до спідниці

Нижні кінці обшивок горловин ліфів пілочок ще раз відвернути вперед. Ліф сукні приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, при цьому обшивки горловин ліфів пілочок виступають за передні краї спідниці, рельєфні шви спідниці сумістити з виточками ліфа сукні. Пришити. Біля кінців поперечного шва припуски шва зрізати навскоси до швів пришивання обшивок (15). Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору. Обшивки горловин ліфів пілочок знову відвернути на виворітний бік, підвернути і пришити до припуску шва пришивання спідниці. 

 

 

Підгин низу

Суцільнокроєні обшивки передніх полотнищ спідниці ще раз відвернути вперед. Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Обшивки знову відвернути на виворітний бік і пришити до підгину низу. 

 

Кнопки

Верхні частини кнопок пришити до обшивки горловини ліфа правої пілочки і до ліфа лівої пілочки (з лицьового боку) на відстані по 1 см від шва пришивання спідниці і від краю горловини. Праву пілочку накласти на ліву пілочку, сумістивши лінії середини переду, поставити мітки для нижніх частин кнопок. Нижні частини кнопок пришити. 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Футболка свободного кроя

Не футболка, а супервещь! И на это есть все основания: во-первых, просторный покрой с...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Топ приталеного силуету на перекручених бретелях

Легкий топ із перекрученими бретелями викроюється за косою і вносить благородну нотку в цей...

49.9 грн.

Блуза просторого крою з подвійним ефектом

Завдяки вставці декольте, лацканам і довгій зустрічній складці здається, що перед нами дві речі –...

49.9 грн.