На роботу, як на свято: шиємо спідницю-олівець з баскою

Січень багатий на свята, з якими не хочеться розлучатися. Надовше підтримати гарний настрій допоможе спідниця-олівець, баску якої можна прикрасити витонченим декором з пайєтками.

 

У такому вбранні ви можете зустріти Старий Новий рік, а наступного дня піти в офіс. Просто завбачливо зробіть декоративні елементи знімними: акуратно приметайте їх для урочистого виходу, а для робочих днів просто відпоріть. Як пошити елегантну спідницю-олівець, яка формує ідеальну фігуру, дивіться у покроковому ілюстрованому курсі з пошиття Burda.

 

 

Спідниця 117 Burda 12/2013

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: шерстяний габардин 0,80 м шириною 150 см для всіх розмірів; підкладкова тканина для баски 0,30 м шириною 140 см; прокладка для пояса (флізелін бундфікс) шириною 3 см в готовому вигляді:

розмір 34 - 0,70 м, розмір 36 - 0,75 м, розмір 38 - 0,80 м, розміри 40, 42 - 0,85 м, розмір 44 - 0,90 м; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 1 застібка-гачок для пришивання; нитки для шиття; атласна стрічка 1,65 м шириною 1 см; готові мотиви, розшиті пайєтками, для пришивання.

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, різець для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: шерстяні або змішані спідничні тканини.

 

Викрійка спідниці рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи.

 

 


Порада: процес розкрою значно спроститься, якщо деталі 3 і 4 перезняти двічі. Паперова викрійка пояса не передбачена. Пояс слід накреслити прямо на тканині -див. крок 2.

Розмір спідниці визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 86 см, розм. 36 = 90 см, розм. 38 = 94 см, розм. 40 =98 см, розм. 42 = 102 см, розм. 44 = 106 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Переднє полотнище спідниці із згином 1х

2 Заднє полотнище спідниці 2х

3 Середня частина баски переду зі згином 1х

3 Середня частина баски спинки 2х

4 Бокова частина баски переду 2х

4 Бокова частина баски спинки 2х

а) пояс довжиною: розм. 34 - 69 см, розм. 36 - 73см, розм. 38 - 77 см, розм. 40 - 81 см, розм. 42 -85 см, розм. 44 - 89 см (з яких 3 см - припуск на застібку) і шириною 8 см, включаючи припуски.

Деталі 3 і 4 викроїть також з підкладкової тканини.

 

 

1. Розкрій (зі складеної вдвічі тканини)

Від однієї пруги відміряйте 22 см і поставте мітки. Іншу пругу відверніть до міток лицьовим боком всередину. Деталі 1, 2, 3 і 4п риколіть до складеної вдвічі тканини, переднє полотнище спідниці (1) і середню частину баски переду (3) - до згину тканини. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: по верхніх зрізах - 1 см, на підгин низу спідниці - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть.

 

 

2. Розкрій (з розкладеної в один шар тканини)

Тканину розкладіть на столі виворітним боком вгору. Деталь 4 приколіть до тканини. Навколо деталі паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: по верхньому зрізу - 1 см, по інших зрізах - 1,5 см. Деталь викроїть. Тканину переверніть лицьовим боком вгору. Викроєну деталь приколіть до тканини лицьовим боком до лицьового боку і викроїть ще раз. Тканину, що залишилася, розкладіть в один шар виворітним боком вгору. На тканині накресліть пояс (а - розміри наведені в пункті «План розкладки»).

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури деталей викрійки (лінії швів), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік всіх деталей крою, крім пояса, за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Біля мітки розрізу для застібки на блискавку і біля мітки нижнього розрізу виконайте надсічки довжиною по 5 мм.

 

 

4. Розкрій підкладки

Підкладкову тканину складіть вдвічі лицьовим боком всередину. Деталі 3 і 4 приколіть до складеної вдвічі підкладкової тканини, середню частину баски переду - до згину тканини. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: по верхніх зрізах - 1 см, на інші шви і по зрізах -1,5 см. Деталі викроїть. Контури деталей викрійки переведіть на деталі підкладки, біля мітки розрізу виконайте надсічку.

 

 

5. Виточки

Кожне полотнище спідниці складіть по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки. Зшийте, почавши строчку від верхнього зрізу. На початку шва виконайте закріпку. Біля вершини виточки закріпку не виконуйте, а зв'яжіть нитки строчки. Глибину виточки запрасуйте до лінії середини переду/спинки.

 

 

6. Потайна застібка на блискавку, права половинка

Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком вниз вздовж краю розрізу правого заднього полотнища спідниці на відстані 5 мм від зрізу. Верхні зубчики потайної застібки-блискавки лежать на розміченій лінії шва пришивання пояса. Потайну застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу (надсічка) спеціальною лапкою швейної машини. Голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

 

 

7. Потайна застібка на блискавку, ліва половинка

Закрийте застібку-блискавку. Другу тасьму потайної застібки-блискавки накладіть уздовж краю розрізу для застібки на блискавку лівого заднього полотнища спідниці, вгорі приколіть. Застібку-блискавку знову розкрийте і пришийте другу тасьму потайної застібки-блискавки до мітки розрізу (надсічка). Голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Потайну застібку-блискавку закрийте.

 

 

8. Середній шов заднього полотнища спідниці, розріз

Задні полотнища спідниці складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи між міткою розрізу для застібки на блискавку і міткою нижнього розрізу, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки витягніть назовні. Зрізи зшийте від мітки нижнього розрізу до мітки розрізу потайної застібки на блискавку максимально близько до застібки-блискавки. Припуски шва розпрасуйте, припуски по краях розрізу запрасуйте на виворітний бік, обметайте.

 

 

9. Бокові шви

Переднє полотнище спідниці накладіть на заднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

 

 

10. Зшити деталі баски

Середні частини баски спинки складіть лицьовими боками, зшийте середні зрізи до мітки розрізу. Бокові частини баски переду і спинки накладіть на відповідні середні частини баски, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Баску спинки складіть з баскою переду, сколіть бокові зрізи. Зшийте. Припуски всіх швів розпрасуйте.

 

 

11. Обробити нижній край баски

Зшийте деталі баски з підкладкової тканини - див. крок 10. Припуски швів розпрасуйте. Підкладку накладіть на баску лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви. Сколіть нижні зрізи. Зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Баску виверніть, нижній край припрасуйте. Припуски по краях розрізу відверніть на виворітний бік (на басці і підкладці).

 

 

12. Обшити краї розрізу

Біля верхнього зрізу баски краї розрізів баски і підкладки сколіть шпильками. Спочатку просуньте руку між баскою і підкладкою біля одного краю розрізу, захопіть сколені зрізи і витягніть їх назовні. Шпильку видаліть, міцно тримаючи зрізи. Краї розрізу баски і підкладки сколіть до мітки розрізу лицьовим боком до лицьового боку. Зшийте. Край розрізу виправіть. Аналогічно обшийте підкладкою інший край розрізу.

 

 

13. Баску приметати до спідниці

Баску виверніть. Краї припрасуйте. Верхні зрізи баски і підкладки зметайте. Баску натягніть підкладкою вниз на лицьовий бік спідниці, приколіть до верхнього зрізу спідниці і країв потайної застібки на блискавку. Краї розрізу баски пришити до країв потайної застібки на блискавку вручну. Верхній зріз баски приметайте.

 

 

14. Пришити пояс

Прокладку для пояса припрасуйте до виворітного боку пояса. Пояс приколіть до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, біля правого краю застібки на блискавку кінець пояса залиште виступати на 1 см, біля лівого краю застібки - на 4 см. Пояс пришийте на відстані 1 см точно по перфорованій лінії прокладки. Припуски шва запрасуйте на пояс. Припуск по іншому подовжньому зрізу пояса запрасуйте на виворітний бік.

 

 

15. Обробити кінці пояса

Пояс скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях пояса зшийте короткі зрізи з припусками шириною по 1 см. На кутках припуски швів зріжте навскоси. Пояс виверніть. Внутрішній запрасований зріз пояса приколіть зверху шва пришивання пояса, пришийте вручну.

 

 

16. Застібка на гачок

Гачок пришийте на відстані бл. 5 мм від правого кінця пояса з виворітного боку. Петлю застібки-гачка пришийте до припуску на застібку пояса відповідно до гачка.

 

 

17. Підгин низу, краї розрізу

Припуск на підгин низу спідниці обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. Припуски по краях розрізу пришийте до підгину низу.

 

 

18. Мотиви і атласна стрічка

Атласну стрічку розрізати на 3 частини - довжиною 30, 80 і 45 см. Для виконання зборки уздовж одного краю кожного відрізка стрічки прокладіть дрібні стібки шва «вперед голку». Стрічки стягніть на нитках і розмістіть на басці разом з розшитими пайєтками мотивами. Призборені краї стрічок і мотиви нашийте вручну.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Простора блуза прямого крою

Простора блуза з «хижим» принтом і рукавами 3/4. На спинці у блузи розташовується застібка на дві...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сорочка трикотажна без коміра

Літня сорочка з короткими рукавами і без коміра застібається на зручні кнопки для дитячого одягу....

44.90 грн.

Сукня колор-блок в стилі 60-х

Сукня, яка ніби прийшла із 60-х, гарантує гарний настрій і струнку фігуру! Різнокольорові вставки...

39.90 грн.