Не гальмуй! Шиємо жилет у байкерському стилі

Хочете цієї весни чогось особливого? Тоді подивіться, яким дивовижно жіночним може постати жилет в байкерському стилі, якщо він виконаний не з грубої шкіри, а з чорної саржі з еластаном. Асиметрична застібка-блискавка, як у байкерської куртки, перетворює його в топ-модель цього сезону. На правій пілочці блискавка доходить до куточка коміра, а на лівій пілочці - до грудей. Не сумнівайтеся, такий жилет стане чудовим партнером як для брюк, так і для спідниць. А ми покажемо, як його пошити.

 

                                                                 Жилет 112 Burda 7/2015

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: саржа з еластаном 1,50-1,70-1,70-1,75-1,75 м шириною 145 см; коса бейка 1,10-1,15-1,20-1,20-1,25 м шириною 4 см (в припрасованому вигляді 2 см); 1 роз'ємна металева застібка-блискавка, що розкривається в обох напрямах, довжиною 70-75-75-75-75 см. Рекомендовані тканини: бавовняні тканини, що тримають форму, з еластаном або без нього. 

 

Рекомендовані тканини: бавовняні тканини, що тримають форму, з еластаном або без нього.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. 

 

 

Плани розкладки: тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, припуски по внутрішніх поздовжніх зрізах підбортів не передбачені. Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині.

 


Важливо: зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину тканини.


 

Розкрій

21 Пілочка, суцільнокроєна з нижнім коміром 2х

22 Спинка 2х

23 Підборт, суцільнокроєний з верхнім коміром 2х

 

 

Лінії швів і розмітка

Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, а також позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки розрізу переду і входів в кишені перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На обох пілочках лінії середини переду, на лівій пілочці лінію шва пришивання застібки-блискавки перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Виточки

Кожну пілочку і частину спинки скласти, відповідно, по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Сколоти лінії виточки. Виточки зшити від бокового зрізу до вершини. На початку строчки виконати закріп. Біля вершини виточки закріп не виконувати, а нитки строчки зрізати і туго зв'язати. Глибину виточки зрізати до ширини 1 см (1), разом обметати і запрасувати вниз. Пілочки і частини спинки відстрочити уздовж швів виточок близько до швів. 

 

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати в один бік. Спинку відстрочити вздовж середнього шва близько до шва.

 

Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (контрольна мітка 1). Прокласти строчки від розмічених ліній пройм, біля кутків коміра - тільки до розмічених ліній швів. Припуски швів зрізати близько до строчок, припуски пілочок надсікти в кутках (2). Припуски швів обметати і розпрасувати. 

 

 

Вкоротити застібку-блискавку

Для розмірів 38-44 вкоротити праву половинку застібки-блискавки, для всіх розмірів вкоротити ліву половинку застібки-блискавки. Застібку-блискавку розкрити. Від нижнього кінця правої половинки застібки-блискавки відміряти 71-72-72,5-73,5 см і поставити мітку. Від нижнього кінця лівої половинки застібки-блискавки відміряти 30 см (3).

На обох половинках застібки-блискавки за допомогою кусачок акуратно видалити верхні обмежувачі і відкласти в бік (4).

Ліву половинку застібки-блискавки зрізати на відстані 2 см вище поставленої мітки. На обох половинках застібки-блискавки верхні зубчики видалити, закінчивши на 5 мм нижче поставлених міток (5).

Верхні обмежувачі знову встановити на тасьми застібки-блискавки і затиснути кусачками (6). 

 

 

Правий підборт, права половинка застібки-блискавки

Припуск по поздовжньому зрізу правого підборта зрізати, не доходячи 3 мм до лінії краю борта. Праву половинку застібки-блискавки приколоти з лицьового боку до поздовжнього зрізу підборта верхнім боком вгору від розміченої лінії нижнього краю, сумістивши край тасьми застібки-блискавки з краєм припуску. Половинку застібки-блискавки пришити, проклавши строчку точно посередині тасьми застібки-блискавки. Для цього використовуйте лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (7).

 

 

Зубчики застібки-блискавки запрасувати вперед, тасьму застібки-блискавки з припуском - на підборт (8). Припуск по зрізу борта правої пілочки запрасувати на виворітний бік. 

 

 

 

Задні середні шви комірів, вшити нижній комір

Суцільнокроєні з пілочками частини нижнього коміра і з підбортами частини верхнього коміра скласти лицьовими боками, сколоти задні середні зрізи. Зшити (9 і 10).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Зріз вшивання нижнього коміра сколоти зі зрізом горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Прокласти строчку від кутка до кутка (11).

Припуски шва зрізати близько до строчки і запрасувати на комір. 

 

 

Підборти, ліва пілочка, нижній край лівої пілочки і комір

Внутрішні поздовжні зрізи підбортів обметати. Підборти накласти на пілочки лицьовим боком до лицьового боку, скласти верхній і нижній коміри, сумістивши задні середні шви. Сколоти нижні зрізи лівого підборта і лівої пілочки, зрізи лівого борта і зрізи комірів. Зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки. На кутках коміра і на нижньому кутку лівої пілочки припуски зрізати навскоси (12).

 

 

Підборти, права пілочка і нижній край правої пілочки

Нижній кінець правого підборта накласти на праву пілочку, сумістивши зубчики застібки-блискавки із запрасованим краєм правого борта. Біля нижнього кінця підборта припуск по зрізу борта пілочки відвернути на лицьовий бік зверху застібки-блискавки і підборта. Прокласти строчку уздовж лінії нижнього краю правої пілочки від краю борта до внутрішнього зрізу підборта (13).

 

 

Підборт відвернути на виворітний бік, комір вивернути. Правий підборт із застібкою-блискавкою приметати під край правого борта, сумістивши зубчики застібки-блискавки з краєм борта (14).

Оброблені краї коміра, бортів і нижні краї припрасувати, далі припуск на підгин низу пілочок запрасувати на виворітний бік.

 

 

Внутрішній зріз коміра

На верхньому комірі припуски в кутках надсікти (мітки-стрілки). Внутрішній зріз верхнього коміра і далі плечові зрізи підбортів підвернути над швом вшивання нижнього коміра/плечовими швами і приметати (15).

З лицьового боку пілочки відстрочити уздовж плечових швів, комір відстрочити вздовж шва вшивання близько до швів (закріплюючи внутрішні зрізи підбортів і верхнього коміра). 

 

 

Пройми

Припуски по зрізах пройм зрізати до ширини по 1 см. Поздовжні зрізи припрасованої косої бейки розкласти і розпрасувати. Косу бейку скласти уздовж навпіл (16) і припрасувати.

 

 

Косу бейку розрізати на 2 рівні частини. Складені вдвічі косі бейки приколоти до зрізів пройм, сумістивши відкриті зрізи бейок з краями припусків (17). 

 

 

З виворітного боку жилета прокласти строчки уздовж розмічених ліній пройм. Кінці бейок, що виступають, зрізати. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках заокруглень - надсікти в декількох місцях (18).

 

 

Косі бейки відвернути на виворітний бік. Припрасувати. Пройми відстрочити на відстані по 7 мм, закріплюючи з виворітного боку косі бейки (19).

 

 

Бокові шви

Припуски на підгин низу пілочок ще раз відвернути вниз. Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 2). Зшити. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на пілочку. Пілочки відстрочити уздовж бокових швів близько до швів.

 

Підгин низу

Припуски на підгин низу пілочок знову відвернути на виворітний бік, припуск на підгин низу спинки запрасувати на виворітний бік. Припуск на підгин низу жилета підвернути до ширини 1 см і заколоти. 

 

 

Відстрочити жилет

Нижній край жилета, краї бортів і коміра відстрочити на відстані 1 см, закріплюючи по краю правого борта застібку-блискавку.

 

Ліва половинка застібки-блискавки

Праву пілочку приколоти до лівої пілочки, сумістивши лінії середини переду. Ліву половинку застібки-блискавки приколоти верхнім боком вгору до лівої пілочки від нижнього краю жилета уздовж розміченої лінії шва пришивання застібки-блискавки. Верхній кінець застібки-блискавки підвернути (21).

 

 

Ліву половинку застібки-блискавки пришити впритул до зубчиків і уздовж краю тасьми застібки-блискавки, використовуючи лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (22). 

 

 

Подобається  2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Мій улюблений жилет!    https://burdastyle.ua/forum/rozkishnyy-zhylet  

Раджу звернути на цю модель увагу, - ну дуже класний!))

 

Надю, саме дивлячись на ваш проект і інших майстринь, я вирішила нагадати про цей чудовий жилет. Адже настає пора носити такі речі - теплішає:)

В понеділок планую опублікувати в Енциклопедії цілу підбірку викрійок різноманітних довгих жилетів.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Брюки в чоловічому стилі

Широкі брюки в чоловічому стилі представляють жіночу фігуру якнайкраще! Пояс з патами акцентує...

30 грн.

Зараз переглядають

Брюки на еластичному поясі

Однотонні брюки на еластичному поясі, з практичними боковими кишенями. ...

30 грн.

Спідниця міді розкльошеного силуету без пояса

Спідниця міді розкльошеного силуету з відрізною нижньою частиною. ...

30 грн.