Пуловер чи сукня? Шиємо річ в стилі мілітарі

Протилежності поєднуються! На прикладі однієї викрійки ми покажемо, що створені по ній речі можуть бути зовсім різними не тільки за виглядом, але й за своїм духом. У пуловері або міні-сукні з рукавами «летюча миша» і довгою застібкою поло на переді ви справите фурор! А завдяки покроковому ілюстрованому курсу пошити їх зовсім нескладно.

 

Хочете, щоб вас помітили? Тоді сміливо вибирайте камуфляж для міні-сукні 107 B.

 

Сукня 107 B Burda 10/2013

 

Ті ж, кому близький дух романтики і свободи, які втілює в собі стиль хіпі, можуть надати перевагу пуловеру 107 A з двох видів трикотажу.

 

Пуловер 107 A Burda 10/2013

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться:

Пуловер А : візерунчасте трикотажне полотно шириною 150 см: розмір 36 - 1,40 м, розмір 38 - 1,45 м, розмір 40 - 1,55 м, розмір 42 - 1,65 м, розмір 44 - 1,75 м; однотонне трикотажне полотно 0,80 м шириною 155 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,10 м шириною 90 см; флізелін формбанд; 4 ґудзики; подвійна голка швейної машини.

Сукня В: трикотажне полотно 2,10 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,10 м шириною 90 см; флізелін формбанд; 4 ґудзики; подвійна голка швейної машини.

Рекомендовані тканини: тільки трикотажні полотна.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині.

 


Важливо: стежте за тим, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки на деталях паперової викрійки була паралельна прузі/згину трикотажного полотна. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделей 107 А і 107 В. На деталі 24 мітки петель поставлені для розміру 36. Для розмірів 38-44 мітки петель поставити заново: мітку верхньої петлі поставити на такій же відстані від лінії горловини, як у розміру 36, мітка нижньої петлі одна для всіх розмірів, мітки інших петель поставити між верхньою і нижньою мітками з однаковими інтервалами..


 

Пуловер А :

З однотонного трикотажного полотна:

21 Середня частина переду зі згином 1х

22 Середня частина спинки зі згином 1х

24 Планка поло 2х

З візерунчастого трикотажного полотна:

23 Бокова частина, суцільнокроєна з рукавом 2х

а) обшивка горловини довжиною: для розмірів 36, 38 - 50 см, для розмірів 40-44 - 55 см, шириною 4 см, включаючи припуски.

 

Сукня В:

21 Середня частина переду зі згином 1х

22 Середня частина спинки зі згином 1х

23 Бокова частина, суцільнокроєна з рукавом 2х

24 Планка поло 2х

а) обшивка горловини довжиною: для розмірів 36, 38 - 50 см, для розмірів 40-44 - 55 см, шириною 4 см, включаючи припуски.

 

Розкрій

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на трикотажному полотні за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу пуловера/сукні і низу рукавів - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Лінії швів і розмітка

Деталі крою ще раз скласти лицьовими боками/вдвічі лицьовим боком всередину. Приколоти деталі паперової вікрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), окрім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 

Прокладка

Див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково прокладку припрасувати до середньої частини переду зверху куточків зрізів пришивання планки поло.

 

Флізелін формбанд

Припрасувати уздовж зрізів горловин так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на переді і на спинці впритул до розмічених ліній швів. 

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпи. Деталі крою з трикотажних полотен зшиваються спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. Підгин низу настрочуються подвійною голкою для збереження її еластичності. 

 

Рельєфні шви по переду і спинці

Середню частину переду розрізати між розміченими лініями швів пришивання планки поло, не доходячи 1 см до нижньої поперечної лінії. Одну бокову частину, суцільнокроєну з рукавом, накласти на середню частину переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти передні рельєфні зрізи від контрольної мітки 1 до нижнього зрізу. Зшити (1).

Аналогічно пришити до середньої частини переду іншу бокову частину, суцільнокроєну з рукавом. Задні зрізи бокових частин з рукавами приколоти до рельєфних зрізів середньої частини спинки (контрольна мітка 2). Пришити. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати до лінії середини переду/спинки. 

 

Плечові шви і верхні шви рукавів

Середню частину переду накласти на середню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, рукави скласти уздовж. Сколоти плечові зрізи і далі верхні зрізи рукавів (контрольна мітка 3). Зшити, при цьому від розмічених ліній нижніх країв рукавів строчки прокласти навскоси до країв припусків (2). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати назад. 

 

Горловина

Обшивку горловини скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Складену вдвічі обшивку приколоти до зрізу горловини, сумістивши відкриті зрізи обшивки з краєм припуску по зрізу горловини. Обшивку пришити на ширину припусків (1 см). Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень надсікти в декількох місцях (3). Обшивку відвернути на виворітний бік. Горловину припрасувати і відстрочити на відстані 5 мм. 

 

Планка поло

Планки приколоти до поздовжніх зрізів переду лицьовим боком до лицьового боку. Пришити, закінчивши строчки точно біля нижніх кутків (4).

Перед надсікти навскоси до кінців швів (5).

Припуски швів запрасувати на планки. Припуски по інших поздовжніх зрізах планок запрасувати на виворітний бік (6). 

Планки скласти по лініях згинів лицьовим боком всередину. Верхні зрізи планок сколоти. Зшити (7).

На кутках припуски швів зрізати навскоси. Планки вивернути. Краї припрасувати. Внутрішні половинки планок приколоти зверху швів пришивання. З лицьового боку планки відстрочити уздовж швів пришивання близько до швів, закріплюючи внутрішні половинки планок. На правій планці обметати петлі. Праву планку накласти на ліву планку, сумістивши лінії середини переду, нижні зрізи сколоти. Нижні зрізи планок приколоти до поперечного зрізу переду від кутка до кутка. Пришити (8). Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз. 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу пуловера/сукні і припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік, з лицьового боку настрочити подвійною голкою на відстані 3,5 см.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Брюки еластичні з рельєфними швами

В команді з топом виступають еластичні брюки такого ж кольору. Рельєфні шви забезпечують...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Кардиган приталеного крою з глибоким вирізом

Мереживний кардиган приталеного крою з глибоким вирізом і зборками уздовж планок застібки...

39.90 грн.

Брюки з воланами по нижньому краю

Легкі прямі брюки з воланами по нижньому краю гарні не лише в однотонному варіанті, а й з принтом...

39.90 грн.