Рафінована краса. Як пошити сукню до свята

Святкуєте ви жіночий день, чи запрошені подружкою на весілля, або готуєтеся до першого у своєму житті балу - випускного, в цій сукні ви відчуєте себе справжньою принцесою! І завдяки нашому докладному ілюстрованому курсу ви зможете пошити її собі самостійно.

 

                                                       Сукня 122 Burda 3/2016       

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: тканина радзімір шириною 140 см: розм. 36 - 2,25, розм. 38, 40 - 2,30 м, розм. 42, 44 - 2,35 м; підкладкова тканина шириною 140 см: розм. 36, 38 - 0,45 м, розм. 40, 42, 44 - 0,50 м; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; нитки для шиття.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму. 

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Порада: щоб істотно спростити процес розкрою, деталі 1, 2 і 3 перезніміть двічі.

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Середня частина ліфа переду 4х (з яких 2х у якості деталей підкладки)

2 Проміжна частина ліфа переду 4х (з яких 2х у якості деталей підкладки)

3 Бокова частина ліфа переду 4х (з яких 2х у якості деталей підкладки)

4 Середня частина ліфа спинки 2х *

5 Проміжна частина ліфа спинки 2х *

6 Бокова частина ліфа спинки 2х *

7 Переднє полотнище спідниці 2х

8 Деталь під зустрічну складку зі згином 1х

9 Заднє полотнище спідниці 2х

* Ці деталі викроїти також з підкладкової тканини.

 

 

1. Розкрій деталей із основної тканини

Тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1-9 накладіть на складену вдвічі тканину, при цьому деталь 8 - до згину. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на всі інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталь викроїть.

 

 

2. Розкрій деталей з підкладкової тканини

Підкладкову тканину складіть удвічі лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 4, 5 і 6 накладіть на тканину і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на всі шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), за винятком лінії напряму поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою з основної і підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На припусках по середніх зрізах задніх полотнищ спідниці біля міток розрізу для потайної застібки на блискавку виконайте надсічки довжиною по 5 мм.

 

 

4. Флізелін формбанд

Припрасуйте уздовж зрізів горловин переду і спинки деталей підкладки (виворітний бік) так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на відстані 1,5 см від краю припуску.

 

 

5. Рельєфні шви ліфа переду

Кожну проміжну частину ліфа переду накладіть на середню частину ліфа переду лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 1), вколюючи шпильки поперек точно по лінії шва і виводячи їх на припусках. Акуратно прокладіть строчку зверху шпильок. Шпильки видаліть. Кожну бокову частину ліфа переду накладіть на проміжну частину ліфа переду лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 2), аналогічно сколіть рельєфні зрізи, зшийте. Частини ліфа переду складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи. Зшийте. Аналогічно виконайте рельєфні шви на ліфі переду підкладки.

 

 

6. Рельєфні шви ліфа спинки

Рельєфні зрізи частин ліфа спинки (контрольні мітки 3 і 4) з основної і підкладкової тканин сколіть і зшийте так само, як рельєфні зрізи ліфа переду (крок 5). Середній шов на ліфі спинки не виконуйте. На частинах ліфів переду і спинки з основної і підкладкової тканин припуски швів зріжте до ширини по 1 см, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

7. Бокові шви на ліфі сукні і ліфі підкладки

Частини ліфа спинки накладіть на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 6). Зшийте. Частини ліфа спинки підкладки накладіть на ліф переду підкладки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть і зшийте бокові зрізи. Припуски швів зріжте до ширини по 1 см і розпрасуйте.

 

 

8. Горловину і пройми обшити підкладкою

Припуски по плечових зрізах підкладки запрасуйте на виворітний бік. Підкладку приколіть, відповідно, до ліфа переду і частин ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви, а також лінії горловин і пройм. Прокладіть строчки уздовж зрізів пройм і горловин, почавши/закінчивши строчки точно біля розмічених ліній плечових швів. Припуски швів зріжте близькодо строчок, на ділянках заокруглень виконайте надсічки.

 

 

9. Горловини і пройми

Підкладку відверніть вгору і настрочіть на припуски швів пришивання близько до швів на максимально можливу довжину. Підкладку відверніть на виворітний бік, горловини переду і спинки, а також пройми припрасуйте.

 

 

10. Плечові шви

Частини ліфа спинки накладіть на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи (контрольна мітка 5), зшийте, не закріплюючи підкладку. Припуски швів розпрасуйте і сховайте під підкладку. Запрасовані плечові зрізи підкладки зшийте вручну.

 

 

11. Складки спідниці

На передніх і задніх полотнищах спідниці сколіть лінії складок до міток-стрілок (лицьовим боком всередину). Застрочіть складки від верху до міток-стрілок, на початку і в кінці швів виконайте закріпи. Передні полотнища спідниці складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи від верхнього зрізу до поперечної мітки (стрілка). Зшийте.Складки запрасуйте в напрямі міток-стрілок на довжину швів, припуски середнього шва розпрасуйте, згини складок не припрасовувайте.

 

 

12. Підгин низу, деталь під складку

На деталі під зустрічну складку і на передніх полотнищах спідниці припуски на підгин низу обметайте, запрасуйте на виворітний бік і приколіть. Деталь під складку накладіть з виворітного боку на розпрасовані припуски середнього шва переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії середини переду. Сколіть поздовжні зрізи деталі під складку і передніх полотнищ спідниці. Зшийте. Нижні кінці припусків швів підверніть навскоси в напряму один до одного і зшийте вручну. Припуски кожного шва обметайте разом. Деталь під зустрічну складку приметайте до верхнього зрізу переднього полотнища спідниці.

 

 

13. Бокові шви на спідниці

Припуски на підгин низу задніх полотнищ спідниці обметайте. Задні полотнища спідниці накладіть на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 7), при цьому запрасовані припуски на подгин низу передніх полотнищ спідниці ще раз відверніть вниз. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

14. Шов талії

Нижній зріз ліфа сукні приколіть до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви, рельєфні шви ліфа зі швами складок спідниці, а також середні шви на ліфі переду і передньому полотнищі спідниці. При цьому підкладку не закріплюйте. Пришийте. Припуски шва запрасуйте на ліф сукні.

 

 

15. Потайна застібка на блискавку, права половинка

Біля середніх зрізів частин спинки підкладку ще раз відверніть вгору. Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком вниз на праву частину спинки уздовж краю розрізу на відстані 5 мм від краю припуску, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть з краєм горловини. Потайну застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу (надсічка) спеціальною лапкою швейної машини. Голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

 

 

16. Потайна застібка на блискавку, ліва половинка

Потайну застібку-блискавку закрийте. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки накладіть на ліву частину спинки уздовж краю розрізу, вгорі приколіть. Потайну застібку-блискавку знову розкрийте, іншу тасьму потайної застібки-блискавки пришийте до мітки розрізу. Голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків.

 

 

17. Середній шов спинки

Частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи від низу до мітки розрізу, сумістивши лінії швів. При цьому вільний нижній кінець потайної застібки-блискавки відверніть до країв припусків. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте і обметайте.

 

 

18. Пришити підкладку, підгин низу

Припуски по середніх зрізах частин ліфа спинки підкладки і по нижньому зрізу підкладки відверніть на виворітний бік і приколіть до тасьм потайної застібки-блискавки і до припуску шва талії. Підкладку пришийте вручну. Решту припуску на підгин низу сукні запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: КАРІН НІРІНГ. ТЕКСТ: МАРІАННА МУССЛЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Юбка-карандаш с контрастной деталью

Напоминающая накладной карман контрастная деталь на переде узкой юбки вносит в ансамбль яркий...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня з бретеллю петлею комбінована

Літня сукня з бретеллю-петлею, комбінована з двох видів тканин. ...

44.90 грн.

Пальто з видовженою лінією плечей

Пошити це просторе пальто з видовженою лінією плечей не так складно, як може здатися на перший...

39.90 грн.