Рішуча і ніжна: дві блузи з родзинкою за однією викрійкою

Родзинка цієї струменистої блузи полягає в оригінальному крої переду - зі згином по нижньому краю, ефектом запаху і розрізами у зміщених бокових швах. Модель ідеально пасує до вузьких брюк, а в залежності від кольору тканини настрій блузи змінюється, як весняне небо - то ясне і легке, а то набіжить прохолодна хмаринка.

 

Вибирайте свій варіант і за допомогою ілюстрованого курсу з шиття Burda з легкістю створюйте собі стильну обнову.

 

Блуза 121 A Burda 11/2013                   Блуза 121B Burda 11/2013

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться:

Блуза А: поплін (з ефектом шкірки персика) шириною 150 см: розмір 34/36 - 2,50 м, розмір 38/40 - 2,55 м, розмір 42/44 - 2,60 м; флізелін G 785 0,15 м шириною 90 см; 2 ґудзики.

Блуза В: «варений» шовк шириною 130 см: розмір 34/36 - 2,50 м, розмір 38/40 - 2,65 м, розмір 42/44 - 2,70 м; флізелін G 785 0,15 м шириною 90 см; 2 ґудзики.

 

Рекомендовані тканини: тільки двохлицьові тканини, що драпіруються важкими складками.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки на деталях паперової викрійки була паралельна пругу/згину тканини.

 

21 Перед 1х

22 Спинка із згином 1х

23 Передня частина рукава 2х

24 Ліктьова частина рукава 2х

25 Комір-стійка із згином 2х

а) пояс, що зав'язується, довжиною: для розміру 34/36 - 150 см, для розміру 38/40 - 160 см, для розміру 42/44 - 170 см і шириною 4 см, в готовому вигляді 2 см;

b) 2 манжети довжиною по: для розміру 34/36 - 23 см, для розміру 38/40 - 24 см, для розміру 42/44 - 25 см (з яких по 3 см - припуски на застібки) і шириною по 8 см, в готовому вигляді 4 см.

 

 

Розкрій

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски на шви і на підгин низу шириною 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладкою дублювати верхній комір і зовнішні половинки манжет.

 

Лінії швів і розмітка: деталі крою ще раз скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 


Важливо: для лівої половинки деталі 21 виворітний бік тканини є лицьовим боком. Тому при перенесенні контурів деталі викрійки спочатку копіювальний папір підкласти під праву половинку переду, лінії швів перевести на виворітний бік тканини тільки до лінії згину, лінії країв бортів не переводити. Для лівої половинки переду копіювальний папір вкласти між паперовою викрійкою та деталлю крою. Лінії швів і розмітку перевести на лицьовий бік деталі крою.


 

Пошив

 

На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Перед

На правій половинці переду припуск по передньому зрізу запрасувати від верху на лицьовий бік, не доходячи бл. 10 см до мітки розрізу. Припуск підвернути до ширини 7 мм і застрочити в край. На лівій половинці переду припуск по передньому зрізу запрасувати від верху на виворітний бік, не доходячи бл. 10 см до мітки розрізу. Припуск підвернути до ширини 7 мм і застрочити в край. Перед скласти по лінії згину так, щоб права половинка переду лежала лицьовим боком вгору, а ліва половинка переду - виворітним боком вгору. Передній край правої половинки переду приколоти до лівої половинки переду декількома шпильками (1).

 

 

Підгин низу спинки, бокові шви і розрізи

Припуск на підгин низу спинки запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини 7 мм і застрочити в край. Спинку накласти на перед, сумістивши лицьовий бік правої половинки переду з лицьовим боком спинки. Сколоти бокові зрізи від низу до міток розрізів. Зшити (2).

 

 

Припуски швів розпрасувати і обметати від верху до кінців строчок. На спинці припуски по краях розрізів, а на пілочках припуски, що залишилися не запрасованими, запрасувати на виворітний бік до верхніх кінців розрізів, підвернути до ширини по 7 мм і застрочити в край (3).

 

 

Нижні шви рукавів

Передні половинки рукавів накласти на ліктьові половинки рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти нижні зрізи рукавів (контрольні мітки 2). Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

Вшити рукави

Кожен рукав сколоти з проймою спинки (контрольна мітка 3) лицьовими боками, потім сколоти з проймою переду, сумістивши боковий шов з нижнім швом рукава, а також контрольні мітки 4. Рукав вшити (4). Припуски шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на рукав від верху до початку округлення пройми.

 

 

 

 

Плечові шви і верхні шви рукавів, розрізи рукавів

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, рукави скласти уздовж. Сколоти плечові зрізи і верхні зрізи рукавів до міток розрізів. Зшити (5). Припуски швів розпрасувати і обметати від верху до міток розрізів. Припуски по краях розрізів запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини по 7 мм і застрочити в край. Біля верхніх кінців розрізів строчки прокласти поперек.

 

 

Манжети

Нижній зріз кожного рукава призборити. Для цього по обидва боки від розміченої лінії нижнього краю рукава прокласти по машинній строчці великими стібками. Нижні нитки строчок міцно тримати, нижній зріз рукава стягнути на нитках строчок призборювання до довжини: для розмірів 34/36 - 20 см, для розміру 38/40 - 21 см і для розміру 42/44 - 22 см, кінці ниток зв'язати. Зборку рівномірно розподілити. Дубльовану прокладкою половинку кожної манжети приколоти до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, залишивши виступати припуск на застібку біля заднього краю розрізу рукава. Пришити. Припуски шва запрасувати на манжету. Припуск по іншому поздовжньому зрізу манжети запрасувати на виворітний бік (6).

 

 

Манжету скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях манжети зшити короткі зрізи. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскоси (7).

Манжету вивернути. Припрасувати. Внутрішній запрасований зріз манжети приколоти зверху шва пришивання манжети, сколоти верхні краї припуску на застібку. Манжету вистрочити вздовж шва пришивання близько до шва, краї припуску на застібку зшити в край. На передньому кінці манжети обметати петлю. На припуску на застібку манжети пришити ґудзик відповідно до петлі.

 

 

Комір-стойка

Дубльований прокладкою комір сколоти зі зрізом горловини лицьовими боками (контрольна мітка 5). Комір вшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях (8).

 

 

Припуски шва вшивання запрасувати на комір. Припуск по зрізу вшивання не дубльованого прокладкою коміра запрасувати на виворітний бік, потім знову відвернути вниз. Не дубльований прокладкою комір накласти на вже пришитий дубльований прокладкою комір лицьовим боком до лицьового боку, сколоти передні і верхні зрізи, відвернути припуски шва вшивання верхнього коміра ще раз вниз. Прокласти строчку уздовж передніх і верхнього зрізів коміра (9). 

Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Комір вивернути. Нижній комір підвернути і приколоти зверху шва вшивання верхнього коміра. З лицьового боку комір вистрочити вздовж шва вшивання близько до шва, закріплюючи нижній комір.

 

 

Пояс, що зав’язується

Пояс скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зрізи зшити, залишивши у шві відкритою ділянку (поздовжні зрізи) довжиною бл. 5 см на вивертання. Пояс вивернути, припрасувати. Відкриту ділянку шва зашити.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза прямого крою із боковими розрізами

Пряма шовкова блуза із широкими рукавами не рясніє деталями – головну ставку зроблено на матеріал...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки завуженого крою із завищеною талією

Комплект, який складається з топа з ефектною драпіровкою і злегка звужених донизу брюк із дещо...

39.90 грн.

Шифонова блуза із запахом та плечовими кокетками

Шифонова блузка з запахом, суцільнокроєними плечовими кокетками і довгими рукавами-ліхтариками...

39.90 грн.