Штани на лямках: шиємо напівкомбінезон з 5-ма кишенями

Напівкомбінезон кольору хакі, з боковими вставками на штанинах і п'ятьма кишенями такий стильний і комфортний! Наважившись на пошиття цієї моделі, ви навчитеся шити цілих три види кишень: з клапанами, в бокових швах і з застібкою на блискавку. З покроковим ілюстрованим курсом Burda це до снаги кожному любителю шиття!

 

Напівкомбінезон 106 Burda 6/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: саржа 2,20-2,25-2,30-2,35-2,35 м шириною 140 см; флізелін G785 0,20 м шириною 90 см; 1 металева застібка-блискавка довжиною 45-45-45-50-50 см; 1 металева застібка-блискавка (кишеня) довжиною 16 см; набір застібок для комбінезона Prym (2 пряжки шириною по 4 см і 2 ґудзики, що пробиваються); «чарівна» кравецька крейда; нитки для шиття; нитки для обметування петель (для оздоблювальних строчок).

 

Рекомендовані тканини: брючні тканини, що тримають форму.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 106.

 


Важливо: деталі 21 і 24 подовжити на зазначену величину, потім розрізати по накреслених лініях швів = передня половинка брюк і нижня бокова частина передньої половинки брюк, а також задня половинка брюк і нижня бокова частина задньої половинки брюк. На деталі 21 лінія оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку накреслена для розміру 36. Для розмірів 38-44 цю лінію змістити відповідно до ліній викрійки, довжина залежить від довжини застібки. 


 

21 Передня половинка 2х

Нижня бокова частина передньої половінки 2х

22 Верхня бокова частина передньої половинки 2х

23 Мішковина кишені 4х

24 Задня половинка 2х

Нижня бокова частина задньої половинки 2х

25 Передня обшивка верхнього зрізу брюк 2х

26 Задня обтшивка верхнього зрізу брюк 2х

27 Нагрудник 2х

28 Спинка 2х

29 Бретель 2х

30 Клапан 4х

а) 2 обшивки (кишені з клапанами) довжиною по 17 см і шириною по 4 см, включаючи припуски

b) 4 мішковини кишень (кишені з клапанами) довжиною по 16 см і шириною по 17 см, включаючи припуски

с) 2 мішковини кишень (кишеня із застібкою на блискавку) шириною по 19 см і довжиною по 8 см, включаючи припуски.

 

 

Розкрій

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу - 4 см, по середніх зрізах деталей нагрудника - 2,5 см, припуски по зрізах суцільнокроєних обшивок країв розрізу передніх половинок брюк не передбачені, по інших зрізах і на шви -1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку обшивок.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками, ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії кишень, а також лінії середини переду (передні половинки брюк і деталі нагрудника) перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками. Смуги прокладки шириною по 4 см припрасувати зверху розмітки кишень (виворітний бік).

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Відтягнути крокові зрізи задніх половинок

Задні половинки брюк скласти лицьовими боками і відтягнути крокові зрізи вище поперечної мітки (на рівні колін) за допомогою праски з функцією пароутворення (1) або через вологий пропрасовувальник до довжини крокових зрізів передніх половинок. 

 

 

Виточки

Кожну задню половинку брюк скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Зшити виточки, почавши строчку від верхнього зрізу, біля вершини виточки закріп не виконувати, а туго зв'язати нитки строчки (2). Глибину виточки запрасувати до лінії середини спинки. 

 

 

Пришити нижні бокові частини передніх і задніх половинок брюк

Нижні бокові частини передніх половинок брюк приколоти до передніх половинок брюк від низу до куточків лицьовим боком до лицьового боку. Нижні бокові частини задніх половинок брюк аналогічно приколоти до задніх половинок брюк. Пришити (3).

 

 

Припуски передніх і задніх половинок брюк надсікти в кутках впритул до останніх стібків строчок (4).

 

 

Половинки брюк приколоти, відповідно, до нижніх бокових частин від кутків до бокових зрізів. Пришити (5). 

Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на нижні бокові частини. Нижні бокові частини половинок брюк відстрочити уздовж швів пришивання на відстані по 5 мм (нитки для обметування петель). 

 

 

Пришити верхні бокові частини передніх

половинок брюк

Верхні бокові частини передніх половинок брюк приколоти до передніх половинок брюк від верху до кутків лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (6).

 

 

Припуски передніх половинок надсікти в кутках впритул до останніх стібків швів (як показано на мал. 4). Передні половинки брюк приколоти до верхніх бокових частин, відповідно, від кутків до бокових зрізів. Пришити (7).

Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на верхні бокові частини передніх половинок. Верхні бокові частини передніх половинок відстрочити уздовж швів пришивання на відстані по 5 мм. 

 

 

Кишені з клапанами, задні половинки брюк

На кожній задній половинці брюк на відстані 1 см нижче лінії шва пришивання клапана кравецькою крейдою розмітити лінію суміщення. По 2 деталі кожного клапана скласти лицьовими боками і зшити, залишивши відкритими зрізи пришивання. Припуски шва зрізати близько до строчок, на кутках - навскоси (8).

 

 

Клапан вивернути, припрасувати і відстрочити в край. Кожен клапан приколоти до задньої половинки брюк по лінії шва пришивання, при цьому клапан спрямований вгору. Клапан пришити (9). 

 

 

Припуски шва пришивання клапана відвернути вгору і приколоти. Кожну обшивку (а) скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Припрасувати. Обшивку приколоти до задньої половинки брюк, сумістивши згин обшивки з лінією суміщення, при цьому відкриті зрізи обшивки спрямовані вгору. Обшивку пришити на відстані 7 мм від згину, виконавши шов коротше шва пришивання клапана на бл. 5 мм з обох кінців (10).

 

 

Задню половинку брюк розрізати між швами, не доходячи по бл. 1 см до кінців шва пришивання обшивки, до кінців швів виконати косі надсічки так, щоб вийшли маленькі трикутники. При цьому не пошкодити клапан і обшивку (11). 

 

 

Обшивку відвернути на проріз, клапан відвернути вниз. Припуски шва пришивання обшивки запрасувати вниз, припуски шва пришивання клапана - вгору. Одну мішковину кишені приколоти до припуску шва пришивання обшивки лицьовим боком до лицьового боку, мішковина спрямована до верхнього зрізу (12).

 

 

З виворітного боку припуски шва пришивання обшивки пришити до мішковини впритул до шва (13).

 

 

Мішковину кишені запрасувати вниз. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік. Задню половинку брюк відстрочити вздовж шва пришивання обшивки близько до шва і вздовж кінців кишені в край. Іншу мішковину кишені приколоти з виворітного боку до припуску шва пришивання клапана (14) і пришити так само, як першу мішковину. Мішковини кишені сколоти, зрівняти і зшити. Мішковину кишені обметати по контуру. Задню половинку брюк відстрочити вздовж шва пришивання клапана близько до шва. Додатково біля кінців обшивки прокласти вузькі щільні зигзагоподібні строчки. 

 

 

Кишені в швах, бокові шви

Мішковини кожної кишені пришити до припуску входу в кишеню задньої половинки брюк і верхньої бокової частини передньої половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки. Мішковини кишені пришити до припуску на відстані по 2 мм від розмічених ліній швів (15 і 15а). 

 

 

Мішковини кишені запрасувати зверху швів пришивання. Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи, сумістивши поперечні мітки і лінії швів. Зшити, залишивши відкритими входи в кишені між поперечними мітками (16). 

 

 

Припуски швів розпрасувати. Вхід в кишеню передньої половинки брюк припрасувати і відстрочити в край (17).

 

 

Мішковини кишені відвернути на передню половинку брюк, сколоти, зрівняти і зшити (18). Мішковини кишені приметати до верхнього зрізу передньої половинки брюк. На передній половинці брюк біля кінців входу в кишеню прокласти поперечні вузькі зигзагоподібні строчки довжиною по бл. 5 мм. 

 

 

Кишеня із застібкою на блискавку, права

половинка брюк

Одну мішковину кишені приметати зверху розмічених ліній кишені лицьовим боком до лицьового боку так, щоб мішковина кишені виступала за верхню лінію кишені на 1,5 см (19).

 

 

З виворітного боку прокласти строчку уздовж розмічених ліній кишені. Половинку брюк розрізати між строчками, в кутки виконати косі надсічки впритул до стібків (20).

 

 

Мішковину кишені відвернути на виворітний бік. Припрасувати. Застібку-блискавку приколоти під вхід в кишеню, вона повинна розкриватися спереду назад. Краї входу в кишеню настрочити на тасьми застібки-блискавки в край (21), використовуючи для цього лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

 

Іншу мішковину кишені приколоти з виворітного боку до вже пришитої мішковини лицьовим боком до лицьового боку, зрізи зшити по контурах (22). Припуски обметати разом. 

 

 

Крокові шви

Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти крокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

Середній шов

Припуски по середніх зрізах задніх і передніх половинок брюк, а також припуски по краях розрізу для застібки на блискавку (передні половинки) обметати. Одну половинку брюк вивернути виворітним боком назовні. Половинки брюк вкласти одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку. Сколоти передні середні зрізи від мітки розрізу і задні середні зрізи, сумістивши крокові шви. Зшити. На початку і в кінці строчки виконати закріпи (23).

Половинки брюк знову виправити. Припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік. Припуски середнього шва розпрасувати до початку крокового заокруглення. На ділянці крокового заокруглення припуски припрасувати «на ребро». 

 

 

Нагрудник і спинка

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати на ліву частину спинки. Ліву частину спинки відстрочити вздовж шва близько до шва. Припуски по бокових зрізах спинки і частин нагрудника запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини по 1 см і заметати. Спинку поки відкласти в сторону. Припуски по середніх зрізах частин нагрудника обметати. Припуски по верхніх зрізах запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини по 1 см і заметати. Частини нагрудника відстрочити уздовж бокових і верхніх країв в край і на відстані по 7 мм, почавши/закінчивши вгорі кожну строчку на відстані 1,5 см від розміченої лінії шва (середній зріз). 

 

Бретелі

Кожну бретель скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. Зрізи зшити, залишивши задні косі зрізи відкритими. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Бретель вивернути, припрасувати і відстрочити в край. Задні кінці бретелей приколоти до верхнього зрізу спинки (контрольна мітка 7), пришити вздовж розміченої лінії шва (24). Припуски шва обметати разом і запрасувати на спинку. Краї спинки відстрочити в край і на відстані по 7 мм.

 

 

Пришити нагрудник і спинку, верхній край брюк

Припуски по середніх зрізах передніх половинок брюк ще раз відвернути вперед. Частини нагрудника приколоти до верхніх зрізів передніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, спинку - до верхніх зрізів задніх половинок брюк, сумістивши середні шви. На обшивках верхнього зрізу брюк сколоти задні середні зрізи і бокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки верхнього зрізу брюк обметати. Обшивку приколоти до верхнього зрізу брюк лицьовим боком до лицьового боку, закріплюючи між ними нагрудник і спинку. Пришити (25).

Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку відвернути на виворітний бік, нагрудник і спинку відвернути вгору. Верхній край брюк припрасувати і відстрочити на відстані 5 мм. Внутрішній зріз обшивки пришити вручну до припусків швів. 

 

 

Застібка на блискавку

Для розмірів 42 і 44 застібку-блискавку вкоротити біля верхнього кінця відповідно довжині розрізу. Для всіх розмірів припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік. З виворітного боку застібку-блискавку накласти на припуски по краях розрізу (верхнім боком вниз), сумістивши зубчики застібки-блискавки зі згинами країв розрізу, верхні зубчики сумістити з верхнім краєм нагрудника. Приколоти тасьми застібки-блискавки, не закріплюючи частини нагрудника і передні половинки брюк. Припуски разом з половинками застібки-блискавки відвернути вперед. Тасьми застібки-блискавки пришити до припуску в край і на відстані по 5 мм від зубчиків (26).

Верхні кінці тасьм застібки-блискавки відвернути за краї припусків, припуски разом з половинками застібки-блискавки відвернути на виворітний бік, приколоти. З лицьового боку краї розрізу відстрочити на відстані по 1,5 см (нитки для обметування петель), при цьому біля нижнього кінця застібки на блискавку строчку прокласти кутком (до середнього шва) по розмітці.

 

 

Підгин низу

Припуски на підгин низу напівкомбінезона запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини по 2,5. Нижні краї половинок комбінезона відстрочити на відстані по 2 см. 

 

Пряжки і ґудзики

Пряжки для комбінезона закріпити на передніх кінцях бретелей. На нагруднику встановити ґудзики по розмітці, закріпивши з виворітного боку маленькі, складені вдвічі клапті тканини для ущільнення. 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Брюки свободного кроя с завязками на талии

С брюками из той же ткани у вас получится непринужденный летний костюм, который можно носить с...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Сорочка із застібкою поло

Декоративні строчки на переді нагадують пластрон, одвороти на рукавах фіксуються патами - у...

49.9 грн.

Брюки завуженого крою довжиною 7/8

Бути гарно вдягнутою за будь-яких обставин і почуватися абсолютно комфортно вам дозволять злегка...

54.9 грн.