Шиємо сукню сорочкового крою з коміром-бантом

Сукня для вечірнього виходу може бути елегантною і невимушеною одночасно. Цього можна досягти, вибравши для неї сорочковий крій і струменисту тканину. Родзинка - комір-шарф, який зав'язується на бант або як краватка. Видовжені ззаду просторі рукави зібрані на вузькі манжети. І шиється така сукня легко, якщо робити це крок за кроком з  ілюстрованим курсом з пошиття Burda.

 

Сукня 115 Burda 1/2016

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: креп-сатин 2,35-2,40-2,45-2,50-2,50 м шириною 135 см; флізелін G 785.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що м'яко драпіруються.

 

Паперова викрійка: зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 115. Деталь 21 видовжити на зазначену величину. З деталі 21 мішковину кишені перезняти як окрему деталь, мішковина кишені підходить для всіх розмірів. На деталі 23 мітка петлі (проріз для куліски) поставлена для розміра 36. Для інших розмірів мітку петлі поставити заново відповідно до ліній викрійки.

 

 


Порада: процес розкрою можна істотно спростити, якщо деталі 23 (кокетка) і 24 (рукав) перезняти двічі, деталі кокетки склеїти по лінії середини спинки.


 

Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти, матова сторона креп-сатину лежить всередині = лицьовий бік. Деталі a, b і с накреслити прямо на тканині.

 

План розкладки: двічі складати тканину лицьовим (= матовим) боком всередину, в один шар тканину розкладати лицьовим боком вгору. Деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, накласти на тканину боком з написами вниз.

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу сукні - 4 см. Для деталей а, b і с припуски вже включені до наведених розмірів.

 

Розкрій: плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину тканини.

 

21 Перед 2х

Мішковина кишені 4х

22 Спинка зі згином 1х

23 Кокетка зі згином 1х

24 Рукав 2х

а) 2 манжети довжиною по 29-29,5-30-30,5-31 см і шириною по 6 см, включаючи припуски

b) 2 зав'язки для кулісок (розкрій за косою) довжиною по 29 см і шириною по 2,5см, включаючи припуски

с) комір, суцільнокроєний із зав'язками (розкрій за косою), довжиною 136-137-138-139-140 см і шириною 14 см, включаючи припуски.

 

 

Прокладка: деталь а (див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором) викроїти з прокладки 2х і припрасувати до манжет з виворітного боку.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda. На припусках виконати надсічки довжиною по 5 мм біля таких поперечних міток: на верхніх зрізах частин переду і спинки біля міток-зірочок для призборювання, на кокетці біля лінії середини спинки (по зрізу горловини), на обох поздовжніх зрізах коміра біля мітки середини (= лінія середини спинки). Мітки петель (прорізи для кулісок) перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Середній шов по переду, розріз переду

Частини переду скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Виконати середній шов по переду нижче мітки розрізу. Припуски шва розпрасувати, припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік. Припуски шва обметати. Припуски по краях розрізу підвернути вдвічі і припрасувати. З лицьового боку краї розрізу відстрочити на відстані по 5 мм, біля нижнього кінця розрізу строчку прокласти впоперек. 

 

Призборити зрізи переду і спинки

Уздовж верхніх зрізів переду і спинки по обидва боки від розмічених ліній швів між надсічками прокласти машинні строчки великими стібками, на початку і в кінці строчок закріпи не виконувати, нитки строчок призборювання коротко не зрізати. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, зрізи стянути (1) до довжини: на частинах переду - по 8,5-9-9,5-10-10,5 см, на спинці - по 10 см. Кінці ниток строчок призборювання зв'язати, зборку рівномірно розподілити. 

 

 

Кокетка, прорізи для кулісок

З клаптя флізеліну викроїти 2 квадрати розміром по 3 х 3 см. Флізелін припрасувати з виворітного боку кокетки зверху міток прорізів. Обметати петлі по розмітці (2) в якості прорізів для кулісок. 

 

 

Пришити кокетку

Кокетку приколоти до верхнього зрізу спинки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 1), пришити. Перед накласти на кокетку лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 2), пришити (3).

 

 

Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на кокетку. На спинці кокетку відстрочити вздовж шва пришивання близько до шва. На переді кокетку відстрочити уздовж швів пришивання на відстані по 1 см для кулісок (3a). 

 

 

Зав'язки кулісок

Кожну зав'язку для куліски скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 5 мм від згину прокласти строчку. Нитки строчки коротко не зрізати. Кінці ниток строчки протягнути у вушко голки для штопання і міцно зв'язати. Для вивертання голку протягнути вушком вперед через рулик. Зав'язки вдіти в куліски за допомогою маленької англійської шпильки. По одному кінцю кожної зав'язки пришити до припуску по зрізу горловини, інші кінці зав'язок витягнути назовні через прорізи кулісок (4). 

 

 

Комір із зав'язками

Від кінців коміра відміряти по 46 см для зав'язок і поставити мітки (5).

 

 

Один поздовжній зріз коміра приколоти до зрізу горловини, сумістивши мітку середини зрізу коміра з лінією середини спинки. Мітки зав'язок сумістити з краями розрізу переду. Комір вшити по розміченій лінії горловини (5а).

 

 

Комір скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, зрізи зав'язок зшити, для цього припуски шва вшивання коміра ще раз відвернути вниз. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутках - навскоси (5b).

 

 

Зав'язки вивернути і припрасувати уздовж швів, згини не припрасовувати. Припуски шва вшивання коміра запрасувати на комір. Припуск по внутрішньому зрізу коміра підвернути і пришити вручну над швом вшивання коміра (5с). 

 

 

Бокові шви, кишені в швах

Припуски по бокових зрізах переду і спинки, а також по прямих зрізах мішковин кишень обметати. Мішковини кожної кишені приколоти до припуску входу в кишеню переду і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки. Мішковини кишені пришити до припуску на відстані по 1мм від розмічених ліній швів (6).

 

 

Мішковини запрасувати зверху швів пришивання. Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 3), сумістивши поперечні мітки і лінії швів. Зшити, залишивши відкритими входи в кишені між поперечними мітками (6а).

 

 

Припуски швів розпрасувати, входи в кармани переду припрасувати. Мішковини кишень відвернути вперед, сколоти і зшити (6b). Мішковини кожної кишені обметати разом. 

 

 

Рукави

Для призборювання оката кожного рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Нитки строчок поки не стягувати. Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти зрізи рукава (контрольна мітка 4). Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати в один бік. Нижні зрізи рукавів призборити до довжини по 26-26,5-27-27,5-28 см. Кінці ниток строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити. 

 

Манжети

Кожну манжету скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину, згин припрасувати (7).

 

 

Манжету розкласти. Кінці манжети сколоти лицьовими боками. Зшити (7а).

 

 

Припуски шва розпрасувати. Один зріз манжети пришити до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви. Манжету пришити з боку рукава, проклавши строчку точно посередині між строчками призборювання (7b).

Припуски шва запрасувати на манжету. Манжету скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні. Припуск по внутрішньому зрізу манжети відвернути на виворітний бік і приколоти. З лицьового боку манжету відстрочити уздовж шва пришивання близько до шва, закріплюючи внутрішній зріз. 

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом сукні, а також поперечні мітки 5 на рукаві і на проймі (8).

 

 

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовою міткою кокетки і сколоти. Рукав припосадити по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (8а). Припуски шва зрізати до ширини 1 см іобметати разом. Припуски шва вшивання рукава запрасувати по окату на рукав. 

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Комбінезон трикотажний з широкими штанинами

Занадто багато екзотики? Навпаки, трикотажний комбінезон з «диким» принтом має чудовий вигляд!...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Анорак з ефектом запаху

Всі люблять худі, але в ньому немає нічого незвичайного? Наша модель із глибоким вирізом і...

39.90 грн.

Брюки лляні на резинці

Дуже зручні широкі брюки з еластичним поясом і патами внизу штанин. ...

39.90 грн.