Шиємо святкову сукню до Дня святого Валентина!

В середині лютого у всіх закоханих найромантичніше свято - День святого Валентина. Чудовий привід здивувати свого обранця милою рожевою сукнею!

 

Плаття з шовковим ліфом із запахом, глибоким V-подібним вирізом, витонченими рукавчиками доповнене вузькою спідницею з рельєфної тканини, злегка призбореною навколо талії. Ця романтична сукня, що поєднує різні фактури, якнайкраще підкреслює граціозність жіночої фігури! З ілюстрованим курсом Burda ви легко встигнете її пошити до свята.

 

Сукня 107 Burda 1/2014

 

Розмір: 34 - 42

 

Вам знадобиться: «варений» шовковий атлас 0,90 м шириною 135 см для всіх розмірів; тканина, розшита шифоновими стрічками (на ширину 130 см), шириною 150 см: розміри 34, 36, 38, 40 - 1,00 м, розмір 42 - 1,10 м;

флізелін G 785 0,10 м шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: легкі тканини, що м'яко драпіруються, для ліфа в комбінації з тканинами, розшитими шифоновими стрічками.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. На деталі 2 мітка-стрілка складки накреслена для розміру 34. Для розмірів 36-42 мітку-стрілку складки накреслити відповідно до ліній викрійки.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки на деталях паперової викрійки була паралельна прузі/згину тканини.

 

З «вареного» шовкового атласу:

1 Ліф переду 2х

2 Ліф спинки зі згином 1х

5 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

а) 2 обшивки нижніх зрізів рукавів (розкрій за косою) довжиною по: розміри 34, 36, 38 - 40 см, розміри 40, 42 - 45 см і шириною по 4 см, включаючи припуски.

З тканини, розшитої шифоновими стрічками:

3 Переднє полотнище спідниці із згином 1х

3 Заднє полотнище спідниці із згином 1х

4 Рукав 2х

 

 

Розкрій

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні - 4 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати до обшивки горловини спинки. Додатково викроїти за косою смуги прокладки шириною по бл. 4 см довжиною: 2х55 см і 2х 20 см. Короткі смуги прокладки припрасувати уздовж лівих бокових зрізів ліфа переду і ліфа спинки. Довгі смуги прокладки поки відкласти в сторону.

 

Лінії швів і розмітка: деталі крою ще раз скласти лицьовими боками/удвічі. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію упаковці паперу). Лінії згинів, а також лінії складки на ліфі спинки перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. На деталях з тканини, розшитої шифоновими стрічками, лінії швів накреслити з виворітного боку уздовж країв деталей паперової викрійки.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпи.

 

Ліф сукні

Довгі смуги прокладки припрасувати з виворітного боку до частин ліфа переду, сумістивши середини смуг прокладки з лініями згинів суцільнокроєних обшивок горловини переду.

 

Складки

Кожну частину ліфа переду скласти лицьовим боком всередину, сумістивши почергово лінії кожної складки. Лінії складки сколоти, зшити від нижнього зрізу до мітки-стрілки складки (1).

 

 

Складки закласти в напрямі міток-стрілок, при цьому глибини складок спрямовані до бокового зрізу. Складки заметати уздовж нижнього зрізу (2).

 

 

На ліфі спинки складки закласти з лицьового боку в напрямі міток-стрілок, заметати уздовж нижнього зрізу (3).

 

 

Горловина переду

Внутрішні зрізи суцільнокроєних з частинами ліфа переду обшивок обметати. Обшивки горловини переду відвернути по лініях згинів на виворітний бік. Кінці обшивок приметати до плечових і нижніх зрізів частин ліфа переду (4). Згини не припрасовувати.

 

 

Плечові шви, горловина спинки

Внутрішній зріз обшивки горловини спинки обметати. Плечові зрізи частин ліфа переду накласти на плечові зрізи ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, приколоти або приметати (5).

 

 

Обшивку горловини спинки накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, приколоти до зрізу горловини і плечових зрізів ліфа спинки, закріплюючи між ними частини ліфа переду. Обшивку горловини спинки пришити (6).

 

 

По горловині припуски шва зрізати близько до шва. Обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік. Горловину спинки і плечові шви припрасувати.

Праву частину ліфа переду накласти на ліву частину ліфа переду виворітним боком до лицьового боку, сумістивши лінії середини переду. Нижні зрізи зметати (7).

 

 

 

Правий боковий шов

Ліф переду накласти на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи. Зшити (8). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

 

 

Спідниця

Полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти праві бокові зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати. Верхній зріз спідниці призборити. Для цього по обидва боки від розміченої лінії шва пришивання спідниці прокласти машинні строчки великими стібками, почавши/закінчивши на відстані по 2 см від розмічених ліній швів лівих бокових зрізів/правого бокового шва. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, полотнища спідниці стянути, відповідно, до довжини нижніх зрізів ліфа переду і ліфа спинки. Нитки строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити.

Спідницю приколоти до нижнього зрізу ліфа сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Пришити спідницю. Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору.

 

Потайна застібка на блискавку

Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуска на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з міткою розрізу. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (9).

 

 

Застібку-блискавку пришити між мітками розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти до зрізу горловини (10).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити між мітками розрізу (11).

 

 

Лівий боковий шов

Вище і нижче потайної застібки на блискавку ліф переду і ліф спинки/полотнища спідниці скласти лицьовими боками. Сколоти ліві бокові зрізи від зрізу пройми до верхнього кінця застібки на блискавку і від низу до нижнього кінця застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайної застібки на блискавку відвернути до країв припусків. Встановити односторонню лапку швейной машини, вище і нижче застібки на блискавку виконати лівий боковий шов максимально близько до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (12). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Рукави

Кожну косу обшивку нижнього зрізу рукава скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Косу обшивку приколоти до нижнього зрізу рукава так, щоб відкриті зрізи обшивки лежали на деталі на відстані 5 мм від нижнього зрізу рукава, при цьому згин обшивки спрямований вниз. На відстані 1 см від згину прокласти строчку (13).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку відвернути вниз. Припуски шва запрасувати на рукав. Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину, сколоти зрізи рукава. Зшити (14). Припуски шва розпрасувати і обметати. Обшивку нижнього зрізу рукава відвернути на виворітний бік, нижній край рукава припрасувати. Обшивку пришити вручну.

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом сукні, а також поперечні мітки 4 на рукаві і на проймі (15).

 

 

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Рукав припосадити по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (16).

Припуски шва зрізати до ширини 1 см і обметати разом. Припуски шва вшивання відвернути по окату на рукав.

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пуловер з широкими планками горловини

Нехай буде сонце за будь-якої погоди! Про це подбає наш жовтий пуловер із V-подібним вирізом,...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня коротка по фігурі

Коротке плаття по фігурі з V-подібним вирізом горловини не відрізняється складним кроєм, але у...

39.90 грн.

Пуловер трикотажний з круглим вирізом горловини

Трикотажні пуловери з круглим вирізом горловини простого крою. Довгий пуловер можна носити і як...

44.90 грн.