0

Снігова королева: як легко пошити особливу спідницю

Зимові свята у розпалі. Пропонуємо вам пошити спідницю спокусливої довжини відразу у двох варіантах.

 

Натуральний білий колір, чисті лінії, фактурна тканина - це модель 109 A з колекції "Снігова королева" з Burda 1/2015.

 

 

Друга спідниця - оригінальна модель 109 B в стилі колор-блокінг, пошита зі штучної замші чотирьох кольорів.

 

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться:

Спідниця А: шерстяна фасонна тканина 1,60 м шириною 135 см для всіх розмірів; прокладка для пояса з перфорованими лініями швів/згинів (ширина пояса в готовому вигляді 3 см); 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

Спідниця В: штучна замша шириною 130 см: оливкового кольору - 0,55 м для всіх розмірів; баклажанового кольору: 0,75-0,75-0,80-0,95-0,95 м; лілового кольору: розміри 0,40-0,40-0,40-0,45-0,45 м; білого кольору - 0,10 м для всіх розмірів;  прокладка для пояса з перфорованими лініями швів/згинів (ширина пояса в готовому вигляді 3 см); 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини:

спідничні тканини.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині/штучній замші.

 


Порада: всі деталі перезняти двічі, це суттєво полегшує процес розкрою. Тканину/штучну замшу скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Пояс викроїти з розкладеної в один шар штучної замші білого кольору.


 

Спідниця А:

1 Середнє переднє полотнище зі згином 1х

1 Середнє заднє полотнище зі згином 1х

2 Бокове полотнище 4х

3 Верхнє бокове полотнище 4х

а) пояс довжиною: розмір 34-67 см, розмір 36-71 см, розмір 38-75 см, розмір 40-79 см, розмір 42-83 см і шириною 6 см, в готовому вигляді 3 см.

 

Спідниця В:

Зі штучної замші оливкового кольору:

1 Середнє переднє полотнище зі згином 1х

1 Середнє заднє полотнище зі згином 1х

Зі штучної замші баклажанового кольору:

2 Бокове полотнище 4х

Зі штучної замші лілового кольору:

3 Верхнє бокове полотнище 4х

Зі штучної замші білого кольору:

пояс довжиною: розмір 34-67 см, розмір 36-71 см, розмір 38-75 см, розмір 40-79 см, розмір 42-83 см і шириною 6 см, в готовому вигляді 3 см.

 

Розкрій

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною:

припуски на підгин низу спідниці і верхніх полотнищ не передбачені, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Лінії швів і розмітка

Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Біля міток розрізу на краях припусків виконати надсічки довжиною по бл. 5 мм.

 

Прокладка

Прокладку для пояса припрасувати до пояса (з виворітного боку).

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Бокові полотнища спідниці

По 2 бокових полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти бокові зрізи (= зрізи без міток розрізу). Зшити (1). Припуски швів розпрасувати і обметати. Припуски швів на спідниці зі штучної замші обметувати не потрібно. 

 

 

Верхні бокові полотнища спідниці

По 2 верхніх бокових полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти бокові зрізи (=зрізи без міток розрізу). Зшити (2).

Припуски швів розпрасувати і обметати. Верхні бокові полотнища спідниці накласти на бокові полотнища виворітним боком до лицьового боку, верхні і бокові зрізи зметати (3). Далі деталі обробляти як одношарові. 

 

Рельєфні шви переднього полотнища спідниці

Бокові полотнища спідниці накласти на середнє переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи. Зшити (4). Припуски швів розпрасувати. 

 

Правий рельєфний шов заднього полотнища спідниці

Одне бокове полотнище спідниці накласти на середнє заднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві рельєфні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

Пояс

Пояс скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Згин припрасувати (= верхній край пояса). Пояс знову розкласти і приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку - перфорована лінія прокладки повинна лежати на розміченій лінії шва верхнього зрізу спідниці. Пришити точно по перфорованій лінії прокладки для пояса. Припуски шва запрасувати на пояс (5). Припуск по іншому поздовжньому зрізу пояса обметати. 

 

Потайна застібка на блискавку

Потайну застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту потайну застібку-блискавку накласти верхнім боком уздовж краю розрізу середнього заднього полотнища спідниці (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма потайної застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми потайної застібки-блискавки приколоти до краю припуску, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з верхнім краєм пояса (згин). Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (6).

Потайну застібку-блискавку пришити до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму потайної застібки-блискавки накласти верхнім боком уздовж краю розрізу бокового полотнища спідниці, приколоти шпилькою (7).

Потайну застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу (8). 

 

Лівий рельєфний шов заднього полотнища спідниці

Заднє переднє і бокове полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти ліві рельєфні зрізи від низу до нижнього кінця потайної застібки на блискавку. Виконати шов від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, використовуючи при цьому односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (9). Припуски шва розпрасувати. Біля нижнього зрізу спідниці нижні кінці припусків всіх швів зрізати навскоси і пришити вручну. 

 

Верхній край спідниці

Верхні кінці тасьм потайної застібки-блискавки відвернути вниз. Пояс скласти по припрасованому згину уздовж навпіл, приколоти зверху шва пришивання пояса, пришити до тасьм потайної застібки-блискавки (10).

З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання пояса, почавши/закінчивши строчку на відстані по бл. 5 мм від країв потайної застібки на блискавку і закріплюючи внутрішній зріз пояса.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу