0

Сукня-футляр з 19 деталей: майстер-клас з пошиття

Сукня з трохи загадковим відблиском фактурної тканини привертає увагу оригінальним дизайном з двома складками біля горловини, що розходяться, і багатьма рельєфними швами. Цікавий варіант, щоб трохи урізноманітнити стриманий офісний дрес-код.

 

Сукня-футляр - це зовсім не нудно, особливо, коли вона складається з 19 деталей. А зібрати цей "пазл" допоможе ілюстрований курс Burda.

Але якщо сукню хочеться вже зараз - мы знайшли чудовий стильний варіант у тренді даного сезону та ще й зі знижкою 30% - дивись її за посиланням нижче.

 

Купити ідеальну сукню-футляр від культового бренду Soky&Soka лише за 2238 грн

 

Сукня 120 Burda 8/2017

 

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: фасонна тканина 1,65-1,65-1,65-1,70-1,70 м шириною 140 см; підкладкова тканина 1,45 -1,45-1,45-1,45-1,50 м шириною 140 см; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину відповідно до планів розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу сукні та рукавів - 4 см. Деталі підкладки викроїти з припусками на шви і на підгин низу 1,5 см.

 

Розкрій:

З фасонної тканини:

1 Середня частина переду зі згином 1х

2 Верхня частина переду 2х

3 Верхня бокова частина переду 2х

4 Середня бокова частина переду, суцільнокроєна з мішковиною кишені 2х

5 Нижня бокова частина переду 2х

6 Планка кишені 2х

7 Верхня частина спинки 2х

8 Нижня частина спинки 2х

9 Бокова частина спинки 2х

10 Рукав 2х

З підкладкової тканини:

11 Середня частина переду зі згином 1х

12 Бокова частина переду 2х

13 Мішковина кишені 2х і деталі 7-9.

 

Плани розкладки: тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково смуги прокладки шириною по 3 см припрасувати уздовж зрізів горловин деталей підкладки.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Кишені

Планку кожної кишені скласти по лінії згину виворітним боком всередину. Припрасувати. Відкриті зрізи планки приколоти до нижньої бокової частини переду (контрольна мітка 1). Поверх неї накласти мішковину кишені з підкладкової тканини і приколоти. Мішковину кишені пришити, як показано на малюнку, закріплюючи планку (1).

 

 

Мішковину кишені відвернути на виворітний бік, планку відвернути вгору, припрасувати. Нижню бокову частину переду з планкою накласти на середню бокову частину переду, суцільнокроєну з мішковиною кишені, сумістивши край планки з лінією суміщення, і приколоти, при цьому верхній кут планки виступає за боковий зріз (2).

 

 

Нижні зрізи мішковини кишені з підкладкової тканини і суцільнокроєної із середньою боковою частиною переду мішковини сколоти і зшити. Припуски шва обметати разом. Мішковини приметати під боковий і рельєфний зрізи бокової частини переду (3).

 

 

Косі рельєфні шви бокових частин переду

Верхні бокові частини переду приколоти до середніх бокових частин переду лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 3) і пришити (4). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати вгору.

 

 

Виточки/верхні косі рельєфні шви

На верхніх частинах переду зшити виточки від рельєфних зрізів до вершин, глибини виточок запрасувати вниз. Верхні частини переду приколоти від поперечних міток (стрілка) до верхніх бокових частин переду (контрольна мітка 4) і пришити (5). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати вниз.

 

 

 

Поздовжні рельєфні шви переду/складки

Середню частину переду накласти на бокові частини переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи від низу (контрольна мітка 5) до поперечних міток (стрілка) на лініях згинів обшивок/лініях сполучення. На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Вище поперечних міток лінії згинів обшивок/суміщення зметати (6).

 

 

Для складок з виворітного боку внутрішні зрізи обшивок зшити від рельєфних швів переду. Припуски швів в кутах надсікти (стрілка) (7).

 

 

Припуски кожного шва обметати разом. Від поперечних міток до низу припуски рельєфних швів переду запрасувати до лінії середини переду. Глибини складок запрасувати у напрямі бокових зрізів. Глибини складок заметати уздовж зрізу горловини переду.

 

Поперечні рельєфні шви спинки

Верхні частини спинки накласти на нижні частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, виконати поперечні рельєфні шви (контрольна мітка 6), закінчивши строчки біля припусків по рельєфних зрізах (стрілка) (8). Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

Рельєфні шви спинки до кутів

Верхні частини спинки накласти на бокові частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи від верху (контрольна мітка 7) до кутів, зшити (9). На початку і в кінці швів виконати закріпки.

 

 

Верхні бокові шви

На переді планки кишень відвернути вниз. Частини спинки накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, зшити бокові зрізи від верху (контрольна мітка 8) до швів пришивання планок кишень (стрілка) (10).

 

 

Припуски швів відвернути на перед. Короткі зрізи планок кишень приметати до бокових частин спинки до поперечних міток (11).

 

 

Рельєфні шви спинки від кутів

Нижні частини спинки накласти на бокові частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи, що залишилися відкритими, між кутами і швами пришивання планок, зшити (12).

 

 

Припуски кожного цілого рельєфного шва спинки обметати разом і запрасувати до лінії середини спинки.

 

Нижні бокові шви

Частини спинки накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, зшити бокові зрізи, що залишилися відкритими, від швів пришивання планок кишень (13). Припуски кожного бокового шва обметати разом і запрасувати на частини спинки.

 

 

Потайна застібка на блискавку

Середні зрізи частин спинки обметати. Розкриту потайну застібку-блискавку накласти верхнім боком вниз на праву частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки має лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією горловини. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки справа від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (14).

 

 

Закрити потайну застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на іншу частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік), вгорі приколоти шпилькою. Застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (15).

 

 

Середній шов по спинці

Потайну застібку-блискавку злегка закрити. Частини спинки скласти лицьовими боками, виконати середній шов по спинці від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків (16). На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

 

Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи (контрольна мітка 10), проклавши строчки точно до розміченої лінії горловини. Припуски швів розпрасувати.

 

Підкладка

На підкладці зшити виточки, виконати рельєфні і бокові шви. Виконати плечові шви, як на сукні. Частини спинки підкладки скласти лицьовими боками, виконати середній шов по спинці від низу до мітки розрізу для потайної застібки на блискавку. Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

Горловина

Підкладку приколоти до зрізу горловини сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Середні зрізи частин спинки підкладки відвернути, не доходячи по 5 мм до країв розрізу, приколоти до зрізу горловини. Тасьми потайної застібки-блискавки разом із припусками відвернути на лицьовий бік і приколоти до зрізу горловини поверх підкладки. Прокласти строчку уздовж зрізу горловини. Припуски шва зрізати близько до строчки, по лінії середини переду надсікти (стрілка) (17).

 

 

Підкладку відвернути на горловину і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину (18).

 

 

Підкладку відвернути на виворітний бік, горловину припрасувати. Підкладку приметати до зрізів пройм сукні. Середні зрізи частин спинки підкладки підвернути і пришити до тасьм потайної застібки-блискавки (19).

 

 

Рукави

Для припосаджування оката кожного рукава від • до • прокласти 2 машинні строчки великими стібками. На початку і в кінці строчок закріпки не виконувати, залишивши довгі кінці ниток строчок звисати (20).

 

 

Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти і зшити зрізи рукава (21).

 

 

Припуски шва обметати і розпрасувати. Припуск на підгин низу кожного рукава обметати, заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (22).

 

 

Вшити рукави

Рукав припосадити по окату, стягуючи тканину на нижніх нитках строчок призборювання. Рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку. Сумістити поперечні мітки 13 на рукаві і на проймі переду, а також боковий шов зі швом рукава. Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Зборку рівномірно розподілити так, щоб не було маленьких складок (23).

 

 

Рукав вметати в пройму з боку рукава, після примірки вшити. Припуски шва обметати разом і відвернути по окату на рукав.

Підгин низу сукні

Припуск на підгин низу сукні обметати, заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (див. рис. 22).

Підгин ннизу підкладки

Нижній зріз підкладки запрасувати на виворітний бік на ширину 3 см, підвернути і застрочити в край. Підкладка буде коротшою за плаття на 1,5 см. На переді видалити наметувальні нитки зі складок.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу