Тренд міжсезоння: шиємо парку з рукавами реглан

На початку осені така необхідна легка парка без підкладки, адже протягом теплого дня може дмухнути свіжий вітерець або накрапати дощик. Тому наша стильна "хижа" модель з капюшоном не раз стане в пригоді. За допомогою ілюстрованого курсу Burda ви опануєте пошиття багатьох складних і цікавих вузлів. Виконуючи швейні операції крок за кроком ви обов'язково створите свою модну парку!

 

Парка 102 Burda 8/2015

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: візерунчастий поліестеровий поплін 3,60-3,60-3,60-3,65-3,65 м шириною 140 см; флізелін G 785; флізелін формбанд; еластична стрічка 0,45-0,45-0,45-0,50-0,50 м шириною 3 см; 1 роз'ємна застібка-блискавка, що розкривається в обох напрямах, довжиною 90-90-90-100-100 см; 2 металеві кнопки для пришивання діаметром по бл. 3 см.

 

Рекомендовані тканини: легкі тканини.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки.

 

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину тканини. Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину. З деталей 1 і 2 обшивки нижніх зрізів перезняти як окремі деталі.

 

1 Пілочка 2х

Обшивка нижнього зрізу пілочки 2х

2 Спинка зі згином 1х

Обшивка нижнього зрізу спинки зі згином 1х

3 Передня частина рукава 2х

4 Ліктьова частина рукава 2х

8 Планка застібки 1х

9 Мішковина кишені (верхні кишені) 4х (2х тільки до лінії підкладки)

10 Мішковина кишені (нижні кишені) 4х

11 Бокова частина капюшона 4х

12 Середня частина капюшона зі згином 2х

а) 2 листочки довжиною по 18 см і шириною по 7 см, включаючи припуски

b) обшивка для куліски талії довжиною 120-124-128-132-136 см і шириною 4 см, включаючи припуски

с) зав'язка для куліски загальною довжиною 175-180-185-190-195 см і шириною 4 см, включаючи припуски.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см. 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково смуги прокладки шириною по 5 см припрасувати з виворітного боку пілочок зверху розмітки верхніх кишень так, щоб вгорі і знизу вони виступали на довжину по 2 см. Також маленькі клаптики прокладки припрасувати зверху міток прорізів для куліски талії. Флізелін формбанд припрасувати уздовж зрізів бортів пілочок, при цьому ланцюговий шов на флізеліні повинен суміщатися з накресленою лінією шва на деталі крою.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі знову скласти лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, а також позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки розрізу переду і входів в кишені перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії швів пришивання листочок, лінії строчок для куліски талії, прорізи для куліски, а також лінії згинів обшивок нижніх зрізів рукавів перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.  

 

Прорізні кишені з листочками

Кожну листочку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, на кінцях листочки зшити короткі зрізи. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутках - навскоси (1).

 

 

Листочку вивернути і припрасувати. Відкриті зрізи листочки зметати. На відстані 1 см від зрізів пришивання розмітити лінію шва пришивання листочки. Припуски по прямих зрізах пришивання мішковини кожної кишені зрізати до ширини по 1 см. Листочки приколоти до пілочки по розміченій лінії шва пришивання лицьовим боком до лицьового боку, при цьому листочка спрямована до лінії середини переду. Прямий зріз меншої мішковини кишені приметати зверху листочки вздовж лінії шва пришивання листочки лицьовим оком до лицьового боку. Листочку і мішковину пришити однією строчкою (2).

 

 

Припуски шва пришивання листочки і мішковини відвернути і приколоти. Велику мішковину кишені накласти на пілочку навпроти листочки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши край припуску зі швом пришивання листочки. Мішковину кишені пришити на відстані 1 см від лінії шва пришивання листочки, виконавши шов коротше за шов пришивання листочки на бл. 5 мм з обох кінців (3). 

 

 

Пілочку прорізати між швами, до кінців швів - навскоси, щоб вийшли маленькі трикутники (4). При цьому не пошкодити листочку і мішковину!

 

 

Видалити шпильки. Мішковини кишені відвернути на виворітний бік, листочку запрасувати на проріз. Вхід в кишеню заметати уздовж шва пришивання листочки (5).

 

 

Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік. Мішковини кишені зшити, почавши/закінчивши строчку точно вище маленького трикутника біля шва пришивання мішковини кишені, закріплюючи трикутник (6 і 7). Мішковину кишені обметати. Кінці листочки пришити вручну незатягнутими стібками. Наметування видалити. 

 

 

Прорізи для куліски талії

До виворітного боку клаптя тканини припрасувати прокладку і викроїти 2 обшивки розміром по 4 х 4 см. Обшивки приколоти, відповідно, до пілочок зверху розмітки прорізів лицьовим боком до лицьового боку (8).

 

 

З виворітного боку навколо розмітки кожного прорізу прокласти строчку на відстані 2 мм. Пілочку розрізати між швами, в кутках виконати косі надсічки (9). Обшивки прорізів відвернути на виворітний бік. Краї прорізів припрасувати. Зрізи обшивок зрізати по контурах до ширини по 1 см. 

 

 

Зустрічна складка спинки

Для виконання зустрічної складки спинку скласти по лінії середини спинки лицьовим боком всередину, сколоти лінії складки від верху до мітки-стрілки. Зшити (10).

 

 

Спинку розкласти. Глибину складки припрасувати, сумістивши лінію середини спинки зі швом складки. Складку заметати уздовж зрізу горловини. З лицьового боку по обидва боки від шва складки прокласти оздоблювальні строчки близько до шва (11). 

 

 

Кишені в швах, бокові шви

Мішковини кожної кишені приколоти до припуску входу в кишеню пілочки і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки. Мішковини кишені пришити до припуску на відстані по 1 мм від розмічених ліній швів. На початку і в кінці швів виконати закріпки (12).

 

 

Мішковини кишені запрасувати зверху швів пришивання. Кожну пілочку накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, мішковини кишені скласти. Сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 1), сумістивши поперечні мітки і лінії шва. Зшити, залишивши відкритим вхід в кишеню (13). Припуски пілочок надсікти навскоси до кінців мішковин кишень (стрілки). Припуски бокових швів запрасувати на спинку. Мішковини кишень запрасувати на пілочки(13 і 14). 

 

 

Мішковини кишень зшити. Заокруглені зрізи мішковин обметати. Мішковини кишень приметати під пілочки. Для пришивання мішковин паперову викрійку мішковини кишені приколоти почергово до кожної пілочки (сумістивши поперечну мітку з нижнім кінцем входу в кишеню). Уздовж країв паперової викрійки прокласти строчку, закріплюючи з виворітного боку мішковину кишені (15). Припуски кожного бокового шва і прямі зрізи мішковин кишені обметати.

 

 

Куліска талії і зав'язка

Припуски по коротких зрізах обшивки для куліски запрасувати на виворітний бік на ширину по 5 мм, припуски по поздовжніх зрізах обшивки - на ширину по 8 мм. Ширина обшивки в готовому вигляді складає 2,5 см. Обшивку приколоти з виворітного боку парки зверху розмічених ліній куліски. Приметати (16).

З лицьового боку парки прокласти строчки вздовж розмічених ліній куліски. Обидві деталі зав'язки для куліски скласти лицьовими боками, з одного боку зшити короткі зрізи. Припуски шва розпрасувати. Зав'язку скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Зав'язку знову розкласти. Обидва поздовжніх зрізи зав'язки відвернути почергово до припрасованого згину і припрасувати. Зав'язку знову скласти уздовж навпіл. Запрасовані краї зав'язки зшити в край. Зав'язку вдіти в куліску талії за допомогою англійської шпильки. На кінцях зав'язки зав'язати по вузлику. 

 

 

Обшивка нижнього зрізу

Обшивки нижніх зрізів пілочок накласти на обшивку нижнього зрізу спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити (17).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Припуск по верхньому зрізу обшивки запрасувати на виворітний бік. Обшивку приколоти до нижньому зрізу парки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Обшивку пришити вздовж зрізів бортів і нижнього зрізу парки. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси, на ділянках заокруглень виконати надсічки (18).

 

 

Обшивку нижнього зрізу відвернути вниз і настрочити на припуск шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину. Обшивку відвернути на виворітний бік. Припуски по зрізах бортів вище обшивки відвернути на виворітний бік, краї припрасувати. Верхній запрасований зріз обшивки приколоти і пришити в край, почавши/закінчивши строчку біля країв бортів на відстані по 1 см від лінії середини переду (19). 

 

 

Планка застібки

Планку застібки скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. Верхні і нижні зрізи планки зшити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутках -навскоси (20).

 

 

Планку вивернути. Краї припрасувати. Відкриті зрізи планки зметати. Оброблені краї планки відстрочити в край. Запрасований зріз правого борта ще раз відвернути вперед. Планку застібки приколоти до зрізу правого борта між лінією горловини і поперечної міткою, сумістивши припуски (21). Приметати. З виворітного боку прокласти строчку уздовж розміченої лінії шва.

 

 

Тільки для розмірів 42 і 44: вкоротити застібку-блискавку 

Для цього від нижнього кінця застібки-блискавки відміряти 93 см і поставити мітку (22).

 

 

Застібку-блискавку розкрити. За допомогою кусачок акуратно видалити з тасьм застібки-блискавки верхні обмежувачі і відкласти в бік. Тасьми застібки-блискавки зрізати на відстані по 2 см вище поставлених міток (23).

 

 

Зайві зубчики видалити, закінчивши на 5 мм нижче поставлених міток (24).

 

 

Обмежувачі знову надіти на тасьми застібки-блискавки і міцно їх затиснути (25).  

 

 

Пришити застібку-блискавку

Застібку-блискавку розкрити. Половинки застібки-блискавки приколоти верхнім боком вниз до припусків по зрізах бортів, відповідно, від розміченої лінії горловини, сумістивши зубчики застібки-блискавки з краями бортів. Тасьми застібки-блискавки приметати (26). 

 

 

З лицьового боку краї бортів відстрочити на відстані по 1 см, закріплюючи застібку-блискавку. При цьому використовуйте лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Краї бортів відстрочити нижче застібки-блискавки на відстані по1 см (27). 

 

 

Рукави

Передню частину кожного рукава накласти на ліктьову частину рукава лицьовим боком до лицьового боку, сколоти верхні зрізи рукава (контрольна мітка 2). Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати на передню частину рукава. Передню частину рукава відстрочити вздовж верхнього шва близько до шва. Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти нижні зрізи рукава (контрольна мітка 3). Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати на ліктьову частину рукава. Суцільнокроєну обшивку нижнього зрізу кожного рукава відвернути по лінії згину на виворітний бік, підвернути до ширини 3,5 см і заметати. Нижній край рукава відстрочити по розмітці для куліски, закріплюючи внутрішній запрасований зріз обшивки, при цьому в шві залишити відкритою невелику ділянку для вдівання еластичної стрічки. Від еластичної стрічки відрізати 2 відрізки довжиною по 20,5-21-21,5-22-22,5 см. Кожен відрізок еластичної стрічки вдіти в куліску рукава за допомогою англійської шпильки. Кінці еластичної стрічки накласти один на інший на ширину 2 см і зшити вручну. Відкриту ділянку шва застрочити. 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми пілочки і спинки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 4), сумістивши контрольні мітки 5 на передній частині рукава і на пілочці, а також нижній шов рукава з боковим швом. Рукав вшити (28). Припуски шва вшивання рукава обметати разом і запрасувати на пілочку/спинку. Пілочку і спинку відстрочити вздовж шва вшивання рукава близько до шва. 

 

 

Капюшон

На бокових частинах зовнішнього і внутрішнього капюшонів зшити виточки. Для цього кожну бокову частину капюшона скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Зшити. Біля вершини виточки нитки строчки зв'язати. Глибину виточки запрасувати назад. Бокові частини зовнішнього та внутрішнього капюшонів накласти, відповідно, на середні частини капюшонів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 7). Зшити (29).

Припуски швів запрасувати на середні частини капюшонів. Середні частини капюшонів відстрочити уздовж рельєфних швів близько до швів. Обидва капюшони скласти лицьовими боками, сколоти зрізи лицьового вирізу. Зшити, почавши/закінчивши знизу строчку точно біля розміченої лінії шва вшивання капюшона. Капюшони вкласти один в інший виворітним боком до виворітного боку, оброблений край капюшона припрасувати. 

 

 

Вшити капюшон

Один капюшон (= зовнішній капюшон) приколоти до зрізу горловини парки лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 8), сумістивши шви виточок капюшона з верхніми швами рукавів. Капюшон вшити (30).

 

 

Припуски шва зрізати до ширини 1 см і запрасувати на капюшон. Зріз внутрішнього капюшона підвернути і приметати над швом вшивання зовнішнього капюшона (31). Капюшон відстрочити уздовж лицьового вирізу в край і вздовж шва вшивання близько до шва, закріплюючи внутрішній зріз капюшона. 

 

 

Пришити кнопки

З виворітного боку планки застібки по розмітці пришити верхні частини кнопок, при цьому голку на лицьовий бік не виводити. Парку закрити, планку застібки приколоти до лівої пілочки, поставити мітки для нижніх частин кнопок. Нижні частини кнопок пришити до лівої пілочки.

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

    Який, виявляється, цікавий процес пошиття парки! Дякую за статтю! 

Отож, парка ніби така легка і ненав'язлива річ, але в ній стільки цікавих вузлів.

Хіт продажу

Сукня із запахом і розкльошеною спідницею

Переливчастий оксамит, крій із запахом, що підкреслює фігуру, розкльошена спідниця і довгі зав...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Жакет прямого крою з пайєтками

Крій а-ля кімоно - з пришивними рукавами, без коміра, застібки - гарантує повний комфорт. Ніщо не...

49.9 грн.

Спідниця комбінована з клинами годе

Вузька спідниця без пояса з клинами в бокових швах. ...

54.9 грн.