0

Трохи кокетства в літньому офісі: шиємо блузку з воланами

Ваш діловий образ набуде легкого шарму, якщо до спідниці-олівець або класичних брюк вдягнути кокетливу блузку із суцільнокроєними воланами. Завдяки однотонній двохлицьовій тканині ніжного відтінку вона має дуже жіночний вигляд та водночас залишається у рамках формального стилю.

 

Пошита з тканини з принтом, ця модель прикрасить ваш відпускний гардероб. Як виконати вузьку планку, що переходить у зав'язки, ви дізнаєтеся з докладного ілюстрованого курсу Burda.

 

Блузка 109 B Burda 5/2017                                              Блузка 109 C Burda 5/2017

 

Розмір: 17 - 21

 

Вам знадобиться:

Блуза А: двохлицьовий батист з принтом (при висоті рапорта візерунка бл. 1,00 м) 2,00 м шириною 140 см для всіх розмірів.

Блуза В: двохлицьовий блузочний поплін 1,45–1,45–1,45–1,50–1,50 м шириною 150 см.

Блуза С: двохлицьовий шовковий креп 1,55–1,55–1,60–1,60–1,60 м шириною 135 см.

 

Рекомендовані тканини: двохлицьові бавовняні, віскозні або шовкові блузочні тканини, що м'яко драпіруються.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Деталі а та b накреслити прямона тканині.

Припуски: на шви, по зрізах і на підгин низу - 1,5 см. Для деталей а та b припуски вже враховані у наведених розмірах.

 

 

Розкрій:

Блузки А, В, С

21 Перед 2х

22 Спинка зі згином 1х

23 Передня частина рукава 2х

24 Ліктьова частина рукава 2х

а) планка горловини, суцільнокроєна із зав'язками, довжиною 137-138-139-140-141 см і шириною 8 см, включаючи припуски;

b) 2 обшивки пройм (розкрій за косою) довжиною по 15 см і шириною по 4 см, включаючи припуски.

 


ВАЖЛИВО: на переді лінію середини переду від лінії талії вгору і зрізи суцільнокроєного волана не переводити за допомогою копіювального паперу, оскільки зворотний бік буде видно. Ці лінії розмітити великими зметувальними стібками.


 

Плани розкладки:

Тканину розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Праві і ліві парні деталі викроїти симетрично.

 

Блузка А:

Паперові викрійки переду і спинки накласти на тканину так, щоб нижні зрізи деталей лежали на однаковому візерунку тканини.

 

Блузка В:

 

Блузка С:

 

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски обробити зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Блузки А, В, С

 

Виточки

На переді зшити нагрудні виточки від бокових зрізів до вершин виточок. Глибини виточок запрасувати вниз.

 

Суцільнокроєні волани

На частинах переду надсікти припуски по середніх зрізах біля розмічених ліній талії, а також припуски по зрізах горловин біля ліній середини переду (стрілки). Припуски по зрізах суцільнокроєних із частинами переду воланів запрасувати на лицьовий бік (1).

 

 

Для блузки А уздовж згинів воланів між надсічками прокласти вузькі щільні зигзагоподібні строчки. Припуски, що виступають, зрізати впритул до стібків (2).

 

 

Для блузок В і С припуски по зрізах воланів між надсічками зрізати до ширини по 7 мм, підвернути і застрочити (3).

 

 

Середній шов по переду

Частини переду скласти лицьовими боками, сколоти і зшити середні зрізи від низу до надсічки. На початку і в кінці шва виконати закріпки (4).

 

 

Припуски шва обметати і розпрасувати. Частини переду скласти виворітними боками і виконати середній шов по переду від кінця строчки до мітки розрізу. На початку і в кінці виконати закріпки (5). Волани розпрасувати, далі по лініях середини переду запрасувати до зрізу горловини.

 

 

Верхні шви рукавів

Передні частини рукавів накласти на ліктьові частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити верхні зрізи (6).

 

 

Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати в один бік. Припуски по нижніх зрізах рукавів запрасувати на виворітний бік, підвернути вдвічі і застрочити (6а).

 

 

Вшити рукави

Передні частини рукавів накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, рукав приколоти до зрізу пройми. Нижній край рукава сумістити із поперечною міткою (контрольна мітка 4). Ліктьові частини рукавів накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку і приколоти (контрольна мітка 3), нижній край рукава сумістити із поперечною міткою. Рукави вшити (7).

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати в один бік.

 

Пройми

Косі обшивки пройми (b) скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Припуски по зрізах пройм зрізати до ширини по 1 см. Складені вдвічі обшивки приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи обшивок із краями припусків, кінці обшивок лежать на рукавах. Обшивки пришити (8).

 

 

Припуски кожного шва вшивання рукава обметати разом. Припуски по зрізах пройм зрізати близько до строчок, на ділянках заокруглень надсікти. Обшивки відвернути на виворітний бік, пройми припрасувати, припуски швів вшивання рукавів запрасувати на перед/спинку. Пройми вистрочити на відстані по 7 мм, до нижніх країв рукавів строчки прокласти поперек (9).

 

 

Планка горловини, суцільнокроєна із зав'язками

Планку горловини приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши середину планки із лінією середини спинки, при цьому планку злегка розтягнути. Зав'язки виступають на переді на однакову довжину. Планку пришити (10).

 

 

Кожну суцільнокроєну зав'язку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, зрізи зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскіс (11).

 

 

Зав'язки вивернути, припрасувати. Внутрішній зріз планки горловини підвернути і пришити вручну над швом пришивання (12).

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу запрасувати на виворітний бік, підвернути і застрочити.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу